عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نماينده ولي فقيه در سپاه: امروز شعاع انقلاب اسلامي در حال پيشرفت است

نماينده ولي فقيه در سپاه: امروز شعاع انقلاب اسلامي در حال پيشرفت است
چهارشنبه 27 بهمن 1389  06:41 ب.ظ

نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، گفت: امروز انقلاب اسلامي را در مصر و تونس شاهد هستيم و شعاع آن در حال پيشرفت است.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمين علي سعيدي صبح امروز در مراسم اختتاميه بيست و نهمين دوره مسابقات سراسري قرآن كاركنان سپاه ويژه برادران، خاطر نشان كرد: امروز ما شاهد نهضت قرآني هستيم و اين از بركت انقلاب اسلامي است.

وي با بيان اينكه در طول 200 سال اخير دو جريان موازي براي تقابل با وحدت جهان اسلام و اعتلاي اسلام در صف استكبار شكل گرفت، افزود: يك جريان ماهيت فكري را و غالب جريان دوم ماهيت سياسي بود. در جريان اول با چهار گفتمان روبه‌رو بوديم؛ گفتمان اول ليبرال غربي، گفتمان دوم ملي‌گراي ليبرال، گفتمان سوم جريان چپ ماركسيستي و گفتمان چهارم جريان فكري ديني و بازگشت به قرآن و اسلام بود.

نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، ادامه داد: جريان دوم كه اكثر ماهيت آن سياسي بود در پنج حلقه توسط استكبار دنبال مي‌شد. حلقه اول اين جريان تجزيه كشورهاي اسلامي، حلقه دوم مذهب‌سازي و حلقه سوم رهبرسازي است. در دوران استعمار نو كشورهاي استكباري سعي كرده‌اند كه از افراد بومي برخي كشورها، رهبراني را براي اهداف خود انتخاب كنند. بطوري كه رضاخان در ايران و آتاترك در تركيه نمونه همينگونه از رهبران هستند. عمر سليمان شناسنامه اسرائيلي دارد. دشمن يك چرخش 180 درجه‌اي در مصر ايجاد كرد و رهبري را در آنجا روي كار گذاشتند كه 30 سال به آمريكا خدمت كرد.

سعيدي با بيان اينكه حلقه چهارم، اختلاف بين سني و شيعه و اختلاف قومي، قبيله‌اي و مذهبي است، گفت: يكي از خيانت‌هاي حسني مبارك كه تقابل بين جبهه اسلام و كفر را به تقابل بين شيعه و سني تبديل كرد. حلقه پنجم ايجاد يك رژيم غيرديني و ضدديني در آسيا و آفريقاست و بر همين اساس يك رژيم جعلي را در قلب خاورميانه قرار دادند.

وي با اشاره به اينكه غربي‌ها مدت‌ها تلاش كردند كه نظام ديني و نقش دين در حكومت را ناكارآمد جلوه دهند، يادآور شد: پس از اين همه تلاش‌ها اتفاق ديگري افتاد و امام توانست در اوج ناباوري با هر دو جبهه توطئه استكبار به مقابله برخيزد و زمينه احياي گفتمان ديني را فراهم كنند.

نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، در ادامه به انتقاد از برخي علماي اهل سنت پرداخت و گفت: آيا علماي اهل سنت نمي‌فهمند؟ امام از گفتمان نبوي حمايت كرد و بحث فقط گفتمان شيعي نبود. جبهه ما جبهه استكبار و كفر بود نه جبهه اهل سنت و شيعه ولي ببينيد با ما چه برخوردي كردند؟ وقتي ديدم شيخ‌الازهر مي‌گويد كه تظاهرات مردم مصر حرام است بسيار تعجب كردم. بدتر از او شيخ عربستان است كه مي‌گويد اين تظاهرات كار دشمنان است. شيخ‌الازهر و عربستان از دشمن شبيخون خوردند.

سعيدي با تاكيد بر اينكه امروز جهان اهل سنت بايد در قبال انقلاب اسلامي ايران كرنش كند چرا كه اين انقلاب گفتمان نبوي را زنده كرد، افزود: اين انقلاب پيامبر و قرآن را زنده كرد ولي در طول اين 30 سال ببينيد با انقلاب اسلامي ايران چه برخوردي كردند. در ماجراي حمله به لبنان و غزه دست مصر، عربستان و اردن در دست آمريكا بود.

وي اضافه كرد: امروز مي‌بينيم كه رهبران اخوان‌المسلمين مي‌گويند كه كاش رهبري مثل رهبر ايران داشتيم و اصلا رهبر ايران رهبر ما هست و كاش رييس‌جمهوري مثل احمدي‌نژاد داشتيم، آن وقت دو نفر آدم فتنه‌گر بدون اينكه بدانند در دنيا چه خبر است براي راهپيمايي 25 بهمن بيانيه مي‌دهند.

نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در پايان، اظهار كرد: امام، قرآن و اسلام را زنده كرد و مگر دنياي عرب مدافع پيامبر، اسلام و قرآن نيست پس چرا در كنار آمريكاست؟ چرا تضاد اصلي را با ما دارند و چرا حسني مبارك شمشير را از رو براي ايران بسته بود؟

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها