عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

حجاب شخصيت واقعي زن را پديدار مي‌كند

حجاب شخصيت واقعي زن را پديدار مي‌كند
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:26 ب.ظ

امام جمعه ملكان:
حجاب شخصيت واقعي زن را پديدار مي‌كند

خبرگزاري فارس: امام جمعه ملكان گفت: حجاب باعث مي‌شود زن شخصيت واقعي خود را پيدا كرده و گوهر وجودي انسان از نگاه‌هاي مسموم مصون بماند.

به گزارش خبرگزاري فارس از ملكان، حجت‌الاسلام حافظ زماني بعد از ظهر امروز در همايش حجاب و عفاف كه در حسينيه ملكان برگزار شد، اظهار داشت: زن مسلمان با الگو گرفتن از حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت زينب(س) بايد در حفظ حجاب خود تلاش كند چرا كه ارزنده‌ترين زينت زن حفظ حجاب است.
وي به حضور زنان در صحنه‌هاي مختلف در طول سه دهه گذشته اشاره كرد و گفت: زنان غيور كشورمان در صحنه‌هاي مختلف نظام مقدس جمهوري اسلامي از جمله مبارزات ملت ايران عليه رژيم طاغوت و جنگ تحميلي دوشادوش مردان ايثار و مقاومت از خود نشان دادند.
امام جمعه ملكان در ادامه با رد برخي تصورات مبني بر اينكه حجاب انسان را محدود مي‌كند، تصريح كرد: حجاب باعث مي‌شود زن شخصيت واقعي خود را پيدا كرده و گوهر وجودي انسان از نگاه‌هاي مسموم مصون بماند.
رئيس ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر شهرستان ملكان، رعايت حجاب را مختص زن ندانست و گفت: بر هر مرد و زن واجب است حجاب خود را در جامعه اسلامي رعايت كند و اگر چنين باشد مطمئن باشيد بسياري از ناهنجاري‌ها نيز از بين خواهد شد.
زماني بار ديگر بر گسترش فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه با الگو گرفتن از حضرت فاطمه زهرا(س) تاكيد كرد.
وي رعايت مسائل شرعي در خصوص پوشش مناسب زنان،‌ سلامت جامعه را افزايش و بسياري از آسيب‌هاي اجتماعي را كاهش مي‌دهد.
امام جمعه ملكان افزود: ‌پوشش اسلامي براي زنان محدوديت نمي‌آورد بلكه صيانت از حقوق زنان است.
انتهاي پيام/غ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها