عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مشهد ظرفيت ساخت آثار سينمايي را دارد

مشهد ظرفيت ساخت آثار سينمايي را دارد
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:24 ب.ظ

كارگردان فيلم آخرين بازي:
مشهد ظرفيت ساخت آثار سينمايي را دارد

خبرگزاري فارس: كارگردان فيلم آخرين بازي گفت: ظرفيت كار سينمايي زيادي وجود دارد و سينماگران با استعداد فراواني داريم كه لزوم حمايت مسئولان از اين افراد ضروري است.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، علي پروين‌پور ظهر امروز در حاشيه اكران فيلم ويدويي ‌آخرين بازي در فستيوال فيلم‌هاي ويدويي توس در هشتمين جشنواره فيلم فجر مشهد اظهار داشت: مدتي است كه سينماگران مشهدي كمتر به تهران مي‌روند و اين موضوع به نظر من جاي خوشحالي دارد.
وي اظهار داشت: زيرا در مشهد ظرفيت كار سينمايي زيادي وجود دارد و سينماگران با استعداد فراواني داريم اما تا چند سال پيش اكثر اين سينماگران به تهران مي‌رفتند و آنجا در ميان مافياي عظيم سينمايي گم مي‌شدند و پيشرفتي نمي‌كردند.
كارگردان فيلم آخرين بازي ادامه داد: سينماي مشهد تقريبا از سال 1385 در بخش ويديويي واقعا به سمت يك جريان پيش مي‌رود، اين سينما در حال حاضر دچار يك تحول جدي شده و هر چند سينماگران در مجموعه استان خراسان رضوي حمايت مالي از هيچ دستگاه و نهاد دولتي ندارند اما متوليان توانسته‌اند فضاي مناسبي براي فعاليت و حضور فيلمسازان حرفه‌اي و نيمه‌حرفه‌اي در استان ايجاد كنند.
وي درباره فيلم آخرين بازي افزود: اين فيلم درباره يك دانشجوي بازيگر موفق تئاتر است كه به دعوت يك تهيه‌كنده ناشناس براي كار بر روي يك نمايشنامه دانشجويي به ويلايي مخوف خارج از محدوده شهر مشهد دعوت مي‌شود و شب نخست كار آن‌ها يكي از دوستانشان ناپديد مي‌شود و در مجموع اتفاقات مرموزي در داستان به وقوع مي‌پيوند‌.
وي ادامه داد: بعدا مشخص مي‌شود كه تهيه‌كننده شخصيتي است كه در كودكي مادرش از بازيگران خوب تئاتر بوده و به خاطر حرفه‌اش به همسرش خيانت مي‌كند و زندگي اين شخصيت در كودكي از هم مي‌پاشد و از آن زمان وي تصميم مي‌گيرد با اذيت و آزار بازيگران خوب سينما و تئاتر به نوعي انتقام خاطره تلخ زندگيش را بگيرد.
وي تصريح كرد: اين فيلم در 17 جلسه فيلمبرداري شد و با توجه به مشكلات مالي كه درگير آن بودم سعي كردم اديت و تدوين فيلم هم همزمان با فيلمبرداري انجام شود. در ضمن اين فيلم از آن دسته بود كه پروانه پخش ويديويي بلند را مستقيما از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي اخذ كرده و يك رايت آن به رسانه‌هاي تصويري خانگي و رايت ديگر آن به صدا و سيما ارسال شده و مشغول رايزني براي نحوه پخش فيلم هستيم.
پروين‌پور از سال 1379 با دستياري توليد سريال تلويزيوني «زائران» و فيلم «ماه نگار» فعليت خود را در عرصه سينما آغاز كرد. او همچنين در مجموعه‌هاي مختلفي مانند فيلم «نبض خيس»، «جورابان»، «روزهاي تنهايي»، «جاده تباهي» و ... به عنوان دستيار توليد و تهيه نقش داشته است.
وي مديريت توليد را با سريال‌هاي «ماني» و «بوي عيد» آغاز كرد و از سال 1385 كه كارت تهيه‌كنندگي وي صادر شد فيلم‌هاي «شروعي دوباره»، «گمشده»، «كودكانه»، «هاتف» و ... را تهيه‌كنندگي كرد.
انتهاي پيام/م20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها