عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نمايندگان مجلس در گفت‌وگو با ايسنا تاكيد كردند: خون پاك شهيد ژاله از فتنه‌گران انتقام مي‌گيرد

نمايندگان مجلس در گفت‌وگو با ايسنا تاكيد كردند: خون پاك شهيد ژاله از فتنه‌گران انتقام مي‌گيرد
چهارشنبه 27 بهمن 1389  06:38 ب.ظ

تعدادي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با ايسنا و هم‌چنين نطق‌ها، ديدگاه‌ها و نظرات‌ خود را درباره ضرورت موضع‌گيري نخبگان و جريانات سياسي در برابر حوادث 25 بهمن تشريح كردند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، مشروح اين گفت‌وگوها و نطق‌ها به شرح زير است: 

كرمي‌راد:
بدون شك خون پاك شهيد ژاله انتقام سختي از فتنه‌گران خواهد گرفت

نماينده مردم كرمانشاه در خانه ملت، اظهار داشت: بدون شك خون پاك بسيجي شهيد صانع ژاله كه به گفته تمامي اساتيد دانشگاه به مسوولين دانشگاه داراي چهره‌اي نوراني و آينده‌اي درخشان بود انتقام سختي از فتنه‌گران خواهد گرفت.

محمد كرمي‌راد در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار داشت: در آستانه هفته وحدت مردم انقلابي نشان دادند در سايه رهبري امام خميني(ره) و هم‌چنين رهبر معظم انقلاب حضرت آيت‌الله خامنه‌اي تمام فتنه‌ها و اتفاقات را پشت سر مي‌گذارند و تمام تهديدهاي دشمن را به خوبي خنثي كرده‌اند.

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس ادامه داد: در نهم دي همه ديديم كه مردم بصير و هوشيار ايران چگونه پاسخ خود را به فتنه‌گران و سران آمريكايي و اسرائيلي آنان اعلام كردند و سپس به دنبال آن نيز شاهد خيزش كشورهاي آفريقايي و عربي مانند مصر و تونس و اردن بوديم، و با توجه به اين شرايط آمريكا موقعيت خود را در منطقه در خطر ديد و به سرسپردگان داخلي خود در ايران دستور داد تا كشور را دوباره وارد آشوب كنند.

نماينده مردم كرمانشاه در خانه ملت افزود: در اين ميان خواصي هستند كه با سكوت خود به مردم بصير ايران ريشخند مي‌زنند و اين انتظار از آنان وجود دارد كه هرچه زودتر موضع خود را نسبت به شرايط فعلي كشور و سياست‌هاي اسرائيلي - آمريكايي برخي از ناآگاهان و جاهلان داخلي اعلام كنند.

كرمي‌راد تصريح كرد: اين انتظار از قوه قضاييه مي‌رود كه هرچه سريع‌تر نسبت به دستگيري و مجازات سران اصلي اغتشاشات و فتنه اقدام كند و نگذارد كه بيش از اين به مردم و خون شهدا توهين شود.

وي خاطرنشان كرد: شهيد صانع ژاله بدون شك با هدف تفرقه و ايجاد نفاق در بين ملت مورد هدف قرار گرفت؛ چرا كه دشمنان مي‌دانند كه شهيد ژاله از منطقه‌اي است كه حساسيت‌هاي منطقه‌اي در آنجا وجود دارد، اما بايد بدانند كه هيچ‌گاه نخواهند توانست به اتحاد و وحدت ملت ايران خدشه‌اي وارد كنند.

هم‌چنين كرمي‌راد در نطق خود گفت كه در طول سالهاي پيروزي انقلاب اسلامي، علي رغم همه توطئه ها و كارشكني‌هاي استكبار و عوامل داخل و خارجي، روز به روز روحيه انقلابي قوي‌تر و گسترده‌تر شده است.

به گزارش خبرنگار پارلماني ايسنا، محمد كرمي‌راد در نطق ميان دستور امروز خود اظهار كرد: در كشور ما سليقه‌ها، مواضع و ايده‌هاي سياسي متفاوتي همواره در انقلاب حضور داشتند اما در كل آنچه مهم است حركت استراتژيك اساسي انقلاب اسلامي است.

وي با گرامي‌داشت آغاز هفته وحدت در عين حال گفت: شهادت دو دانشجوي شيعه و سني نشانگر تجديد بيعت شيعه و سني با انقلاب اسلامي و ولي امر مسلمين است كه علي‌رغم همه فتنه‌گري‌هاي استكبار براي اختلافات مذهبي، تداوم وحدت شيعه و سني از سال‌ها قبل و به ويژه از سال 57 تا 89 كاملا مشهود بوده است، به روح پاك آنان درود مي‌فرستيم و ننگ و نفرت ابدي را براي فتنه‌گران نثار مي‌كنيم.

نماينده كرمانشاه ادامه داد: انقلاب اسلامي يك راه استراتژيك دارد كه به حكومت عدل جهاني امام عدل منتهي مي‌شود و آن اراده الهي است، در مقابل اين راه و حركت استراتژيك دشمنان اسلام و انقلاب و ايران همه ملت هاي مسلمان همواره توطئه طراحي شده اي را دارند كه از جمله آنها درگيري هاي داخلي و كودتاي نوژه، جنگ تحميلي، جاسوسي و تحريم و تهديد درصدد نامن كردن جامعه و مرزها ايجاد اختلافات قوميتي-ملي-مذهبي بوده كه همه آنها به شكست انجاميده است.

وي افزود: لذا از چند سال قبل طرح فتنه و فتنه گري و جنگ نرم را طراحي كردند و برمبناي نفاق و دورويي در پي عناصري گشتند كه داراي عقده هاي گوناگون و انگيزه قدرت طلبي و دنيا پرستي و توانمندي فريب مردم ساده را داشته باشند و در انتخابات سال گذشته اين عناصر به صحنه آمدند و از آن فضا نهايت استفاده را بردند و همه افراد و گروه هاي مساله دار و گروه هاي داخلي و خارجي از آنها حمايت كردند.

اين عضو فراكسيون اصولگرايان گفت: رهبري انقلاب ميدان را باز گذاشت تا مردم با بصيرت آنها را بشناسند و آنها منفور ملت گردند، اكنون مساله فتنه 88 و فتنه 25 بهمن دقيقا مشخص است كه در جهت ضد انقلاب اسلامي و منافع و خواسته هاي آمريكا انگليسي و اسرائيل مي باشد، بنابراين گروه هاي سياسي و چهره هاي فعال اجتماعي و سياسي بايد مرز خود را با فتنه گران شفاف نمايند،اكنون ملت ما شعار مرگ به فتنه گر را همراه با شعار مرگ بر منافق مي دهد كه اين بايد براي عناصر سياسي راهگشا باشد.

وي با تشكر از موضع روز گذشته اقليت مجلس كه با شفافيت راه خود را از راه فتنه گران جدا كرد و گفت: به ساير خواص يا چهره هاي سياسي كه هنوز مرزبندي شفاف با فتنه گران نكرده اند تذكر و هشدار مي دهم كه حساب خود را پس از رهنمودهاي رهبري و اعمال زشت و خائنانه فتنه گران و سران فتنه به ويژه موسوي و كروبي آشكار و شفاف كنند تا مشمول مرگ به فتنه گر و مرگ بر منافق ملت ايران نشوند.

 

نماينده مردم ساوه:
نخبگان سياسي در برابر حوادث اخير سكوت نكنند

نماينده مردم ساوه گفت: هر كسي در برابر حوادث و فتنه گري‌هاي اخير سكوت كند، اسم خود را در زمره اغتشاشگران و فتنه گران قرار داده است.

حسين اسلامي در گفت‌وگو با ايسنا، با محكوم كردن اقدامات جريان فتنه و اعلام انزجار نسبت به حوادث روز 25 بهمن خاطرنشان كرد: مسوولان و نخبگان سياسي كشور نبايد در برابر اين حوادث سكوت كنند وبايد مواضع خود را مشخص كنند.

وي يادآور شد: موضوع جرم اين فتنه گران محاربه و فساد في الارض است و بايد محاكمه شوند و به مجازات اعمال خود برسند.

نماينده مردم ساوه در خانه ملت با تاكيد بر اين كه تمرين موضع گيري مسوولان و نخبگان سياسي، محكوم كردن اين حوادث است گفت: اين اقدامات و فتنه گري‌ها ضد وحدت، ضد عقل و انديشه است.

اسلامي هم چنين با اشاره به موضع گيري مسوولان قوه قضاييه در اين خصوص تصريح كرد: مسوولان قوه قضاييه واكنش خوبي انجام دادند و قول بررسي سريعتر اين حوادث را دادند البته خواسته مردم و مسوولان اين است كه قوه قضاييه اين افراد را به صورت علني در دادگاه محاكمه كنند.

جلالي:
مطالبه عمومي برخورد با فتنه‌گري است
همه بايد مواضع خود را شفاف بيان كنند

سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس، روشن شدن مواضع همگان در خصوص اصل نظام را خواستار شد.

كاظم جلالي در گفت‌وگو با ايسنا، در ارزيابي از چگونگي واكنش جريان‌هاي سياسي، خواص و نخبگان به حوادث اخير به ويژه حوادث25 بهمن گفت: همه بايد مواضع خود را شفاف بيان كنند.

وي افزود: زماني كه بحث به اساس نظام و انقلاب بازگردد هر كسي كه دل در گرو اصل نظام و انقلاب اسلامي دارد؛ بايد با همان بصيرتي كه مقام معظم رهبري بارها بر آن تاكيد كرده‌اند، وسط ميدان باشد و اعلام موضع كند.

اين نماينده‌ي اصولگراي مجلس، سكوت برخي از شخصيت‌ها در داخل نظام را غيرقابل توجيه و در عين حال زجرآور دانست و گفت: به هر حال اتفاقي كه در حوادث پس از انتخابات و خصوصا در روزهاي اخير افتاد؛ يك اتفاق كاملا ضد انقلابي و كاملا مورد تاييد آمريكا، انگليس و رسانه‌هاي غربي بوده و هست، آن هم در زماني كه ساير انقلاب‌ها و تحولات منطقه‌اي خاورميانه بر اساس رويكرد انقلاب اسلامي در حال پيروزي است.

جلالي با طرح اين سوال كه در چنين شرايطي پاسخگوي كاستن از وزن جمهوري اسلامي در منظر بين‌المللي چه كسي بايد باشد؟ ادامه داد: لذا به نظر مي‌رسد امروز ديگر بحث، شخصي، دولت يا آدم‌ها نيست، بلكه بحث اصل نظام بوده و در خصوص پايداري اصل نظام همه بايد مواضع خود را بيان كرده و جبهه خود را كاملا نشان دهند.

سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در خصوص وظيفه قوه قضاييه در برابر شرايط روز و انتظارات موجود نيز خاطرنشان كرد: مطالبه عمومي ملي برخورد با فتنه‌گري است و به نظر مي‌رسد در چنين شرايطي دستگاه قضايي هم بايد به وظيفه‌ي ذاتي خود عمل كرده و به اين مطالبه‌ي ملي پاسخگو باشد.

عضو كميسيون امنيت ملي:
نخبگان و گروههاي سياسي مواضع خود را نسبت به جريان فتنه روشن كنند

نماينده‌ي مردم كرمان در خانه ملت خواستار برخورد قاطع قوه قضاييه با سران فتنه و آشوبگران شد.

غلامرضا كرمي در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، گفت: با توجه به آن كه جريان 25 بهمن يك جريان ضد انقلابي و كاملا مشخص بوده و براي مقابله با جريان اسلام خواهي ملت‌هاي مسلمان و عملا مقابله با ملت ايران كه در راهپيمايي 22 بهمن به وجودآمده و مواضع خود را به روشني نشان دادند، لذا اين جريان، يك جريان محارب با نظام و يك جريان ايجاد شده به وسيله‌ي مفسدان في‌الارض است.

وي در ادامه حركت اين جريان را در جهت فساد در جامعه اسلامي دانست و افزود: در اين راستا نخبگان ملت بايد اولا مواضع خود را دقيقا نسبت به اين جريان اعلام رسمي و روشن كرده و ثانيا علاوه بر اين كه اين جريان را محكوم مي‌كنند خواهان مجازات جدي سران و عوامل اصلي اين جريان منحرف باشند.

كرمي در عين حال در خصوص وظيفه قوه قضاييه در برابر شرايط روز و انتظارات موجود نيزتصريح كرد: ملت ايران حجت را نسبت به همه‌ي اركان نظام تمام كرده، لذا وقت آن است كه قوه قضاييه با همه‌ي اين عوامل با قاطعيت برخورد كند.

نايب رييس كميسيون امنيت ملي:
مدعيان علاقه‌مندي به امام(ره)، چرا به سيل خروشان مردم نمي‌پيوندند؟!

نايب رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي، تصريح كرد: تمام كساني كه عرق ديني، ملي و وجدان دارند بايد قدر آبرو و حيثيتي كه خداوند به اين ملت داده است را بدانند.

حجت‌الاسلام و المسلمين حسين ابراهيمي در گفت‌وگو با ايسنا، در ارزيابي از حوادث اخير، اظهار داشت: امروزه با توجه به موقعيتي كه خداوند براي ملت ايران پيش آورده و انقلاب اسلامي الگو شده است ما نيز وظيفه داريم كه قدر اين مسئله را بدانيم.

نماينده مردم بيرجند در خانه ملت، ادامه داد: كساني كه عرق ديني، ملي و يا حتي وجدان دارند بايد قدر اين موقعيت را بدانند كه خوشبختانه مردم با حضور مقتدرانه‌شان در 22 بهمن اين مسئله را به نمايش گذاشتند.

ابراهيمي با طرح اين سوال كه كساني كه خود را علاقه‌مند به امام (ره) مي‌دانند چرا به سيل خروشان مردم نمي‌پيوندند، خاطر نشان كرد: همين افراد در دور دوم مجلس به ما مي‌گفتند ضد ولايت فقيه و ادعاي خط امامي داشتند ولي امروز از 22 بهمن عبور كرده و 25 بهمن را ساماندهي مي‌كنند.

نايب رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در پايان خطاب به اين افراد، گفت: بايد بدانيد كه اين مركب، مركب شيطان است و بيش از اين نبايد بر آن سوار شوند.

نماينده بويراحمدودنا:
انتظار مي‌رفت دلسوزان نظام درموردحوادث 25 بهمن موضع‌گيري صريح و شفاف اتخاذ كنند

نماينده بويراحمد و دنا با اشاره به حوادث 25 بهمن گفت: انتظار مي‌رفت همه دلسوزان نظام و انقلاب و كساني كه ادعاي پيروي از امام(ره) را دارند در اين ماجرا موضع‌گيري صريح و شفافي اتخاذ مي‌كردند كه متاسفانه از برخي افراد اين موضع‌گيري را به صراحت و شفافيت نديديم.

ستار هدايت‌خواه در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به اينكه آحاد ملت و جمعي از جريان‌هاي اصولگرا و مجلس شوراي اسلامي واكنش خوبي نسبت به حوادث و اتفاقات روز دوشنبه نشان دادند، افزود: انتظار مي‌رفت برخي شخصيت‌ها و جريان‌ها صريح‌تر و جدي‌تر در اين موضوع ورود پيدا كنند اما متاسفانه مثل دو سال گذشته برخي افراد و شخصيت‌ها غيرشفاف و دوپهلو حرف زدند و سكوت پيشه كردند.

وي خاطر نشان كرد: با توجه به اينكه در ماجراي اخير دخيل و سهيم بودن جريان‌هاي صهيونيستي و آمريكايي بسيار روشن است ديگر جاي ترديد در وابستگي حركت فتنه‌آميز دو سال گذشته و اقدامات سران فتنه وجود ندارد و در اين ماجراي اخير ديگر جاي ترديد براي هيچكس باقي نمانده است.

هدايت‌خواه با بيان اينكه روز گذشته نيز اكثريت نمايندگان مجلس موضع بسيار شفاف و صريحي داشتند، افزود: نمايندگان مجلس شوراي اسلامي روز گذشته در اعتراض به شعارهاي خود در صحن مجلس و همچنين بيانيه‌اي كه به امضاي 223 نفر رسيده بود خواستار مجازات سران فتنه شدند. البته متاسفانه عده كمي هم در اين ماجرا بي‌تفاوتي پيشه كردند كه لازم است اين افراد به موكلين‌شان معرفي شوند تا مردم تكليف خود را با آنها مشخص كنند.

سخنگوي كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي، همچنين با اشاره به اينكه قوه قضاييه نيز بايد به وظيفه قانوني خود در محاكمه سران فتنه عمل كند، خاطر نشان كرد: اين افراد مخل امنيت هستند و به جان و مال مردم آسيب زدند و به مباني ديني و ارزشي اهانت كردند و ليست طولاني از انواع جرايم دارند كه مردم مي‌خواهند دستگاه قضايي به وظيفه قانوني خود عمل كند و درخواست اشد مجازات كه مطالبه مردم است را اعمال كنند.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي، تصريح كرد: گر چه تاكنون بنا به مسائلي كه مقام معظم رهبري تشخيص داده بودند با اين افراد مماشات شده اما تصور مي‌شود از اين پس ديگر جاي مماشات نيست و كاسه صبر مردم لبريز شده و امكان دارد اگر دستگاه قضايي اقدام نكند مردم خود دست به اقداماتي بزنند.

هدايت‌خواه در عين حال افزود: گرچه ما به هيچ روي اقدامات غيرقانوني را توصيه نمي‌كنيم اما معتقديم دستگاه قضايي با توجه به انتظارات مردم با صراحت، شفافيت و جديت به وظيفه قانوني خود عمل كند كه اين بشارت در اظهارات مسوولان قضايي بوده كه اقدامات جدي‌تري انجام دهند.

رييس كميسيون بهداشت:
نخبگان و خواص امروز بايد همگام با مردم حركت كنند

يك نماينده‌ي اصولگراي مجلس با تاكيد برضرورت واكنش نشان دادن نخبگان، جريانهاي سياسي و خواص درباره حوادث اخير به ويژه 25 بهمن گفت: قطعا نخبگان و خواص راجع به اين فتنه‌اي كه به وجود آمده، بايد همگام با مردم شوند.

حسينعلي شهرياري در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد كه متاسفانه در خيلي از مواقع خواص و نخبگان ما از مردم عقب مي افتند و از اول انقلاب اين مساله را شاهد بوده‌ايم.

نماينده‌ي مردم زاهدان با تاكيد بر اين كه نخبگان و خواص قطعا بايد در اين راستا موضع‌گيري جدي داشته باشند گفت: خوشبختانه اقليت مجلس شوراي اسلامي موضع‌گيري شفافي راجع به مسائل فتنه اخير و سران اين فتنه داشتند كه همين انتظار هم از آنها مي‌رفت، لذا نخبگان هم بايد در اين رابطه با مردم همراه شده و باعث نااميدي دشمنان شوند.

به گفته‌ي شهرياري، نخبگان و خواص بايد شيريني برنامه‌اي كه متاسفانه سران فتنه براي خشنودي اربابان خود – آمريكا و صهيونيست – تدارك ديده را در كام‌شان تلخ كنند.

وي تصريح كرد: افرادي كه تا ديروز دم از حضرت امام (ره) مي‌زدند امروز جلوي انقلاب اسلامي و نظام ايستاده‌ و رفتاري از خود نشان مي‌دهند كه دقيقا خواسته‌ي دشمنان نظام و انقلاب است، به همين دليل روز گذشته نمايندگان ملت به طور جدي از مسئولان نظام خواستند سران فتنه را بازداشت و مورد محاكمه قراردهند.

رئيس كميسيون بهداشت و درمان مجلس در مورد چگونگي برخورد قوه قضاييه در برابر شرايط و انتظارات موجود تصريح كرد: به نظر مي رسد قوه قضاييه وظيفه‌ي خود را در برخورد با سران فتنه لااقل از ديدگاه بسياري از نمايندگان و مردم خوب انجام نداده است.

وي افزود : شايد دلايلي هم در اين رابطه داشته باشند، ولي انتظار مردمي اين است كه هيچ كس نبايد حاشيه‌ي امني داشته باشد مخصوصا در اين جرياناتي كه اتفاق افتاد.

اين نماينده اصولگراي مجلس اظهار كرد: متاسفانه 25 بهمن سال 89 تداعي كننده 25 بهمن 1357 بوده كه سه روز بعد از پيروزي انقلاب منافقان دست به اين گونه حركتي زدند كه حضرت امام فرمودند كه با آنها برخورد جدي صورت گيرد.

وي در پايان گفت: برايا اساس حتما بايد با سران فتنه برخورد جدي و قانوني صورت گيرد.

ابوترابي:
امت اسلام در برابر كفر، يك جبهه متحد به نمايش گذاشته‌اند
اجازه ندهيم در برابر سيل خروشان ملت ايران، خس و خاشاكي اختلاف ايجاد كنند

نايب رييس مجلس شوراي اسلامي گفت: امت اسلام بايد يك جبهه واحد را در برابر كفر تشكيل دهند كه امروز اين جبهه متحد به نمايش گذاشته شده است.

به گزارش خبرنگار پارلماني ايسنا، حجت الاسلام سيدمحمدحسن ابوترابي فرد، كه رياست جلسه علني مجلس را بر عهده داشت، در نطق قبل از دستور خود با اشاره به آغاز هفته وحدت گفت: آغاز هفته افتخارآفرين و عزت بخش وحدت را، كه در پرتوي درخشش نور اقدس پيامبر اعظم(ص) راه عزت و اقتدار امت اسلام و وحدت و يكپارچگي پيروان آن پيامبر بزرگ را هموار كرد، محضر ملت عزيز ايران و مسلمانان جهان و دلباختگان به آن حضرت و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي تبريك مي گويم.

وي افزود: وجود اقدس مكرم اسلام، اين مشعل پرفروغ عالم هستي، كه مظهر تمامي كمالات برجسته‌اي است كه انسان استعداد و ظرفيت دستيابي به آن را دارد، براي دنياي اسلام و جامعه بشريت نعمتي بزرگ و هديه ارزشمند الهي است.

نايب رييس مجلس شوراي اسلامي با بيان اين كه خداي متعال اين خورشيد درخشان و پرفروغ و مشعل حيات بخش را به عنوان الگو و اسوه مسلمانان جهان و دلباختگان حق تقديم جامعه انساني كرده است، گفت: كساني كه طالب لقاي حق و معرفت خداوند سبحان بوده و كساني كه دغدغه تقرب به ذات اقدس احديت را دارند، بهترين الگو و نمونه شان كه با مباني فكري و اعتقادي با سجاياي برجسته اخلاقي و با رفتار و منش خويش مي تواند اين راه را فراروي آنها بنماياند و با كتاب مقدس قران كريم بستر هدايت بشريت را فراهم كند، رسول اكرم (ص) است.

وي ادامه داد: ما مسلمانان در پرتوي شناخت و معرفت وجود اقدس او و گام نهادن در راه روشني كه فراروي ما نهاده است مي توانيم به عنوان الگو در دنياي امروز نقش ايفا كنيم.

ابوترابي مهمترين ويژگي رسول مكرم اسلام(ص) را دعوت الي الله دانست و گفت: آن بزرگوار كه ذوب در معرفت و عبوديت حق بود و در سايه فتح بلندترين قله‌هاي بندگي به تمامي كمالات ممكن براي انسان دست يافت، همه هستي و سرمايه خود را از بندگي حق دارد و براي دعوت الي الله با بصيرت، آگاهي و معرفت هستي خويش، زندگي افتخاربخش خويش و امت خويش را به عنوان اسوه و الگو در جامعه بشري مطرح فرموده است.

نماينده مردم قزوين در خانه ملت گفت: دعوت الي الله همان كلمه مقدسي است كه بنيانگذار عظيم الشان انقلاب اسلامي با اين دعوت راه روشن خود را آغاز كرد و خلف صالح او رهبر معظم و فرزانه انقلاب اسلامي فرياد بلند اين سخن در اين عصر و زمان است همان سخن و كلامي كه امروز رمز بيداري و آگاهي ملل مسلمان است. همان حقيقتي كه فرياد بازگشت به اسلام را در دنياي اسلام طنين انداز كرده است.

وي تصريح كرد: در اين راه مقدس رسول مكرم اسلام در برابر دنياي كفر ايستاد و ياران باوفاي او در برابر جبهه متحد كفر و نفاق راه پيروزي حق را هموار كردند.

ابوترابي افزود: امام بزرگوار، رهبر معظم انقلاب، انقلاب اسلامي اين درس را از پيامبر اعظم(ص) و قرآن كريم آموخته‌اند، ملت بزرگوار مصر ملت اسلام در سايه اين آموزه حيات بخش قرآن كريم، دنياي استكبار را به هيچ نمي شمارند و روياروي اتحاد نامقدس آنها ايستاده‌اند.

نايب رييس مجلس شوراي اسلامي تاكيد كرد: بايد ملت عزيز ما در سايه اطاعت و پيروي از رهبر معظم و فرزانه انقلاب كه به حق نماد خشيت از خدا، خوف از ذات اقدس حق و بي اعتنايي به استكبار و شياطين است ، اين راه را با اقتدار، با عزت تداوم ببخشند.

وي با اشاره به آموزه ديگر قرآن كريم تصريح كرد: آموزه ديگر قرآن كريم اين است كه هفته وحدت مي تواند اين آموزه را عينيت ببخشد همانطور كه در ايران اسلامي عينيت بخشيده است.

ابوترابي با بيان اين كه مجلس شوراي اسلامي با حضور برادران و همكاران ارجمندم از اهل سنت برادران و خواهران بزرگواري كه افتخار پيروي از مكتب اهل بيت را دارند در كنار هم و در يك جبهه واحد و مشترك تفسير اين كريمه مبارك است، " محمدرسول‌الله"، خاطرنشان كرد: امت اسلام بايد يك جبهه واحد را در برابر كفر تشكيل دهند كه امروز اين جبهه متحد به نمايش گذاشته شده است.

وي تصريح كرد: امت اسلام بايد يك جبهه متحد را در پيوند و همبستگي با يكديگر به نمايش بگذارند.

وي با اشاره به ديدار رييس جمهور كشور تركيه با مقام معظم رهبري گفت: مشاهده فرموديد رهبر فرزانه انقلاب اسلامي در ديدار رييس جمهور كشور برادر تركيه تاكيد كردند كه امروز مهمترين مساله دنياي اسلام، حفظ و تقويت وحدت اسلامي است و ايشان اين جبهه متحد را امروز مديريت و رهبري مي كنند.

وي با بيان اين كه ما امروز شاهد شكل گيري اين جبهه متحد در سراسر دنياي اسلام هستيم، گفت: تركيه، لبنان، عراق، ايران اسلامي، سوريه، كشورهاي اسلامي، غزه، فلسطين و ملت عزيز مصر و ملل آگاه و مسلمان جنوب آسيا همه با هم در يك جبهه واحد و متحد قرار دارند.

نايب رييس مجلس شوراي اسلامي گفت: در اين راه و در اين مسير شناخت نقطه‌هاي تفرقه برانگيز و شناخت كساني كه نقش ايادي دشمن را ايفا كرده و در اين جبهه متحد ايجاد تفرقه و شكاف مي كنند، برخورد قاطع و اصولي با آنان مهمترين رسالت همه ماست.

ابوترابي خاطرنشان كرد: ملت عزيز ايران، فرياد رساي خود را در ضرورت اتحاد جبهه حق و رويايي با جبهه نفاق و تفرقه افكنان، فتنه آفرينان را از حنجره‌هاي پاك ملت عزيز و نمايندگان خود در مجلس شوراي اسلامي شنيدند و اميدواريم اين راه را با عزت و اقتدار تداوم ببخشيم و با تفرقه افكنان ، فتنه آفرينان، رويارويي منطقي و اصولي را داشته باشيم و اجازه ندهيم در برابر سيل خروشان ملت عظيم ايران كه در 22 بهمن 89 آن افتخار بزرگ را خلق كرده‌اند، خس و خاشاكي بخواهند اختلالي ايجاد نمايند.

وي ادامه داد: هم چنين شهادت دو فرزند برومند دانشگاه، اسلام و بسيج كه در جنايت مشترك صحنه گردانان و بازيگران حوادث 25 بهمن ماه و فتنه آفرينان به شهادت رسيدند را مظهر دانشجويان، دانشگاهيان، استادان خصوصا خانواده‌هاي اين دو شهيد و مردم شريف خطه كردستان كه در تقديم شهداي پاك باخته هميشه پيشگام و پيشرو بوده‌اند و خانواده‌هاي محترم و معظم شهيد دانشجوي گرانقدر صانع ژاله و برادر عزيز و ارجمندم دانشجوي عزيز محمد مختاري تسليت عرض كنم و براي مردم پاوه و تهران كه شهداي ديگري را براي دفاع از حق و مقابله با فتنه تقديم نموده‌اند تبريك و تسليت عرض كنم.

وي در پايان گفت: امروز مردم شريف تهران پيكرهاي خونين اين دو شهيد بزرگوار را بر شانه‌هاي افتخارآفرين خويش حمل خواهند كرد و مشت محكمي بر سينه فتنه افرينان و اختلاف افكنان خواهند زد.

رييس كميسيون حقوقي به ايسنا خبر داد:
هيات بررسي كننده حوادث 25 بهمن،گزارشات منابع اطلاعاتي و امنيتي كشور را دريافت مي‌كند

رييس كميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي از تصميم هيات بررسي كننده حوادث 25 بهمن براي دريافت گزارشات منابع اطلاعاتي و امنيتي كشور خبر داد.

حجت‌الاسلام علي شاهرخي عضو هيات بررسي كننده حوادث 25 بهمن در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به تشكيل كميته‌اي از جانب اين هيات، اظهار داشت: قرار است اين هيات گزارشات منابع اطلاعاتي و امنيتي را دريافت كند و پس از بررسي آنها، موضع مجلس را تنظيم و به اطلاع مردم، مجلس و مسوولين برساند.

وي اضافه كرد: سعي مي‌كنيم كه در ظرف 10 روز آينده پس از دريافت اطلاعات و بدون مكث در اين مورد اظهارنظر و اعلام موضع نماييم.

به گزارش ايسنا، روز گذشته در جلسه مجلس شوراي اسلامي علي لاريجاني هياتي مركب از روساي كميسيون‌هاي قضايي، امنيت ملي، اصل نود، فرهنگي و شوراها را مسوول بررسي اتفاقات 25 بهمن و اتخاذ راهكارهايي براي حل مشكل فتنه‌گران تعيين كرد.

نماينده اسفراين:
دستگاه قضايي به نداي مردم براي محاكمه فتنه‌گران پاسخ دهد
دولت با افزايش اعتبار خراسان شمالي شاخص آن را به متوسط نزديك كند

نماينده مردم اسفراين در مجلس شوراي اسلامي، خواستار برخورد جدي و سريع قوه قضاييه با عاملان حوادث 25 بهمن و فتنه سال 88 شد.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، هادي قوامي در نطق ميان دستورش با دعوت همگان به وحدت و با تبريك هفته وحدت اظهار اميدواري كرد كه بتوان زمينه حاكميت نظام اصيل اسلامي را در سراسر جهان فراهم كرد.

وي افزود: حماسه 22 بهمن 89 بر اساس تحقق و ارادت به امام راحل و آرمان‌هاي مقدس انقلاب اسلامي و پيروي از ولايت فقيه با عظمتي ستودني بدست تواناي مردم رشيد و هميشه در صحنه خلق شد و تقارن آن با اخبار پيروزي مردم مصر و فرار يكي از عاملان نظام سلطه شيريني اين جشن را دو چندان كرد.

نماينده مردم اسفراين در خانه ملت، ضمن تقدير و تشكر از اين حضور چند 10 ميليوني كه برگرفته از آگاهي و همراه با بصيرت بود، گفت: در مقابل عظمت اين ملت سر تواضع فرود مي‌آوريم و خدا را شكر مي‌كنيم.

وي ادامه داد: اما با همه اين شيريني‌ها در كام ملت ايران و مظلومان جهان، متاسفانه شاهد بوديم برخي از ايادي دروني استكبار، كه در فتنه سال گذشته هم نوكري خود را به مستكبران و دوري آنها از خط امام(ره) و خروج از نظام اسلامي را به همگان ثابت كردند، در سناريويي جديد در حاليكه حاضر نشدند تا در روز ملي 22 بهمن به ميدان بيايند به اسم حمايت از مردم مصر و تونس روز 25 بهمن را كه يادآوري اتفاقي در سال 58 است كه منافقان عليه امام(ره) راهپيمايي تشكيل دادند اين روز را متاسفانه زنده كنند و لكه ننگي براي اين گروه در تاريخ ثبت شود.

قوامي تصريح كرد: لذا به خيابان آمدند تا خوراك تبليغاتي شبكه‌هاي صهيونيستي و آمريكايي را فراهم كنند.

وي با بيان اينكه از قوه قضاييه انتظار برخورد سريع و قاطع با عاملان اصلي فتنه اخير را دارم، گفت: كساني كه اختشاش مي‌كنند به فرموده حضرت امام (ره) مفسد في‌الارض بوده لذا در مورد كساني كه در فتنه 88 و 25 بهمن 89 را ساماندهي كردند از دستگاه قضايي انتظار مي‌رود به نداي حق‌طلبانه ملت ايران در نهم دي و در 22 بهمن امسال پاسخ داده و اين افراد را هر چه زودتر به عنوان مفسد في‌الارض محاكمه كنند.

عضو هيات رييسه كميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي، همچنين به مشكلات حوزه انتخابيه خود اشاره كرد و گفت: با توجه به سفر هيات دولت به خراسان شمالي انتظار مي‌رود با توجه به شاخص‌هاي عقب‌ماندگي اين استان در زمان تقديم لايحه بودجه اعتبار تملك دارايي‌هاي استان خراسان شمالي به 150 ميليارد تومان افزايش پيدا كند تا بتوانيم شاخص‌هاي عقب‌ماندگي خراسان شمالي را به متوسط شاخص‌هاي كشوري نزديك كنيم.

نماينده مردم اسفراين در خانه ملت، ادامه داد: همچنين چند پروژه در خراسان شمالي به دليل كمبود اعتبار و تخصيص كمي كه انجام شده در شرف تعطيلي است كه انتظار است دولت در اين زمينه اقدامات خوبي انجام دهد.

وي به ديگر مشكلات حوزه انتخابيه‌شان اشاره كرد و خواستار رسيدگي به اين مشكلات شد.

نماينده مردم كرج:
امروز بصيرت مردم ما بايد جهاني شود

عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس شوراي اسلامي گفت: امروز بصيرت مردم ما بايد جهاني شود.

به گزارش خبرنگار ايسنا، فاطمه آجرلو در نطق امروز ميان دستور خود، اظهار كرد: اتفاقي افتاد و آن اتفاق خواست ميليون‌ها مردم ايران بود. همه فرياد زدند و از قوه قضاييه جاري شدن عدالت را خواستند لذا امروز هزينه‌اي كه به نظام ما تحميل مي‌شود و بصيرتي كه مردم دارند بايد جهاني شود.

وي افزود: درود بيكران بر امامي كه جنگ نرم‌افزاري عليه بيداد فكر و انديشه و دربند كشيدن آزادي و انسانيت را از 15 خرداد آغاز و اين امانت را به ما سپرد و فرمود " نگذاريد انقلاب بدست نااهلان و نامحرمان بيفتد" و سلام بر رهبر فرزانه و سكاندار جنبش‌هاي آزادي‌بخش بشريت در اقصي نقاط جهان. ما شاهديم در دو سال اخير و در پي حوادث بعد از انتخابات 88 چه اتفاقاتي بدست ايادي شيطان بزرگ رخ داده است و چگونه غرور انقلابي و اسلامي مردمي آزاده جريحه‌دار گشته است.

نماينده مردم كرج در خانه ملت، گفت: اينك كه شرايط جهان به گونه‌اي پيش مي‌رود كه دشمنان اسلام جرات عرض‌اندام در مقابل خواسته‌هاي مسلمين را ندارند و در برابر مظلومين جهان نمي‌توانند عرض‌اندامي داشته باشند و اسلام در حال جهاني شدن است كساني كه تمام حيات و زندگي عادي و معنوي و شخصيت و مقام خود را مديون نظام اسلامي هستند، نان اسلام را خورده و فربه شدند، در برابر اسلام و خون‌هاي شهدا و رهبري معزز و ولايت امر صف‌آرايي كردند. عمروعاص‌مابانه قرآن بر سر نيزه زدند، وقيحانه روزه‌خواري كردند و شعار نه غزه و نه لبنان آنها، كه هنوز از يادمان نرفته، را سر دادند و در عاشورا همراه با يزيديان تاريخ سوت و كف زدند.

وي با بيان اينكه تاريخ چقدر شبيه بهم است، گفت: كم نبودند نماز شب‌خوان‌هايي كه شمشير بر فرق قرآن ناطق، اميرالمومنين، فرود آوردند ولي امروز سخن ما در ارتباط با بصيرت است. مردم ما با بصيرت در روز نهم دي و 22 بهمن حرف آخر خود را زدند و گفتند ما بر اصول خود پايداريم. ما همچنان آمريكا را شيطان بزرگ مي‌دانيم. در 22 بهمن شاهد پيروزي مردم مصر بوديم. اين جهاني شدن را مديون يك جنگ نرم و يك جنگ فكري و انديشه‌اي مي‌دانيم.

آجرلو با بيان اينكه مردم ما امروز سكوت در مقابل اين نگرش‌هاي وقيحانه را نمي‌پذيرند، اظهار كرد: با مجازات كساني كه امروز در اين راستا اقدام مي‌كنند نشان دهيم كه قضاي اسلامي با آن نگاه جهاني متفاوت است. ديروز نمايندگان يك صدا فرياد زدند و از دستگاه قضايي خواستند افرادي كه محور اين شرارت هستند را مجازات كنند.

وي در ادامه تصريح كرد: كساني هستند كه امروز با سكوت خود سياستمدارانه از پشت صحنه مديريت مي‌كنند. ما به اين افراد پيام مي‌دهيم، آقاي هاشمي و آقاي خاتمي سكوت خود را بشكنيد و در مقابل اين شرارت‌ها موضع خود را روشن كنيد. چرا كه مردم منتظر اين نگرش و صف‌آرايي شما هستند. اگر بعضي‌ها مستقيم ملعبه قرار گرفتند و هدايت كردند. جمعي كه در خيابان‌ها حضور پيدا كردند را نگاه كنيد به غير از گروهك‌هاي منافقين و بعضي از كساني كه فريب خورده بودند چه كساني در خيابان‌ها حضور پيدا كردند. مردم بصيرت دارند و حاكمان اسلامي هم حقايق را با مردم در ميان گذاشتند.

اين عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس شوراي اسلامي، اظهار داشت: فيلم‌هايي كه اين چند روز در سراسر جهان پخش شد را ببينيم. رسانه‌هاي بيگانه فيلم‌هاي سال 88 را به جاي چند روز گذشته پخش مي‌كنند. ما بايد بصيرت‌بخشي خود را در عرصه جهاني هم نشان دهيم. ما به عنوان زنان آزاده و كساني كه هميشه براي دفاع از نظام اسلامي از هستي خود براي نظام و اسلام گذشتيم امروز خواهان مجازات زنان فتنه‌گر و زناني كه در اين عرصه هدايت‌گري را به عهده دارند، هستيم.

رييس كميته بررسي حوادث 25 بهمن درمجلس خبر داد:
گزارش كميته، يكشنبه يا سه شنبه آينده به صحن مي‌آيد

رييس كميته بررسي حوادث 25 بهمن در مجلس شوراي اسلامي، از برگزاري جلسه شب گذشته اين هيات با حضور مسوولاني از وزارت‌خانه‌هاي اطلاعات، خارجه، كشور و شوراي عالي امنيت، سپاه، نيروي انتظامي و صدا و سيما براي بررسي اين حوادث خبر داد.

به گزارش يسنا، حجت‌الاسلام محمدابراهيم نكونام با اظهار تاسف از اقدامات جريان فتنه كه به گفته‌وي هنوز با واقعيت‌هاي جامعه آشنا نشده و در جهت خواست دشمنان انقلاب حركت مي‌كنند، گفت: اتفاقات 25 بهمن اتفاقات بدي بود كه حلاوت حضور آگاهانه و هوشيارانه 22 بهمن را در حمايت از اصل نظام و موج بيداري جهان اسلام به كام مردم تلخ كرد.

رييس كميسيون اصل نود مجلس شوراي اسلامي، افزود: البته طبيعي است كه اين جريان راه به جايي نمي‌برد و موضع روز گذشته مجلس نيز بسيار عالي بود كه نشانه هوشياري مجلس و رصد تمام امور توسط اين قوه است.

نكونام با اشاره به پيشنهاد رييس مجلس و پذيرش نمايندگان مبني بر تشكيل هياتي از روساي پنج كميسيون حقوقي و قضايي، امنيت ملي، شوراها و سياست داخلي، فرهنگي و اصل نود براي بررسي حوادث 25 بهمن، اضافه كرد: اولين جلسه در حاشيه صحن مجلس برگزار شد و بنا شد روسا و نواب رييس كميسيون‌هاي پنجگانه با تقسيم مسووليت موضوع را دنبال كنند.

به گفته نماينده مردم گلپايگان در خانه ملت، در جلسه روز گذشته خط‌ مشي‌ها مشخص شده و دراين جلسه نيزتمام دست‌اندركاران اطلاعاتي و امنيتي كشور شامل مسوولاني از وزارت اطلاعات، خارجه، كشور، شوراي عالي امنيت ملي، سپاه پاسداران، نيروي انتظامي و صدا و سيما حضور داشتند كه تحليل جامعي نسبت به قضاياي اتفاق افتاده مطرح كرده و مشخص شد كه ريشه اتفاقات 25 بهمن از كجا بوده و چه برنامه‌هايي را مدنظر داشته‌اند.

نكونام با اظهار اينكه تماس‌هاي جدي با آقايان فتنه‌گر از خارج از كشور برقرار شده بود، گفت: اين تماس‌ها از طرف افرادي بوده كه زماني دور و بر اين آقايان بوده‌اند و امروز خارج‌نشين شده‌اند و به سازمان‌هاي جاسوسي خارجي مرتبط‌ند، براي مثال در همين زمينه مي‌توان سفر چند باره كديور از آمريكا به اسرائيل را مورد اشاره قرار داد.

رييس كميسيون اصل نود مجلس شوراي اسلامي، يادآور شد: سازمان‌هاي جاسوسي در اطراف اين آقايان فعاليت مي‌كنند و قرار بود ابتدا در 14 بهمن اين حركت را انجام دهند، سپس 21 بهمن پيشنهاد شده بود و در نهايت روز 25 بهمن را انتخاب كردند.

نكونام نتيجه جلسه گذشته را حركت همه نيروهاي امنيتي و دست‌اندركاران اطلاعاتي و امنيتي كشور در يك راستا عنوان كرد و افزود: در اين جلسه براي اولين بار استنطاق و سوال از مسوولين مطرح نبود و بلكه گزارش عملكرد ارائه شد كه نشانه اشرافيت اين نيروها بر سايت‌ها، ماهواره‌ها و جنگ نرم دشمن بود.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي، در مورد نتايج حاصل از بررسي‌هاي كميته، گفت: ما به زودي كه احتمالا يكشنبه يا سه شنبه هفته آينده باشد گزارش خود را تقديم مجلس مي‌كنيم تا در مورد برخورد با جريان و سران فتنه تصميم‌گيري شود.

نماينده مردم گلپايگان در خانه ملت، همچنين از تشكيل هياتي براي عيادت از مجروحين و ملاقات با خانواده شهداي 25 بهمن خبر داد و گفت: با دادستان كل كشور و تهران هماهنگي‌هايي صورت گرفته تا از زندان‌ها نيز بازديد شود، خوشبختانه جريان نفاق خود را به خوبي نشان داده و برخي از آنها دستگير شده‌اند.

وي در پايان در مورد عملكرد خواص، گفت: خواصي كه از عوام عقب‌ترند خواص نيستند، ما اين افراد را كه از اسلاميت عقب مي‌افتند خواص نمي‌دانيم و نخبگان و خواص واقعي كه همراه با انقلاب و رهبري حركت مي‌كنند ارزشمندند كه حضور خود را نيز نشان دادند.

نماينده گرگان در مجلس:
ملت حتي براي لحظه‌اي دست از ولايت بر نمي‌دارند

نماينده مردم گرگان گفت: ملت ايران حتي براي لحظه‌اي دست از ولايت بر نمي‌دارند و تا آخرين نفس در صحنه حاضرند و دست از نظام و ولايت نخواهند كشيد.

به گزارش خبرنگار پارلماني ايسنا، حجت‌الاسلام سيدعلي طاهري در نطق ميان دستور مجلس با تبريك هفته وحدت و ولادت حضرت رسول (ص) گفت: در 22 بهمن سال جاري اصحاب فتنه و در راس آنان مير حسين خائن و كروبي خرف بار ديگر نوكريشان را براي آمريكا و اسراييل به نمايش گذاشتند و بر طبل رسوايي خود بيشتر كوبيدند تا اندكي از آلام و دردهاي اربابانشان از بيداري ملتهاي منطقه بكاهند.

اين عضو كميسيون فرهنگي افزود: ملت فهيم و بصير ملت ايران مانند هميشه دشمنان را نااميد كردند، ولي متاسفانه برخي خواص نظير آقاي هاشمي رفسنجاني با سكوت معنادار خود به حمايت آشكار از جريان شكست خورده فتنه مشغولند، خوب است ايشان از سرنوشت منتظري ساده لوح كه در اواخر سال 1367 خون به دل امام(ره) كرد، درس عبرت بگيرند و البته ملت انقلابي از اجلاس خبرگاني كه در پيش است، انتظار ديگري دارند.

نماينده‌ي گرگان تاكيد كرد: اين امت حتي براي لحظه‌اي دست از ولايت بر نمي‌دارند و با تبعيت كامل از مقام عالي ولايت فقيه، حضرت امام خامنه‌اي در صحنه حاضرند و تا آخرين نفس در صحنه حاضرند و دست از نظام و ولايت نخواهند كشيد. حوادث 25 بهمن ماه نشان داد كه جريان فتنه هنوز اميد تحرك دارد و البته رفتار برخي خواص اين اميد را در آنان تقويت كرده است.

وي افزود: ديدار فراكسيون اقليت همين مجلس با خاتمي خائن از جمله همين رفتار هاست. ديداري كه موجب وقاهت او شد و با پررويي تمام كف خواسته‌هاي فتنه‌گران را آزادي‌هاي سياسي بيشتر و حذف محدوديتها اعلام كرد. نمايندگاني كه در اين ديدار حضور داشتند اگر پشيمانند اعلام كنند و به آغوش گرم ملت باز گردند و اگر پشيمان نيستند شجاعانه از كار خود دفاع كنند تا مردم تكليف خود را بدانند.

نماينده اهواز:
اختلافات سليقه‌ها مبدل به اختلافات عميق نشود
وجه افتراق انقلاب ايران و مصر و تونس خلاء رهبري است

يك عضو هيات رييسه كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي، خلاء رهبري را به عنوان وجه افتراق بين انقلاب اسلامي ايران و انقلاب مردم مصر و تونس مطرح و اظهار كرد: دشمنان انقلاب اسلامي ايران در داخل و خارج از دو ركن اساسي رهبري و مديريت انقلاب هراسانند و براي تضعيف آن تلاش مي‌كنند.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، شبيب جويجري در نطق ميان دستور خود در صحن علني امروز (چهارشنبه) مجلس شوراي اسلامي با تبريك ولادت پيامبر اعظم، امام صادق (ع)، هفته وحدت و آغاز امامت حضرت ولي عصر (عج)، گفت: جهان اسلام در قرن اخير شاهد نهضت‌هاي مختلفي بود كه نتيجه آن رشد جريان اسلام‌گرا و افول تمامي جريان‌هاي ناسيوناليستي و سكولار شده است كه نمونه واضح آن پيروزي حزب‌الله لبنان و مقاومت اسلامي فلسطين در جنگ 33 روزه و 22 روزه بوده است.

وي ادامه داد: حزب‌الله لبنان و مقاومت اسلامي فلسطين با تكيه بر اسلام ناب راستين، كه امام راحل تبيين نمود، پيروز شدند كه اين اسلام با اسلام افراطي طالباني ساخته و پرداخته سازمان‌هاي طالباني غرب و اسلام دولت‌ها و حكومت‌هاي تحليلي سكولار و آمريكا متفاوت است.

نماينده مردم اهواز در خانه ملت در ادامه تاكيد كرد: امروز اين بيداري اسلامي در به زير كشاندن دو طاغوت مصر و تونس تجلي پيدا كرده كه اين همان وعده الهي است كه آينده را براي اسلام ترسيم نموده است.

جويجري همچنين خلاء رهبري در مصر و تونس را به عنوان وجه افتراق بين انقلاب اسلامي و انقلاب مردم مصر و تونس مطرح كرد و ركن ركين هر حركت و انقلابي را رهبري دانست و ابراز اميدواري كرد كه دو انقلاب مصر و تونس از اين مرحله به بهترين وجه عبور نمايند.

وي ادامه داد: دو ركن رهبري و مديريت انقلاب همان اركاني است كه دشمنان انقلاب اسلامي ايران در خارج و داخل از آن هراسان‌اند و در تضعيف جايگاه مردمي‌اش مي‌كوشند.

اين نماينده مجلس هشتم، با اشاره به فرمايشي از علي حضرت علي (ع) مبني بر اينكه آغاز پديد آمدن فتنه‌ها، هواپرستي و بدعت‌گذاري در احكام آسماني است، گفت: بر اين اساس مي‌توان گفت فتنه‌گري امروز و ديروز منشا هواپرستي داخلي و استكباري صهيونيستي خارجي دارد.

جويجري ادامه داد: طبق فرمايشات مقام معظم رهبري در اصل سران فتنه در خارج‌اند و اين هواپرستان فريب‌خورده اذناب داخلي آنانند. از اين‌رو از قوه قضاييه مي‌خواهيم نگذارند خون به ناحق ريخته دانشجويان بسيجي همچون شهيد امروز صانع ژاله و شهيد سال گذشته يعقوب بروايه و نيز تخريب اموال عمومي در فتنه 88 و 25 بهمن امسال از بين رود. انتظار ما اشد مجازات براي اذناب داخلي فتنه‌گران است.

وي همچنين از هوشياري آحاد ملت به ويژه نيروهاي مخلص امنيتي، انتظامي و بسيج مستضعفين قدرداني نمود.

اين عضو هيات رييسه كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي، با محكوم نمودن سخنان مداخله‌جويانه وزير امور خارجه آمريكا و رييس اتحاديه اروپا، گفت: به آنها اعلام مي‌نماييم كه از دولت و مجلس و همه ملت و تمامي اركان نظام جزء يك پيام را نخواهند شنيد و آن وحدت حول رهبري معظم و ولايت مطلقه فقيه است. اين سير تا از بين رفتن نظام سلطه، همان وعده الهي ادامه دارد.

اين نماينده مجلس هشتم، با تاكيد بر اينكه اصولگرايان با كسب اعتماد مردم در مجلس و دولت به خدمت‌گذاري مشغول‌اند، اظهار كرد: اختلافات سليقه‌اي و كارشناسي نبايد مبدل به اختلافات عميق گردد و از اين رو بايد از رسانه‌اي عنوان اختلافات جزيي پرهيز شود و بر اساس منشور اصولگرايي و جامعتين در پندار و گفتار و كردار تمامي اقدامات خود را تنظيم نمايد. ان‌شاءالله با حسن درايت رياست مجلس و رييس‌جمهور اين مهم تحقق يابد.

جويجري در ادامه اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها را اقدام بزرگ و تاريخي برشمرد و گفت: با وجودي كه رييس‌جمهور شجانه در اين جهت گام برداشته‌اند اما خواسته مردم شريف خوزستان و اهواز به دليل وضعيت جوي طاقت‌فرسايي است كه شرايط ويژه‌اي براي حامل‌هاي انرژي بخصوص بنزين و برق براي مردم شريف استان مهيا گردد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها