عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله: فرزند هفت سال سروَر، هفت سال فرمانبردار و هفت سال وزیر است. مکارم الاخلاق، ص222

مشاغل خانگي متناسب با شرايط منطقه‎اي ساماندهي شود

مشاغل خانگي متناسب با شرايط منطقه‎اي ساماندهي شود
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:23 ب.ظ

معاون استاندار چهارمحال و بختياري:
مشاغل خانگي متناسب با شرايط منطقه‎اي ساماندهي شود

خبرگزاري فارس: معاون برنامه‎ريزي استاندار چهارمحال و بختياري كفت: مشاغل خانگي مورد حمايت بايد متناسب با شرايط اين استان و نياز بازار باشد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، حميدرضا فروزنده ظهر امروز در جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري اين استان اظهار داشت: در سطح كشور فرصت‎هاي شغلي و مشاغل زيادي وجود دارد اما به دليل هزينه بالاي برخي از آنان و عدم تمكن مالي برخي افراد جامعه امكان بهره‎گيري و استفاده از اين ظرفيت وجود ندارد.
وي خاطر نشان كرد: تاكنون در سطح كشور 240 شغل خانگي شناسايي شده كه انجام تمام اين مشاغل در استان ما به دلايل گوناگوني امكان‎پذير نيست.
فروزنده ادامه داد: از سوي ديگر برخي فرصت‎ها و ظرفيت‎ها در اين استان وجود دارد كه در 240 شغل خانگي شناسايي شده گنجانده نشده است كه بايد در اين راستا اقدام لازم بع منظور حمايت از ايجاد اين مشاغل و صنوف و رونق‎دهي به آنان صورت گيرد.
وي با اشاره به طراحي سامانه‎اي در راستاي شناسايي و ساماندهي مشاغل خانگي گفت: در راستاي تكميل و راه‎اندازي اين سامانه وظايف و تعهدات دستگاه‎ها، شرايط ايمني، بهداشتي، زيست محيطي و نيز تعهدات پشتيبان نسبت به توليدكنندگان خانگي بر اساس آيين‎نامه كاملا مشخص شده است.
معاون برنامه‎ريزي استاندار چهارمحال و بختياري به پتانسيل بسيار بالاي روستاهاي استان در اين راستا اشاره كرد و افزود: در روستاهاي اين استان پتانسيل انجام مشاغل خانگي بيش از شهرهاست و از اين رو لازم است تا دستگاه‎هاي اجرايي در راستاي توسعه مشاغل خانگي و ايجاد فرصت شغلي مناسب براي افراد جامعه توجه خاصي به روستاها داشته باشند.
فروزنده در ادامه نقش دهياران را در اين باره مهم و تعيين كننده دانست و گفت: دهياران تمامي مشاغل خانگي قابل اجرا در روستاي خود را با هماهنگي و همكاري دستگاه‎هاي اجرايي ذيربط شناسايي كنند تا اقدام و برنامه‎ريزي لازم به منظور حمايت از ايجاد و توسعه آن صورت گيرد.
وي اضافه كرد: مشاغل خانگي برنامه جديد دولت است كه در راستاي توسعه فرهنگ كار و تلاش، اشتغال و توليد با سرمايه اندك با تصويب دستورالعمل آن در شوراي عالي اشتغال و ابلاغ توسط وزير كار و امور اجتماعي در اين استان اجرايي و عملياتي مي‏‎شود.
فروزنده تصريح كرد: از ديرباز در فرهنگ كاري استان ما زنان در مشاغل خانگي و صنايع دستي نقش اساسي را ايفا مي‏كردند و اكنون بايد با تلفيق تجربه و آموزش‌ها با فناوري ساده و حمايت با ارائه تسهيلات پيش‌بيني شده، اين مشاغل احيا و رونق داده شود.
انتهاي پيام/صا10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها