عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

اعزام بيش از هفت هزار دانش‌آموز زنجاني به مناطق عملياتي دفاع‌مقدس

اعزام بيش از هفت هزار دانش‌آموز زنجاني به مناطق عملياتي دفاع‌مقدس
چهارشنبه 27 بهمن 1389  05:56 ب.ظ

مسئول سازمان بسيج دانش‌آموزي سپاه انصارالمهدي(عج) استان زنجان گفت: بيش از هفت هزار و 500 دانش آموز پسر مقطع دوم دبيرستان از سطح استان در قالب کاروان‌هاي راهيان نور به مناطق جنگي اعزام خواهند شد.

 

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، سرهنگ عليرضا مولايي در جمع خبرنگاران با بيان اين كه اعزام دانش‌آموزان به مناطق جنگي براي آموزش درس آمادگي دفاعي به هيچ عنوان اجباري نيست، ابراز کرد: اولين کاروان دانش آموزان استان روز 29 بهمن عازم اين منطقه خواهند شد.

 

وي با اشاره به اين که در مرحله اول اعزام دانش‌آموزان، پنج هزار و 700 نفر به استان خوزستان سفر خوهند کرد، افزود: مرحله دوم اعزام ها از 16 فروردين سال آينده به مدت 13 روز ادامه خواهد داشت.

 

اين مقام مسئول اجراي برنامه‌هاي متنوع فرهنگي و آشنايي دانش‌آموزان با رشادت‌هاي رزمندگان اسلام در طول 8 سال دفاع مقدس را از اهداف اجراي اين برنامه عنوان کرد و يادآور شد: در اين سفر چهار روزه دانش آموزان از مناطق عملياتي والفجر 8، کربلاي 5، دهلاويه و هويزه بازديد خواهند کرد.

 

وي برپايي رزمايش نيروهاي بسيحي را از ديگر برنامه‌هاي اين سفر برشمرد و خاطرنشان کرد: پيش‌بيني مي‌شود با اجراي اين برنامه، دانش‌آموزان از نزديک با گوشه‌اي از زواياي پنهان جنگ تحميلي آشنا شوند.

 

مولايي با اشاره به اين که براساس پيش‌بيني‌هاي به عمل آمده در سال تحصيلي 91-90، دانش‌آموزان دختر نيز در قالب درس آمادگي دفاعي، به مناطق جنگي اعزام شوند، تصريح کرد: اين اردوها با استفاده از بسترهاي قانوني موجود برگزار شده و دانش‌آموزان داوطلبانه مي‌توانند در کاروان‌هاي راهيان نور شرکت کنند.

 

مسئول سازمان بسيج دانش‌آموزي استان با تاکيد براين که حضور در مناطق جنگي، تاثيرات روحي و رواني مثبتي براي دانش‌آموزان به همراه خواهد داشت، ابراز کرد: با توجه به اجراي برنامه‌هاي متنوع فرهنگي دراين سفرها، قطعا تاثيرات مثبت آن چشمگير خواهد بود.

 

وي به عدم دريافت وجه بابت اعزام دانش‌آموزان پسر مقطع دوم دبيرستان اشاره کرد و گفت: هيچ مبلغي دراين رابطه از والدين دانش آموزان دريافت نمي‌شود.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها