عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

تظاهرات مردمي در كوت عراق يك كشته و 27 زخمي برجاي گذاشت

تظاهرات مردمي در كوت عراق يك كشته و 27 زخمي برجاي گذاشت
چهارشنبه 27 بهمن 1389  06:34 ب.ظ

پليس و مقام‌هاي وزارت بهداشت عراق اعلام كردند در تيراندازي گارد امنيتي عراق به سوي تظاهركنندگان در استان واسط يك نوجوان كشته و 27 تن ديگر زخمي شدند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، بيش از 2000 تظاهركننده در تظاهرات شهر كوت واقع در استان واسط در جنوب بغداد شركت كردند و خواستار استعفاي لطيف حمد الطرفه، استانداراين منطقه شدند.

مردم از سرويس دهي نامناسب برق و آب اعلام نارضايتي كرده‌اند. اين اعتراض كه حوالي ساعت 9 صبح آغاز شد با تيراندازي پليس همراه شده و دو ساختمان و كاروان هاي اطراف آن به آتش كشيده شد.

مدير بيمارستان كوت اظهار كرد: يك جنازه و 27 زخمي به بيمارستان منتقل شدند. وي افزود: اين نوجوان 16 ساله يك گلوله به سينه‌اش اصابت كرده بود.

معترضان قصد داشتند وارد دفتر استانداري شوند كه با ممانعت پليس روبرو شدند و پليس براي متفرق كردن معترضان اقدام به شليك تير هوايي كرد.

معترضان ايست‌هاي بازرسي كه متعلق به گارد امنيتي خصوصي عراق بود به آتش كشيدند و پس از آن مستقيما به سوي ساختمان آنها حمله ور شدند و پليس اين بار مستقيما به سوي آنها آتش گشود.

افسر ارشد پليس اطلاعات شهر كوت اظهار كرد: اقدامات اين نيروهاي خصوصي بر خلاف قوانين بود و پس از آرام شدن اوضاع به اين مساله رسيدگي خواهد شد.

معترضان در تظاهرات خود شعارهايي در راستاي استعفاي الطرفه سر مي‌دادند و پلاكاردهايي به عنوان "براي همه مردم : برق فقط براي مسئولان است" حمل مي‌كردند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها