عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مهم‌ترين ويژگي مردم آذربايجان شور و شعور همراه با بصيرت است

مهم‌ترين ويژگي مردم آذربايجان شور و شعور همراه با بصيرت است
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:21 ب.ظ

رهبر معظم انقلاب در ديدار با هزاران نفر از مردم آذربايجان:
مهم‌ترين ويژگي مردم آذربايجان شور و شعور همراه با بصيرت است

خبرگزاري فارس: حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در ديدار با هزاران نفر از مردم آذربايجان مهم‌ترين ويژگي مردم آذربايجان و تبريز را شور و شعور و عزم راسخ همراه با بصيرت دانستند.


گزارش تصويري مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه‌ اطلاع‌رساني دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبري، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر انقلاب اسلامي امروز در ديدار پرشور هزاران نفر از مردم آذربايجان با اشاره به حركت رو به گسترش بيداري اسلامي در دنياي اسلام، آن را ثمره شيرين مقاومت و ايستادگي ملت عظيم ايران در 33 سال گذشته دانستند و تأكيد كردند: امروز به بركت ايمان و اسلام، صلابت، عزت، پيشرفت و تأثيرگذاري ايران اسلامي، بيش از هر زمان ديگر درخشان‌تر و عزم ملت براي رسيدن به اوج قله عظمت مصمم‌تر است.
در اين ديدار كه در آستانه سالروز قيام تاريخي مردم تبريز در 29 بهمن سال 56، انجام شد، رهبر معظم انقلاب اسلامي با تجليل از ايمان، اخلاص، پايمردي و بصيرت مثال زدني مردم آذربايجان در طول تاريخ بويژه در مقاطع مختلف نهضت اسلامي و انقلاب اسلامي ايران، افزودند: مهم‌ترين ويژگي حركت مردم تبريز در 29 بهمن سال 56 الگو شدن آن براي حركت‌هاي بعدي ملت ايران بود و اگر قيام 29 بهمن 56 روي نمي‌داد، قيام 19 دي مردم قم به فراموشي سپرده و روند حركت ملت ايران در مسير نهضت اسلامي، متوقف مي‌شد.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، مهم‌ترين ويژگي انقلاب اسلامي ايران را نيز الگو شدن آن براي ملت‌ها دانستند و خاطرنشان كردند: علت اصلي فشارهاي گوناگون به جمهوري اسلامي ايران از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي تاكنون جلوگيري از الگو شدن حركت عظيم ملت ايران بوده است.
ايشان با اشاره به تحريم‌هاي اقتصادي، ترور دانشمندان برجسته علمي و اتهام‌زني‌هاي گوناگون در زمينه حقوق بشر، تأكيد كردند: همه فشارها و تبليغات براي اين است كه حركت ملت ايران را متوقف كنند و موجب رويگرداني افكار عمومي منطقه و جهان از جمهوري اسلامي ايران شوند، اما برخلاف خواسته سلطه‌گران، ايران اسلامي روز به روز قوي‌تر و پيشرفته‌تر شده است.
رهبر معظم انقلاب اسلامي افزودند: هشت سال دفاع مقدس موجب شد، سرداران جوان و شجاع ملت ايران امكان بروز بيابند و تحريم‌هاي اقتصادي و علمي نيز باعث شد، استعدادها و توانايي‌هاي جوانان شكوفا شود.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، مهم‌ترين ويژگي مردم آذربايجان و تبريز را شور و شعور همچنين عزم راسخ همراه با بصيرت دانستند و خاطرنشان كردند: اين ويژگي‌ها از جمله بصيرت همراه با قدرت تحليل بايد همچون 33 سال گذشته در نسل جوان همچنين نسل‌هاي بعدي حفظ و تقويت شود.
ايشان تأكيد كردند: اگرچه جوان امروز، امام (ره) و شهيد باكري‌ها را نديده و دوران سخت هشت سال دفاع مقدس را لمس نكرده است اما فكر، تشخيص و راه جوان امروز، همان فكر و مسير سال‌هاي اول انقلاب اسلامي است.
رهبر معظم انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه بصيرت ايماني، شريان حياتي احياءكننده فكرها و دل‌هاست، افزودند: اين بصيرت ايماني بايد همواره ادامه پيدا كند، همانگونه كه تاكنون ادامه داشته و تأثير خود را نيز در دنيا گذاشته است.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، بيداري اسلامي مشهود كنوني در منطقه را متأثر از حركت ايماني و عزم راسخ ملت ايران دانستند و تأكيد كردند: قضاياي بسيار مهم مصر ناشي از حركت بيداري اسلامي و تحقير سال‌هاي متمادي ملت فهيم، كهن و صاحب تمدن مصر است.
ايشان، شكل‌گيري حركت‌هاي عظيم اجتماعي را تدريجي و در طول ساليان متمادي اما بروز آنها را ناگهاني و دفعي دانستند و افزودند: ذلت و تحقيري كه حكومت مصر در طول سال‌هاي گذشته به دليل وابستگي به آمريكا و رژيم صهيونيستي بر مردم تحميل كرد، سرانجام ملت و جوانان مصر را به ستوه آورد و اينگونه به صورت ناگهاني بروز كرد.
رهبر معظم انقلاب اسلامي، نقش جوانان مصري و ايمان و عزم راسخ آنها را در حركت عظيم مردم، تعيين‌كننده خواندند و خاطرنشان كردند: حركت مردم مصر با پيشتازي جوانان از مساجد و نمازهاي جمعه آغاز و سرانجام به يك حركت عمومي تبديل شد.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، حضور مردم در صحنه را موجب ناكارآمد شدن ابزارهاي سياسي، نظامي و اقتصادي قدرتهاي زورگو دانستند و افزودند: آمريكايي‌ها مي‌توانند به دولت‌هاي بدون پشتوانه مردمي به راحتي زور بگويند و هرگاه هم كه به سردمداران آنها نياز نداشته باشند به آنها همچون «محمدرضا پهلوي و بن علي» بي‌محلي كنند اما هنگام حضور مردم در صحنه، در مقابل عزم راسخ آنها، نمي‌توانند كاري از پيش ببرند.
ايشان تأكيد كردند: اين اتفاق مهم امروز در مصر روي داده است البته آمريكا تلاش دارد تا با منحرف‌كردن حركت مردم مصر و قانع كردن آنها به برخي دستاوردهاي جزيي، مردم را به خانه‌هايشان بازگرداند ولي بعيد است چنين ترفندهايي در مقابل مردمي كه بيدار شده و قدرت و توان تأثيرگذاري خود را متوجه شده است، به نتيجه برسد.
رهبر معظم انقلاب اسلامي، عامل اصلي عزت و پيشرفت ملت ايران را ايمان و اسلام دانستند و خاطرنشان كردند: تقويت ايمان، همت جوانان و تلاش براي تحقق بيشتر دستورات اسلام در جامعه، زمينه‌ساز عزت و پيشرفت روزافزون و اصلاح زندگي مادي و معنوي خواهد شد.
در ابتداي اين ديدار آيت الله مجتهد شبستري نماينده ولي فقيه و امام جمعه تبريز در سخناني با گراميداشت حماسه 29 بهمن مردم تبريز در سال 56 و نقش‌آفريني مردم آذربايجان در مقاطع مختلف انقلاب اسلامي به ويژه هشتم دي سال 88، گفت: مردم آذربايجان به ويژه تبريز همواره بصيرت و ولايتمداري خود را نشان داده‌اند و در 22 بهمن امسال نيز همگام با اقيانوس عظيم ملت ايران، باشكوه‌تر از هر سال به ميدان آمدند.
انتهاي پيام/غ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها