عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

براي دستيابي به توسعه پايدار بايد در درياها حضور پيدا كنيم

براي دستيابي به توسعه پايدار بايد در درياها حضور پيدا كنيم
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:21 ب.ظ

فرمانده نيروي دريايي:
براي دستيابي به توسعه پايدار بايد در درياها حضور پيدا كنيم

خبرگزاري فارس: فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران گفت: براي دستيابي به توسعه پايدار بايد در درياها حضور پيدا كنيم و با سرعت و شتابي بيشتر جايگاه عالي كنوني را تعالي بخشيم.

به گزارش خبرگزاري فارس از نوشهر، حبيب‌الله سياري پيش از ظهر امروز در مراسم سي‌امين سالگرد تأسيس دانشگاه دريايي امام خميني(ره) ارتش جمهوري اسلامي ايران مستقر در نوشهر كه با عنوان سه دهه افتخار و با حضور جمع كثيري از امرا و فرماندهان مناطق و پايگاه‌هاي دريايي ارتش جمهوري اسلامي، فرماندهان نظامي و انتظامي و مسئولان شهرستاني در تالار خوارزمي اين دانشگاه برگزار شد، افزود: در هر سازماني نيروي انساني كارآمد و شايسته موجب ترقي و توسعه مي‌شود و بي‌شك بالندگي و توسعه اين دانشگاه نيز نشان از بهره‌مندي از چنين نيروهاي كارآمد در گذشته و حال دارد.
وي با اشاره به ميزان علاقه‌مندي رهبر معظم انقلاب اسلامي فرماندهي كل قوا به اين دانشگاه اظهار داشت: از افتخارات بزرگ اين دانشگاه اين است كه رهبر معظم كل قوا بعد از تاسيس آن شخصا از اين دانشگاه بازديد و در مراسم مختلف سردوشي آن شركت كردند.
وي با اشاره به تاكيدات رهبر معظم انقلاب درباره اينكه نيروي دريايي يك نيروي راهبردي است، ادامه داد: معظم له در بسياري از برنامه‌ها و مراسم مختلفي كه تاكنون برگزار شده است بر اين نكته توجه و تاكيد داشته‌اند و ارزش و اهميت اين نيرو را در لابلاي سخنان ايشان به وضوح مي‌توان دريافت.
سياري با بيان اينكه نياز كشور به نيروي دريايي بسيار زياد است، خاطرنشان كرد: براي دستيابي به توسعه پايدار بايد در درياها حضور پيدا كنيم و با سرعت و شتابي بيشتر جايگاه عالي كنوني را تعالي بخشيم.
وي با اشاره به اينكه امروز در نيروي دريايي فقط چهار تحصيلكرده خارج از كشور داريم، بيان داشت: همه مسئولان، فرماندهان پايگاه‌ها و مناطق دريايي، كاركنان و امراي اين نيرو از دانش آموختگان داخل كشور هستند و هدايت يگان‌هاي در مناطق راهبردي و استراتژيك برعهده دانش‌آموختگان اين دانشگاه‌ها هستند.
فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي يادآور شد: دانشگاه‌هاي دريايي اين نيرو در داخل كشور تمام نكات و استانداردهاي آموزشي جهاني و بين‌المللي را رعايت مي‌كنند.
وي در ادامه به حضور پيشكسوتان و فرماندهان گذشته اين دانشگاه اشاره داشت و تصريح كرد: حضور اين افراد و بيانات آنها درباره اين دانشگاه موجب دلگرمي است و اميدواريم در ادامه مسير نيز از تجارب و توانمندي‌هاي آنان بهره‌مند شويم.
وي خطاب به دانشجويان حاضر در اين جلسه بيان داشت: سير تكاملي پرافتخاري در اين دانشگاه طي شده است و بايد آن را دنبال كرد تا در آينده شما جايگزيني مناسب براي اساتيد و فرماندهان خود باشيد.
سياري در پايان بيان داشت: اين نيرو براي ساخت و توليد انواع شناورهاي سطحي و زيرسطحي و حضور در درياهاي آزاد و گسترده جهان نيازمند تلاش و همتي مضاعف است.
در اين مراسم با به تصوير كشيدن تاريخچه 30 ساله دانشگاه حضار از سير تكاملي آن آگاه شدند و فرماندهان سابق اين دانشگاه به بيان پاره‌اي از خاطرات و مسائل مربوط به دوران تصدي فرماندهي خود شدند.
در اين مراسم از فرماندهان و روساي عقيدتي سياسي دانشگاه و جمعي از پيشكسوتان با اهداي لوح تجليل شد و همچنين از ماكت دانشگاه دريايي امام خميني (ره) ارتش جمهوري اسلامي نوشهر با حضور فرماندهي نداجا پرده‌برداري شد.
انتهاي پيام/ل10/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها