عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

صندوق حمايت از توسعه بخش كشاورزي تشكيل مي‌شود

صندوق حمايت از توسعه بخش كشاورزي تشكيل مي‌شود
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:28 ب.ظ

در شهرهاي هرمزگان؛
صندوق حمايت از توسعه بخش كشاورزي تشكيل مي‌شود

خبرگزاري فارس: مديرعامل صندوق حمايت از توسعه بخش كشاورزي هرمزگان گفت: شعب شهرستاني صندوق حمايت توسعه از بخش كشاورزي در شهرهاي مختلف هرمزگان در آينده‌اي نزديك تشكيل مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، محمدامين خياط بعد از ظهر امروز در آيين برگزاري نشست سراسري مديران عامل صندوق‌هاي حمايت از توسعه بخش كشاورزي كشور درباره مهم‌ترين فعاليت‌هايي كه صندوق حمايت از توسعه بخش كشاورزي در استان داشته است، اظهار داشت: اعطاي تسهيلات ارزان قيمت با كارمزد چهار درصد و مدت زمان كوتاه با ضمانت ساده، در يافت و اختصاص اعتبار بلاعوض براي طرح‌هاي خود اجرايي آبياري تحت فشار با ارزش 120 ميليارد ريال و انعقاد قراردداد با يك‌هزار و 500 نفر از كشاورزان استان در سطح بيش از يك‌هزار و 500 هكتار از اراضي كشاورزي استان در راستاي اجرايي كردن طرح‌هاي خود اجرايي آبياري تحت فشار از جمله اين فعاليت‌ها است.
وي كمك به تجهيز و راه‌اندازي كشتارگاه طيور استان، ‌حمايت از خريد زيتون از زيتون‌كاران استان در مواقع بحراني و پرداخت كمك بلاعوض براي تجهيز و راه‌اندازي 41 شركت خدمات مشاوره‌اي فني متشكل از فارغ‌التحصيلان بخش كشاورزي استان را از ديگر فعاليت‌هاي انجام شده توسط صندوق حمايت از توسعه بخش كشاورزي در هرمزگان برشمرد.
مديرعامل صندوق حمايت از توسعه بخش كشاورزي هرمزگان در مورد فعاليت‌هاي اثربخش صندوق حمايت از توسعه بخش كشاورزي در استان نيز خاطرنشان كرد: ساز و كار آسان طراحي شده در ساختار سازماني صندوق و فعاليت‌هاي آن به دور از پيچ و خم‌هاي اداري حاكم در ساير سازمان‌ها و موسسات مالي و اعتباري موجب شده تا اين صندوق بتواند برخلاف رويه متداول در بانك‌ها و موسسات مالي و اعتباري ظرف مدت 24 ساعت تا حداكثر يك هفته تسهيلات ارزان قيمت خود را در اختيار جامعه هدف قرار دهد.
خياط در مورد تاثير و مزاياي فعاليت‌هاي عملكرد اثربخش صندوق بيان داشت: اقدامات مذكور كوتاه شدن دست واسطه‌ها، ‌كاهش قيمت تمام شده نهاده‌هاي مورد نياز، تنظيم بازار محصولات مورد نظر و در نهايت افزايش سود‌آوري را به دنبال داشته است .
وي در پايان افزود: تعداد سهامداران صندوق حمايت از توسعه بخش كشاورزي در هرمزگان در ابتداي تاسيس شامل 71 تشكل توليدي فراگير با سرمايه اوليه 1.61 ميليارد ريال بوده و بعد از آن با رشد 20 برابري به سرمايه 30ميليارد ريال با مشاركت 120 تشكل فراگير در زير بخش‌هاي توليدي استان رسيده است.
انتهاي پيام/صا20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها