عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

کشف مکان ويژه اي در مغز انسان در کنترل احساس گرسنگي و سير بودن

کشف مکان ويژه اي در مغز انسان در کنترل احساس گرسنگي و سير بودن
چهارشنبه 27 بهمن 1389  06:20 ب.ظ

کشف مکان ويژه اي در مغز انسان در کنترل احساس گرسنگي و سير بودن

دانشمندان آمريکايي مکان ويژه اي را در مغز انسان که مسئول  کنترل احساس گرسنگي و سير بودن است،شناسايي کرده اند.

 محققين دانشگاه کاليفرنيا در شهر لوس آنجلس در آمريکا، با استفاده از ماده اي شيميايي به نام لپتين (Leptin)، که بوسيله سلولهاي چربي توليد ميشود به اين تحقيقات پرداختند. لپتين احساس گرسنگي را سرکوب کرده و احساس سيري را ترويج ميکند.  

اديد لندن (Edythe London) ، استاد روانکاو که در راس اين تحقيق نيز قرار دارد، با گرفتن تصاوير مغز سه بزرگسال، پيش و پس از خوردن قرصهاي مکمل لپتين، به اين تحقيق پرداخت. بزرگسالان مورد آزمايش، دچار يک نوع تغيير ژنتيکي بودند که در نتيجه آن کمبود ماده لپتين در بدنشان ايجاد ميشد. طبق اين تصاوير، احساس گرسنگي در افراد مورد آزمايش پس از دريافت لپتين، کاهش يافت و محققين شاهد کاهش فعاليت برخي از بخشهاي مغزبودند که مربوط به گرسنگي است. در همين حال، دانشمندان شاهد افزايش فعاليت درآن بخش از مغز که مربوط به احساس سيري يا رضايت است، نيزبودند. 

 پروفسور لندن ميگويد: اين مطالعات ميتواند در تعيين اهداف جديدي براي درمان چاقي بيش از اندازه و ديگر بيماريهاي مربوط به سوخت و ساز بدن، مفيد وموأثر واقع شود. 

hossein3010

hossein3010
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 1946
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها