عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فرمانده کل سپاه: پروژه معجزه‌آساي سپاه بزودي رونمايي مي‌شود

فرمانده کل سپاه: پروژه معجزه‌آساي سپاه بزودي رونمايي مي‌شود
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:25 ب.ظ

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: در آينده‌اي نزديک شاهد رونمايي و افتتاح پروژه معجزه آساي سپاه خواهيم بود که دنيا را به شگفتي واخواهد داشت.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سردار سرلشکر پاسدار محمدعلي جعفري در دهمين جشنواره سلمان فارسي سپاه با اشاره به پيروزي‌هاي اخير انقلاب اسلامي در منطقه خاورميانه اظهار كرد: پيروزي‌هايي که در خاورميانه و کشورهاي عربي منطقه شاهديم حاصل راه و افقي بود که امام راحل (ره) برا ي انقلاب ترسيم کردند.

وي با اشاره به ضرورت توجه به جهاد علمي در مقطع فعلي انقلاب افزود: انقلاب عظيم اسلامي ايران در همه عرصه‌ها نيازمند مجاهدت، جانفشاني، ايثار و از خودگذشتگي است و همانگونه که در عرصه‌هاي امنيتي، دفاعي، فرهنگي، سازندگي، اقتصادي و اجتماعي بسيار موفق عمل کرده بايد در عرصه‌هاي علمي، تحقيقاتي و نوآوري هم پيشتاز باشد که در اين مورد توجه به فضاي معنوي و ارزش‌هاي الهي و اسلامي رمز موفقيت در امور تحقيقاتي سپاه است.

جعفري ادامه داد: همانگونه که مجاهدت در عرصه‌هاي دفاعي و هشت سال دفاع مقدس سبب اقتدار نظام شد تلاش و مجاهدت، حفظ آمادگي و پيشرفت‌هاي علمي نيز ضامن افزايش قدرت بازدارندگي نظام و عدم تکرار حوادث گذشته‌هاست.

وي موفقيت‌هاي سپاه در عرصه‌هاي علمي و تحقيقاتي را بسيار گسترده و چشمگير خواند و گفت: سپاه پس از اتمام جنگ در عرصه جهاد علمي حضور فعال و گسترده داشته و سرمايه‌گذاري مناسب و مطلوبي را در راستاي ايجاد زيرساخت‌ها و ساير امور انجام داده که ماحصل آن موفقيت‌هاي چشمگير و گسترده در عرصه‌هايي است که نياز کشور بوده و هست.

وي ورود سپاه به عرصه‌هاي اقتصادي کشور را کارساز عنوان کرد و افزود: ورود سپاه پاسداران به عرصه‌هاي اقتصادي و انجام پروژه‌هاي عظيم ملي بسيار کارساز و موثر بوده به طوري که اگر اين ورود انجام نمي‌شد امروز با مشکلات زيادي مواجه بوديم.

وي ويژگي مهم در امور تحقيقاتي را تکليف محوري دانست و اظهار كرد: همانگونه که در عرصه‌هاي ديگر ماموريت‌هاي سپاه به چشم مي‌خورد توکل به ذات مقدس الهي در کنار سخت کوشي و تلاش شبانه روزي همراه با صبر و استقامت، پايداري و نگاه تکليف محوري و تکيه بر توانمندي‌هاي بومي، رمز موفقيت و پيروزي بوده و اين امر بايد مورد توجه ويژه محققين و مراکز تحقيقاتي در سپاه و ساير نهادهاي کشوري باشد.

به گزارش ايسنا به نقل از سپاه‌نيوز، فرمانده کل سپاه با تاکيد بر لزوم خالص کردن نيت‌ها در عرصه‌هاي مختلف کار تصريح کرد: محققين و مراکزي که در آن نيت‌هاي معنوي و الهي در اولويت امور قراردارند مراکزي موثق و برتر هستند که نصرت و ياري خداوند متعال شامل حال آنان شده است.

وي صبر و استقامت و کار براي کسب رضاي الهي را ويژگي محققين سپاهي عنوان کرد و يادآور شد: در مجموعه انقلابي و اسلامي سپاه که دغدغه دين و ارزش‌هاي اسلامي در رأس امور آن است توجه به اصل توکل به خدا، هدف گذاري دقيق و روشن و تلاش براي مبارزه با منيت و غرور نداشته باعث ساماندهي امور و کسب نتايج مطلوب در کارهاي تخصصي و تحقيقاتي شده که اين مديريت بالا و توجه به توسعه فضاي معنوي هم در سپاه و همه در کل کشور بايد مدنظر قرار گيرد.

جعفري با اشاره به توانمندي‌هاي علمي سپاه و کسب تجربه‌هاي موفق در اين نهاد مقدس گفت: سپاه يک نهاد انقلابي است که بايد در همه عرصه‌ها فعاليت داشته و دانش و تجربه‌هاي سازنده خود را به کشورهاي ديگري که چشم اميد به نظام مقدس جمهوري اسلامي دارند، منتقل کند.

فرمانده کل سپاه در پايان گفت: پروژه‌هايي در کشور در حال انجام است که اگر به نتيجه برسد دنيا را به شگفتي واخواهد داشت.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها