عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

99 درصد جمعيت شهري همدان زيرپوشش آب بهداشتي قرار دارند

99 درصد جمعيت شهري همدان زيرپوشش آب بهداشتي قرار دارند
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:22 ب.ظ

مديرعامل شركت آب و فاضلاب استان همدان:
99 درصد جمعيت شهري همدان زيرپوشش آب بهداشتي قرار دارند

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت آب و فاضلاب همدان گفت: 99 درصد جمعيت شهري استان زيرپوشش آب شرب و بهداشتي قرار دارند.

به گزارش خبرگزاري فارس از همدان، ظهر امروز نخستين سمينار آب، آموزگار و خلاقيت در همدان برگزار شد.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب استان همدان در اين سمينار با بيان اينكه متأسفانه بسياري از شهروندان بيش از الگو، مصرف مي‌كنند، اظهار داشت: بايد در مسير اعتدال و درست مصرف كردن حركت كرد.
علي رحيمي‌فر گفت: در مقوله آب در بخش‌هاي مختلف بيش از نياز مصرف مي‌كنيم و اگر اين روند ادامه داشته باشد با مشكلات بسياري مواجه مي‌شويم.
وي افزود: در استان همدان با 27 شهر و جمعيت شهري يك ميليون و 100 هزار نفر، 99 درصد جمعيت شهري زير پوشش آب شرب و بهداشتي قرار دارند.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب استان همدان با بيان اينكه آب يك منبع تجديدپذير دائمي ولي محدود و معين است، اظهار داشت: در كشور و همچنين در استان بيش از الگوي مصرف دنيا آب استفاده مي‌شود كه بايد فرهنگسازي لازم براي مقابله با اين نوع از مصرف انجام پذيرد.
وي افزود: رشد جمعيت، توسعه كشاورزي، تغيير اقليم و خشكسالي و گسترش منابع از جمله عوامل تهديدكننده منابع آبي هستند.
رحيمي‌فر گفت: در حال حاضر آب اصلي‌ترين كانون مباحث و مذاكرات بين‌المللي است و بايد همه در مورد مصرف بهينه آب بيش از گذشته توجه داشته باشند.
وي با بيان اينكه جلوگيري از آلودگي آب و استفاده صحيح از آب دو محور مهم براي توسعه در آب هستند، افزود: آگاهسازي و مشاركت مردمي نقش مهمي در كاهش مصرف آب دارد.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب استان همدان اظهار داشت: الگوي مصرف آب بايد 150 ليتر به ازاي هر نفر در روز باشد كه اين مقدار در همدان 280 ليتر است.
وي با بيان اينكه 70 درصد از آب شرب در شستشو و نظافت استفاده مي‌شود، افزود: بانوان نقش مهمي را در درست مصرف كردن ايفا مي‌كنند.
رحيمي‌فر گفت: براي اينكه مشكل آب حل شود نياز به عزم همگاني است و درست مصرف كردن بايد به يك فرهنگ در جامعه تبديل شود.
وي افزود: مدارس به عنوان كانون اصلي آموزش جايگاه مناسبي براي يادگيري درست مصرف كردن در همه زمينه‌ها به خصوص مصرف آب به شمار مي‌روند كه بايد از طريق اين مراكز نسبت به فرهنگسازي لازم در استفاده از آب اقدام شود.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب استان همدان گفت: معلمان نقش مهمي در اصلاح الگوي مصرف و ترويج آن بين دانش‌آموزان و خانواده‌ها دارند كه بايد از ظرفيت پيش رو استفاده كرد.
مديركل آموزش و پرورش استان همدان نيز گفت: الگوسازي در مدارس شكل مي‌گيرد و از آن جا در خانواده و جامعه ترويج مي‌يابد.
عباس حسني‌محتشم با بيان اينكه آموزش و پرورش زيرساخت توسعه كشور است، افزود: دانش‌‌آموزان به عنوان آينده‌سازان جامعه الگوهاي صحيح را در مدرسه فرا مي‌گيرند.
وي در پايان گفت: بايد نحوه مصرف را اصلاح كرد و دوره ابتدايي به عنوان زيربنايي‌ترين دوره آموزشي محل مناسبي براي آموزش اصلاح مصرف است.
انتهاي پيام/خ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها