عضویت العربیة English
امام صادق علیه‌السلام: هر کس به شایستگی در حقّ خانواده‌اش نیکی کند، خداوند بر عمرش می‌افزاید. الکافی، ج8، ص219

ساخت تنديس‌ شهدا در راستاي اشاعه فرهنگ ايثار است

ساخت تنديس‌ شهدا در راستاي اشاعه فرهنگ ايثار است
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:24 ب.ظ

رئيس سازمان بنياد شهيد كرمان:
ساخت تنديس‌ شهدا در راستاي اشاعه فرهنگ ايثار است

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران استان كرمان گفت: ساخت تنديس‌ها، سرديس‌ها، تصاوير و نقاشي‌هاي شهدا در راستاي اشاعه فرهنگ ايثار و شهادت است.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، محمدرضا حسني‌سعدي پيش از ظهر امروز در آيين رونمايي سرديس شهيد ايرانمنش در كرمان اظهار داشت: منافقين كوردل، اين شهيد دانشمند و با تحصيلات حوزوي را در حضور فرزند خردسالش و در جلوي منزلش در بيست و هفتمين روز از ماه بهمن به شهادت رساندند.
وي افزود: سياهي و ننگ اين حركت منافقين براي همميشه بر آنها باقي ماند و بركات خون اين شهيد بزرگوار هر روز بيش از پيش در جامعه اسلامي نمود مي‌يابد.
وي خاطرنشان كرد: ساخت تنديس‌ها، سرديس‌ها، تصاوير و نقاشي‌هاي شهدا در شهر كرمان در راستاي اشاعه فرهنگ ايثار و شهادت است و با اجراي چنين حركت‌هايي جوانان اين منطقه بيش از پيش با شهدا و راه آنها آشنا مي‌شوند.
رئيس سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران استان كرمان گفت: شهيد ايرانمنش در روزي به شهادت رسيد كه قرار بود، براي رزمندگان دانش‌آموز سخنراني كند و منافقان با ترور وي در اين فكر بودند، از گسترش فكر و راه او در جامعه جلوگيري كنند.
وي بيان داشت: اما آنان غافل از اين بودند كه نام و ياد و راه شهيد ماندني‌تر است و راه شهدا استمرار دارد و پرچم اين نظام تقديم به صاحب اصلي آن امام زمان (عج) ارائه مي‌شود.
شهردار كرمان در اين آيين گفت: اجراي چنين فعاليت‌هايي چون ساخت تنديس‌ها، تابلوهاي كاشي و نامگذاري خيابان‌ها به نام شهدا در راستاي گراميداشت ياد و خاطره آن بزرگواران است.
ابوالقاسم سيف‌اللهي افزود: اگر چه منافقان همواره با به شهادت رساندن بزرگواراني چون شهيد ايرانمنش، شهيد باهنر و شهيد مطهري سعي در نابودي انقلاب را داشتند، اما فكر، راه و انديشه اين بزرگواران كه برگرفته از انديشه امام خميني (ره) بود، از دست نرفت و روزبه‌روز بالنده‌تر شد.
وي به فتنه ايجاد شده در 25 بهمن امسال و شهادت يكي از دانشجويان بسيجي اشاره كرد و بيان داشت: همه ما موظف هستيم، راه شهداي بزرگوار را ادامه دهيم و اجازه ندهيم كه اين گوهر ارزشمند انقلاب اسلامي به سادگي به تاراج رود.
سرديس حجت‌الاسلام شهيد علي ايرانمنش مديركل سابق آموزش و پرورش استان كرمان كه در سال 65 به همراه شهيد نصرالله خاندان به دست منافقان به شهادت رسيد، در سالروز شهادت اين شهيد بزرگوار با حضور رئيس سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران استان، شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر كرمان و خانواده اين شهيد بزرگوار رونمايي شد.
اين سرديس برنزي در پارك چهار راه شهيد باهنر شهر كرمان رونمايي شد.
انتهاي پيام/ي20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها