عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

شهيد سيدابراهيم اصغرزاده تجليل مي‌شود

شهيد سيدابراهيم اصغرزاده تجليل مي‌شود
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:26 ب.ظ

در اختتاميه هشتمين جشنواره فيلم فجر مشهد؛
شهيد سيدابراهيم اصغرزاده تجليل مي‌شود

خبرگزاري فارس: دبير برگزاري هشتمين جشنواره فيلم فجر مشهد گفت: در مراسم اختتاميه هشتمين جشنواره فيلم فجر مشهد از هنرمند و سينماگر شهيد ابراهيم اصغرزاده تجليل مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، حسين مسگراني ظهر امروز در نشست خبري هشتمين جشنواره فيلم فجر مشهد به برنامه‌هاي اختتاميه اين جشنواره در مشهد اشاره كرد و اظهار داشت: مراسم اختتاميه هشتمين جشنواره فيلم فجر مشهد روز پنجشنبه 28 بهمن ماه ساعت 18 در تالار نور برگزار مي‌شود.
دبير برگزاري هشتمين جشنواره فيلم فجر مشهد ادامه داد: تاسيس دبيرخانه جشنواره در مشهد امري ضروري است اما اين امر نياز به يك ساختار مشخص دارد، هيئت دولت در سفر استاني كه به خراسان رضوي داشت مصوبه‌اي با اين محتوا داد كه هر سال جشنواره فيلم فجر هم‌زمان با تهران در مشهد هم برگزار شود و نيمي از هزينه آن به عهده معاونت سينمايي وزارت ارشاد و بقيه آن به عهده استانداري خراسان رضوي قرار گيرد.
وي بيان داشت: اين جشنواره كاملا در مشهد مقدس نهادينه شده است اما اگر در تامين اعتبارات با مشكل مواجه نشويم قطعا دبيرخانه راه‌اندازي مي‌شود.
مسگراني اظهار داشت: در روز اختتاميه فيلم برگزيده مردمي اعلام مي‌شود و احتمالا با حضور كارگردان يا تهيه‌كننده از اين فيلم تقدير مي‌شود، در ضمن در بخش فستيوال فيلم‌هاي ويديويي توس نيز از فيلم برگزيده اين بخش كه توسط كارشناسان و متخصصان دفتر سينمايي وزارت ارشاد انتخاب شده قدرداني مي‌شود.
وي از تداوم برگزاري بخش سينماي ويديويي مشهد در دوره‌هاي بعدي جشنواره فيلم فجر مشهد خبر داد و افزود: مسؤولان فرهنگي و هنري و هنرمندان مشهدي در نظر دارند كه جشنواره فيلم فجر مشهد محلي براي تقويت و توسعه سينماي خراسان تبديل شود.
دبير برگزاري جشنواره فيلم فجر مشهد به فرم‌هاي نظرسنجي اين جشنواره اشاره كرد و افزود: در اين فرم‌ها سعي شده هم كيفيت اكران و كيفيت سالن‌هاي سينما و هم سطح فيلم‌ها بررسي شود و طبق آخرين آمار ثبت شده ميان 18 فيلم «جدايي نادر از سيمين» اول، «ورود آقايان ممنوع» دوم و «گلچهره سوم» سوم است.
وي درباره كيفيت پايين برخي از فيلم‌هاي به نمايش درآمده در اين دوره از جشنواره در مشهد افزود: ما تلاش زيادي كرديم كه فيلم‌هاي با كيفيت جشنواره مركز به تهران بيايد و حتي براي برخي از فيلم‌هاي برتر قول مساعد مسئولان تهران را هم داشتيم اما در نهايت به دلايل مختلف نظير عدم هماهنگي با مسؤولان و تهيه‌كنندگان يا نبود تهيه كپي از فيلم‌ها، اين امر محقق نشد.
انتهاي پيام/م20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها