عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مشكلات ارزي در بخش صادرات فرش برطرف شود

مشكلات ارزي در بخش صادرات فرش برطرف شود
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:26 ب.ظ

رئيس اتحاديه صادركنندگان فرش دستباف استان قم:
مشكلات ارزي در بخش صادرات فرش برطرف شود

خبرگزاري فارس: رئيس اتحاديه صادركنندگان فرش دستباف استان قم با اشاره به مشكلات ارزي در صادرات فرش در كشور گفت: براي حضور در بازارهاي رقابتي لازم است مشكلات ارزي برطرف شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، ابوالفضل رجبيان پيش از ظهر امروز در ميزگرد بازارشناسي و راهكارهاي ورود فرش دستباف ايران در بازارهاي جديد كه در سالن همايش‌ مجتمع اداري اصناف استان قم برگزار شد، با بيان اينكه ماندگاري در بازار نسبت به دستيابي به آن مهم‌تر است، اظهار داشت: راهكارهاي ماندگاري در بازار لازم است كسب شود تا توليدكنندگان با فراغت بيشتر به توليد و عرضه محصولات بپردازند.
وي با اشاره به رقيبان صنعت فرش در بازار هند گفت: فرش هند بالغ بر 50 درصد به كشور آمريكا صادر مي‌شود و به كشورهاي آسيايي با درصدي كمتر اين صادرات صورت مي‌گيرد كه توليدكنندگان بايد به اين آمار توجه داشته باشند.
رئيس اتحاديه صادركنندگان فرش دستباف استان قم خاطرنشان كرد: تنها 15 درصد صادرات فرش كشور ايران به كشورهاي اسلامي مانند لبنان، عربستان، كويت، قطر و تركيه صورت مي‌گيرد كه بايد اين ميزان براي دستيابي به اهداف مطلوب افزايش پيدا كند.
رجبيان تاكيد كرد: بايد بازارگشايي در زمينه عرضه فرش صورت گيرد و بازارهاي بالقوه به حالت بالفعل تبديل شود تا به آساني به عرضه فرش دستباف بپردازيم.
وي با اشاره به مشكلات ارزي در صادرات فرش در كشور اذعان داشت: براي حضور در بازارهاي رقابتي لازم است مشكلات ارزي برطرف شود.
رئيس اتحاديه صادركنندگان فرش دستباف استان قم تصريح كرد: به كمك و ارائه اطلاعات از سوي دولت نيازمند هستيم تا تحقيقاتي در زمينه فرش انجام شده و نتيجه اين تحقيقات در اختيار توليدكنندگان قرار گيرد.
انتهاي پيام/خ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها