عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

افزايش تعداد خروس هايي که تخم مي گذارند !

افزايش تعداد خروس هايي که تخم مي گذارند !
چهارشنبه 27 بهمن 1389  06:22 ب.ظ

افزايش تعداد خروس هايي که تخم مي گذارند !

به گزارش خبرنگار سايت پزشکان بدون مرز ، يك خروس كه در نيشابور تخم مي گذارد، در موزه حيات وحش اين شهر در معرض ديد عموم قرار گرفته است.

۱۲۵۴۵۲۱۲۲koro۳.jpg

رييس اين موزه گفت: اين خروس به طور مرتب روزانه در سه وقت حوالي اذان صبح و دو ساعت مانده به اذان هاي ظهر و مغرب، آواز سرداده و روزانه يك عدد تخم مرغ با پوسته آجري رنگ مي گذارد.

حسين حصاري با اشاره به اينكه اين حيوان متعلق به خانواده اي در يكي از روستاهاي سرولايت است ،خاطر نشان كرد:بنا به نظر كارشناسان دامپزشكي اين حيوان دچار عارضه دو جنسيتي است و هر دو هويت مرغ و خروس بودن را دارد.

وي گفت : در مناطق مختلف، اين گونه حيوانات را با اين عقيده كه بد يمن هستند مي كشند يا مي سوزانند.

در واقع بايد عنوان داشت که اين موجود يک مرغ است که به دليل رسيدن هورمونهاي جنس نر به بدنش صفات ثانويه جنسي مانند تاج بزرگ کلفتي صدا و پرهاي رنگارنگ در او ظاهر شده است . ولي از نظر جنسي تمام ساختارهاي جنس ماده ( از جمله تخمدان و دستگاه تناسلي جنس ماده ) را داراست .

اين دومين خروس تخم گذار کشور ايران است . چندي قبل نيز در منطقه طلا‌رسر كتالم رامسر در استان مازندران اعلام گشته بود که يک خروس تخم مي گذارد

در سال گذشته خروس متعلق به منطقه کتالم  شروع به تخم گذاري كرد و از تخم هاي آن خروس چند قطعه جوجه نيز به دنيا آمده بود.

آن خروس بامداد هر روز و بعد از تخم گذاري نيز مثل مرغها قد قد مي كند.

دكتر حلا‌جيان دامپزشك گفته بود: اين خروس از نظر ژنتيك هورموني داخلي بدن شبيه مرغ تخم گذار اما از نظر صفات ثانويه جنسي به علت اختلا‌لا‌ت هورموني شبيه خروس است كه جز موارد نادر است .

يکشنبه 20 امرداد 1387
مشاهده :289 مرتبه
منبع  :
فرستنده : فريده-حسين زاده
اطلاعات كامل
hossein3010

hossein3010
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 1946
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها