عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ساخت تنديس‌ شهدا در راستاي اشاعه فرهنگ ايثار است

ساخت تنديس‌ شهدا در راستاي اشاعه فرهنگ ايثار است
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:24 ب.ظ

رئيس سازمان بنياد شهيد كرمان:
ساخت تنديس‌ شهدا در راستاي اشاعه فرهنگ ايثار است

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران استان كرمان گفت: ساخت تنديس‌ها، سرديس‌ها، تصاوير و نقاشي‌هاي شهدا در راستاي اشاعه فرهنگ ايثار و شهادت است.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، محمدرضا حسني‌سعدي پيش از ظهر امروز در آيين رونمايي سرديس شهيد ايرانمنش در كرمان اظهار داشت: منافقين كوردل، اين شهيد دانشمند و با تحصيلات حوزوي را در حضور فرزند خردسالش و در جلوي منزلش در بيست و هفتمين روز از ماه بهمن به شهادت رساندند.
وي افزود: سياهي و ننگ اين حركت منافقين براي همميشه بر آنها باقي ماند و بركات خون اين شهيد بزرگوار هر روز بيش از پيش در جامعه اسلامي نمود مي‌يابد.
وي خاطرنشان كرد: ساخت تنديس‌ها، سرديس‌ها، تصاوير و نقاشي‌هاي شهدا در شهر كرمان در راستاي اشاعه فرهنگ ايثار و شهادت است و با اجراي چنين حركت‌هايي جوانان اين منطقه بيش از پيش با شهدا و راه آنها آشنا مي‌شوند.
رئيس سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران استان كرمان گفت: شهيد ايرانمنش در روزي به شهادت رسيد كه قرار بود، براي رزمندگان دانش‌آموز سخنراني كند و منافقان با ترور وي در اين فكر بودند، از گسترش فكر و راه او در جامعه جلوگيري كنند.
وي بيان داشت: اما آنان غافل از اين بودند كه نام و ياد و راه شهيد ماندني‌تر است و راه شهدا استمرار دارد و پرچم اين نظام تقديم به صاحب اصلي آن امام زمان (عج) ارائه مي‌شود.
شهردار كرمان در اين آيين گفت: اجراي چنين فعاليت‌هايي چون ساخت تنديس‌ها، تابلوهاي كاشي و نامگذاري خيابان‌ها به نام شهدا در راستاي گراميداشت ياد و خاطره آن بزرگواران است.
ابوالقاسم سيف‌اللهي افزود: اگر چه منافقان همواره با به شهادت رساندن بزرگواراني چون شهيد ايرانمنش، شهيد باهنر و شهيد مطهري سعي در نابودي انقلاب را داشتند، اما فكر، راه و انديشه اين بزرگواران كه برگرفته از انديشه امام خميني (ره) بود، از دست نرفت و روزبه‌روز بالنده‌تر شد.
وي به فتنه ايجاد شده در 25 بهمن امسال و شهادت يكي از دانشجويان بسيجي اشاره كرد و بيان داشت: همه ما موظف هستيم، راه شهداي بزرگوار را ادامه دهيم و اجازه ندهيم كه اين گوهر ارزشمند انقلاب اسلامي به سادگي به تاراج رود.
سرديس حجت‌الاسلام شهيد علي ايرانمنش مديركل سابق آموزش و پرورش استان كرمان كه در سال 65 به همراه شهيد نصرالله خاندان به دست منافقان به شهادت رسيد، در سالروز شهادت اين شهيد بزرگوار با حضور رئيس سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران استان، شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر كرمان و خانواده اين شهيد بزرگوار رونمايي شد.
اين سرديس برنزي در پارك چهار راه شهيد باهنر شهر كرمان رونمايي شد.
انتهاي پيام/ي20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها