عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نخستين دبيرخانه مهندسي تبليغ ديني در اصفهان آغاز به كار مي‌كند

نخستين دبيرخانه مهندسي تبليغ ديني در اصفهان آغاز به كار مي‌كند
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:25 ب.ظ

رئيس دبيرخانه تبليغات اسلامي اصفهان:
نخستين دبيرخانه مهندسي تبليغ ديني در اصفهان آغاز به كار مي‌كند

خبرگزاري فارس: رئيس دبيرخانه تبليغات اسلامي استان اصفهان گفت: نخستين دبيرخانه مهندسي تبليغ ديني در اصفهان آغاز به كار مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، حجت‌الاسلام حبيب‌الله ارزاني ظهر امروز در نشست خبري خود در جمع اصحاب رسانه با بيان اينكه دستور مصوبه شوراي فرهنگ عمومي و تبليغات ديني در سال گذشته به تصويب استاندار اصفهان رسيد، اظهارداشت: دبيرخانه مهندسي تبليغات ديني به دفتر تبليغات اسلامي واگذار شد كه سازمان تبليغات اسلامي حوزه علميه اصفهان با همكاري اداره كل فرهنگ و ارشاد و مركز مديريت حوزه و اداره برنامه‌ريزي استانداري، كميته‌اي در اين باره تشكيل دادند.
وي با اشاره به اينكه بسياري از پروژه‌هاي برنامه‌ريزي شده پس از مصوبه آغاز به كار كرد افزود: دبيرخانه مهندسي تبليغات از سه فاز تشكيل شده كه در فاز اول مبلغان در سطوح مختلف تحصيلي و براساس مدرك تحصيلي رتبه‌بندي مي‌شوند.

* مبلغان اسلامي به زودي درجه‌بندي مي‌شوند
ارزاني با تاكيد به اينكه رتبه‌بندي مبلغان براي مشخص‌شدن درجه فرد تبليغ كننده بنا شده است تصريح كرد: كلاس‌داري، منبرداري، سخنراني، وعظ وخطابه از جمله موارد درجه بندي اين مبلغان است.
رئيس دبيرخانه تبليغات اسلامي استان اصفهان با تشريح اينكه در فاز دوم اين طرح مكان تبليغات مشخص شده است، اضافه كرد: فاز سه اين دبيرخانه اختصاص به ارتباط بين اين دو موضوع مكان تبليغات و مبلغ دارد كه به عنوان ضلع سوم اين فاز، وظيفه همنوايي و ارتباط بين آنها و رتبه‌بندي و تشخيص توان‌مندي را برعهده دارد.
وي به نداشتن استاندارد همه جانبه و تشخيص روش‌هاي تبليغ و مبلغ اسلامي در كشور اشاره كرد و افزود: در برخي از كشورها از جمله مصر و مالزي، كارهاي تبليغي انجام شده است، ولي نظام قوي در اين زمينه وجود ندارد كه اين دبيرخانه سعي دارد موارد مختلفي را پوشش دهد.
ارزاني خاطر نشان كرد: 70درصد از فاز يك اين طرح انجام شده كه دبيرخانه رسمي مهندسي تبليغات در آن افتتاح مي‌شود.

* آغاز به كار دبيرخانه مهندسي تبليغ با معرفي چهره ماندگار تبليغات اصفهان
وي با بيان اينكه تبليغ از حوزه‌هاي اصلي تبليغات اسلامي است، گفت: براي اولين بار در اصفهان چهره ماندگار تبليغي معرفي و تجليل مي‌شود.
رئيس دبيرخانه تبليغات اسلامي استان اصفهان از جمله خصوصيات چهره ماندگار تبليغات اسلامي را سوابق كاري و شرط سني و تحصيلات دانست و بيان داشت: اولين چهره ماندگار تبليغي استان حاج شيخ مهدي مظاهر با سابقه بيش از 50 سال تبليغ اسلام در حوزه‌هاي مختلف به عنوان اولين چهره تبليغي استان تجليل مي‌شود.
وي در ادامه به هفته وحدت و همايش نقش انقلاب در اديان و آزاد انديشي پرداخت و اظهارداشت: در اصفهان تاكنون نشست‌هاي مفيدي با اقليت‌ها و نماينده اديان توحيدي در اصفهان برگزار شده است.
ارزاني تصريح كرد: دبيرخانه اديان توحيدي در راستاي سابقه‌اي ديرين از 150 سال پيش با محلي به نام صفاخانه فعاليت توحيدي فعاليت را آغاز كرده كه همين امر مبين وحدت بين مسلمان و نيز اديان توحيدي از زمان‌هاي گذشته در اصفهان است.
انتهاي پيام/صا20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها