عضویت العربیة English
امام جواد علیه‌السلام: عزّت مؤمن در بى نیازى او از مردم است. بحارالأنوار، ج 75، ص 109

سوره هود - آیات 1 تا 5 به همراه معنی

سوره هود - آیات 1 تا 5 به همراه معنی
چهارشنبه 27 بهمن 1389  06:41 ب.ظ

http://marshal-modern.ir/Archive/11252.aspx

http://marshal-modern.ir/Archive/2011/1/14/besm.gif

سوره هود

الر ۚ كِتَابٌ أُحْكِمَتْ آيَاتُهُ ثُمَّ فُصِّلَتْ مِنْ لَدُنْ حَكِيمٍ خَبِيرٍ «1» أَلَّا تَعْبُدُوا إِلَّا اللَّهَ ۚ إِنَّنِي لَكُمْ مِنْهُ نَذِيرٌ وَبَشِيرٌ «2» وَأَنِ اسْتَغْفِرُوا رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُوا إِلَيْهِ يُمَتِّعْكُمْ مَتَاعًا حَسَنًا إِلَىٰ أَجَلٍ مُسَمًّى وَيُؤْتِ كُلَّ ذِي فَضْلٍ فَضْلَهُ ۖ وَإِنْ تَوَلَّوْا فَإِنِّي أَخَافُ عَلَيْكُمْ عَذَابَ يَوْمٍ كَبِيرٍ «3» إِلَى اللَّهِ مَرْجِعُكُمْ ۖ وَهُوَ عَلَىٰ كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ «4» أَلَا إِنَّهُمْ يَثْنُونَ صُدُورَهُمْ لِيَسْتَخْفُوا مِنْهُ ۚ أَلَا حِينَ يَسْتَغْشُونَ ثِيَابَهُمْ يَعْلَمُ مَا يُسِرُّونَ وَمَا يُعْلِنُونَ ۚ إِنَّهُ عَلِيمٌ بِذَاتِ الصُّدُورِ «5»

به نام خدا كه رحمتش بى‏اندازه است‏و مهربانى‏اش هميشگى. الر ـ [اين] كتابى [با عظمت] است كه آياتش [به صورت حقيقتى واحد] استحكام يافته، سپس از سوى حكيمى آگاه [در قالب سوره‏ها ، آيه‏ها ، حقايق اعتقادى ، اخلاقى و عملى] تفصيل داده شده است. « 1» كه جز خدا را نپرستيد ، يقيناً من از سوى او براى شما بيم‏دهنده [از عذاب] و مژده دهنده [به بهشت و رضوان] هستم . « 2» و اينكه از پروردگارتان آمرزش بخواهيد ، سپس به سوى او بازگرديد تا شما را تا پايان زندگى از بهره نيك و خوشى برخوردار كند ، و هر كه را صفات پسنديده و اعمال شايسته او افزون‏تر است ، پاداش زيادترى عطا كند ، و اگر روى از حق برگردانيد ، من از عذاب روزى بزرگ بر شما بيمناكم . « 3» بازگشت شما فقط به سوى خداست و او بر هر كارى تواناست . « 4» آگاه باشيد كه مشركان سر در گريبان فرو مى‏برند تا [خود را] از شنيدن قرآن [به هنگام تلاوتش به وسيله پيامبر و مؤمنان] پنهان بدارند ؛ هشيار باشيد اگر جامه‏هايشان را بر سر و روى خود مى‏پوشانند [تا ديده نشوند ، اين پنهانكارى سودى به حال آنان ندارد] خدا آنچه را پنهان مى‏كنند وآنچه را آشكار مى‏نمايند ، مى‏داند؛ يقيناً او به آنچه در سينه‏هاست داناست . « 5»

حمید.bmp

mashhadizadeh

mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 25019
azadeh_69 تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها