عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

افزايش ابر و دماي هوا در خوزستان

افزايش ابر و دماي هوا در خوزستان
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:26 ب.ظ

هواشناسي خوزستان خوزستان پيش‌بيني كرد؛
افزايش ابر و دماي هوا در خوزستان

خبرگزاري فارس: سرپرست اداره كل هواشناسي خوزستان از افزايش ابر در آسمان و نيز افزايش دماي هوا در سطح استان خبر داد.

نادر شفي خدايي امروز در گفت‏‌وگو با خبرنگار فارس در شوشتر اظهار داشت: زبانه كم فشار در حال تقويت و سپس نفوذ تدريجي از سمت غرب بر روي كشور و استان خوزستان است.
وي با اشاره به وضعيت هواي خوزستان خاطر نشان كرد: انتظار افزايش ابر طي ساعات آينده در استان وجود دارد و سيستم ياد شده تا اواخر روز چهارشنبه بر روي استان مستقر بوده و سپس جاي خود را به زبانه سيستم پرفشار مي‌دهد. در لايه مياني جو نيز جريانات پايدار تا اواخر هفته حاكم هستند.
اين مقام مسئول با اشاره به شرايط آب و هوايي و نقشه‌هاي پيش‌يابي در استان خاطر نشان كرد: آسمان استان صاف تا قسمتي ابري گاهي با افزايش ابر بعضا همراه با غبارمحلي يا مه رقيق و گاهي توام با وزش باد پيش‌بيني مي‌شود.
شفي خدايي با اشاره به نقشه‌هاي فشار تهيه شده در اداره كل هواشناسي خاطرنشان كرد: جهت باد شمال‌غربي تا غربي گاهي جنوب شرقي سرعت باد 15 تا35 كيلومتر در ساعت پيش‌بيني مي‌‌شود.
اين مقام مسئول درباره حداكثر سرعت باد در استان خاطر نشان كرد: ماكزيمم سرعت باد در استان خوزستان 50كيلومتر در ساعت خواهد بود.
شفي خدايي درباره وضعيت هواي خوزستان گفت: وضعيت هوا صاف تا قسمتي ابري همراه با غبار يا مه رقيق خواهد بود.
سرپرست اداره كل هواشناسي خوزستان افزود: در شبانه‌روز گذشته آبادان با 18.8 و دهدز با 1 درجه سانتيگراد به ترتيب گرم‌ترين و خنك‌ترين نقاط گزارش شده‌اند.
شفي خدايي تاكيد كرد: حداكثر دماي امروز اهواز به 19 و حداقل به 6 درجه سانتيگراد رسيد.
انتهاي پيام/خ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها