عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

انکار هولوکاست

انکار هولوکاست
چهارشنبه 27 بهمن 1389  06:55 ب.ظ

انکار هولوکاست

انکار هولوکاست           ( Holocaust Denial )      

انکار هولوکاست چيست؟

 

در سال هاي اخير توجه افکار عمومي به شدت به موضوع هولوکاست و انکار آن جلب شده است. سياستمداران، روزنامه ها و شبکه هاي تلوزيوني در سراسر دنياي غرب گسترش نفوذ افرادي که داستان هولوکاست که همان سوزاندن 6 ميليون يهودي اروپايي در کوره هاي کمپهاي آلمان نازي در جنگ جهاني دوم است را انکار ميکنند، هشدار  مي دهد.

در کشورهايي چون اسرائيل، فرانسه، آلمان و اتريش انکار هولوکاست به عنوان يک جرم شناخته مي شود و منکرين اين داستان طبق قوانين رسمي اين کشور ها مورد مجازات قرار خواهند گرفت. حتي بعضي از رهبران يهودي در آمريکاي شمالي نسبت به اين موضوع اقدام مي کنند و ديگران را به مقابله به انکار اين موضوع دعوت مي کنند.

 

تعدادي از افرادي که هولوکاست را انکار کرده اند:

 

1- هري المر بادنس  (Harry Elmer Barnes)       

2- جيمز کيگزترا        (James Keegstra)            

3- ديويد اروينگ    (David Irving)              

4- رابرت فوريژون (Robert Faurisson)          

5- دبورا ليپستد (Deborah Lipstadt)            

6- راجر گارادي (Roger garaudy)             

7- آرتور بوتس(Arthur Butz)              

8- رولند ريس (Roeland Rase)               

9- محمود احمدي نژاد (Mahmoud Ahmadinejad)  

10- کارل نوردليگ (Carl O. Nordlig)        

 

1- هري المر بادنس

 

هري المر بادنس در زماني در مسير عادي تاريخ نويسي و روشنفکري فعاليت مي کرد. او وصله انکار هولوکاست را در سالهاي بعدي زندگيش به خود گرفت. بين جنگ جهاني اول و جنگ جهاني دوم بادنس به عنوان يک نويسنده ضد جنگ و رهبر فعاليتهاي تجديد نظر طلبي شناخته شد. او جز افرادي بود که مي توان از او به عنوان يکي از فعالترين انکار کنندگان هولوکاست نام برد. محققان و تاريخ نويسان غربي فعاليتهاي او در زمينه هولوکاست را ننگي بر فعاليت هاي گذشته اش مي دانند.

 

2- جيمز کيگزترا 

 

در سال 1984 جيمز کيگزترا، معلم يک دبيرستان کانادائي به انکار هولوکاست و ادعاي ضد يهودي در کلاس درس مدرسه متهم شد. او توسط دادگاه محکوم شد و از کار خود اخراج شد.

 

 

3- ديويد اروينگ

 

ديويد کاول اروينگ در سال 1938 به دنياآمد. او در دوران تحصيلي ابتدائي دانش آموز با استعدادي بود. اروينگ براي ادامه تحصيل به کالج لندن رفت و به ادامه تحصيل مشغول شد و پس از گزراندن دوره دانشگاهي به يک نويسنده زبردست تبديل شد.

اين نويسنده مخالف جريانات صهيونيستي بريتانيايي پس از پزيرفتن اتهام انکار هولوکاست به 3 سال حبس محکوم شد.

 

4- رابرت فوريژون

 

رابرت فوريژون متولد ژانويه 1929 يکي ديگر از منکرين هولوکاست است. او موضوع سوزاندن 6 ميليون يهودي اروپايي توسط آلمان نازي را در يادداشت ها،نامه ها و روزنامه هاي فرانسوي، يک موضوع سياسي حساب شده قلمداد مي کرد.

در سال 1989 گروهي که خود را فرزندان تاريخ يهود مي ناميدند، به پرفسور حمله کردند و او را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند.

 

5- دبورا ليپستد

 

دبورا استر ليپستد متولد 18 مارس 1947_ نيويورک، يک تاريخ دان و نويسنده کتاب "انکار هولوکاست" است. وي استاد تمام و متخصص مطالعات يهوديت و هولوکاست در دانشگاه اموري ( Emory university) است. او قبولي پيش دانشگاهيش را از کالج نيويورک و کارشناسي ارشد و دکترايش را از دانشگاه برنديس (Brandies University)دريافت کرد.

 

6- راجر گارادي

 

راجر گارادي متولد 17 جولاي 1913 در مارسيل، يک نويسنده فرانسويست که به عنوان يک منکر هولوکاست توجه عموم را نسبت به نوشته ها و اظهاراتش جلب کرد. در سال 1998 دادگاه وي را به خاطره انکار هولوکاست و اعمال تبعيض نژادي به پرداخت 40 هزار يورو محکوم کرد.

 

7- آرتور بوتس

 

آرتور بوتس يک انکار کننده هولوکاست آمريکايي و پرفسور مهندسي برق در دانشگاه نورت وست(Northwest university)  است. در سال 1974 بوتس در مورد اتفاق نيفتادن هولوکاست و سياسي بودن مسئله ايجاد دولت يهودي در خاور ميانه مطالبي نوشت که در آن سالها توجه تاريخ نويسان را به آنها جلب کرد. 

  

8- رولند ريس

 

رولند ريس متولد 4 سپتامبر 1934 يک سياستمدار بلژيکي، عضو سنا و معاون رئيس جمهور در زمينه احزاب سياسي بود.

قانون را در دانشگاه جنت (University of the Ghent)  آموخت. او همچنين عضو شوراي احزاب ملي بلژيک بود. او نيز يکي از افراديست که مسئله هولوکاست را شبهه آميز مي دانست. تفکرات او از اين حيس جالب است که او با اطلاعات کامل سياسي در اين مورد اظهار نظر داشته و آن را شبهه آميز خوانده است.

 

9- محمود احمدي نژاد

 

محمود احمدي نژاد رئيس جمهور کنوني جمهوري اسلامي ايران و استاد دانشگاه است. او با دارا بودن سوابق ديگري چون رئيس شهرداري تهران فرديست که در سال هاي گذشته مو ضوع هولوکاست را به عنوان يک موضوع حساب شده سياسي از نگاه يک رئيس جمهور به گوش جهانيان رسانده. وي جلوگيري قدرتهاي غرب از تحقيقات بيشتر در اين زمينه را به خودي خود شبهه آميز دانسته و اشغالگري صهيونيستها در فلسطين اشغالي را يک سو استفاده از اين داستان مي داند. محمود احمدي نژاد در طي دوران رياست جمهوريش چندين بار به اين موضوع پرداخته که هر بار با حمله شديد غرب روبه رو شده است.

 

10- کارل نوردليگ

 

کارل نوردليگ در سال 1919 در فنلاند به دنيا آمد. او جز محققاني بود که در زمينه تعداد افراد کشته شده در کمپهاي آلمان نازي و نوع کشتار آنهاتحقيقات و  مصاحبات زيادي انجام داد که حاصل آنها  اين بود که نشان مي داد اين موضوع شبهه آميز و مشکوک است. 

 

مقابله قانون با انکار هولوکاست

 

حداکثر جريمه

حداقل جريمه

کشور

20 سال

6 ماه

اتريش

1 سال

بخشش

بلژيک

3 سال

6 ماه

جمهوري چک

2 سال

بخشش يا 1 ماه

فرانسه

5 سال

بخشش يا 1 ماه

آلمان

5 سال

1 سال

اسرائيل

4 سال

3 سال

ايتاليا

10 سال

بخشش يا 2 سال

ليتواني

3 سال

بخشش يا 3 ماه

لهستان

3 تا 5 سال

6 ماه

روماني

3 سال

بخشش يا 1 ماه

سلوواکي

15 ماه

بخشش يا 1 سال

سوئيس

 

·        همان طور که مشخص است اکثر اين کشور ها 

(83%) اروپايي هستند.

·        ميانگين جريمه در اين کشور ها حدود 3 سال زندان است.

·        بالاترين جريمه 20 سال زندان در کشور اتريش است.

 

مترجم: سيد احمد نحوي

 

پنج شنبه 25 بهمن 1386
مشاهده :366 مرتبه
منبع  :وبسایت "ما چی فکر می کنیم؟"
فرستنده : سید احمد-نحوی
اطلاعات كامل
hossein3010

hossein3010
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 1946
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها