عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ساخت تنديس‌ شهدا در راستاي اشاعه فرهنگ ايثار است

ساخت تنديس‌ شهدا در راستاي اشاعه فرهنگ ايثار است
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:38 ب.ظ

 گروه استانها / حوزه کرمان

89/11/27 - 15:39
شماره:8911271142
 
رئيس سازمان بنياد شهيد كرمان:
ساخت تنديس‌ شهدا در راستاي اشاعه فرهنگ ايثار است

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران استان كرمان گفت: ساخت تنديس‌ها، سرديس‌ها، تصاوير و نقاشي‌هاي شهدا در راستاي اشاعه فرهنگ ايثار و شهادت است.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، محمدرضا حسني‌سعدي پيش از ظهر امروز در آيين رونمايي سرديس شهيد ايرانمنش در كرمان اظهار داشت: منافقين كوردل، اين شهيد دانشمند و با تحصيلات حوزوي را در حضور فرزند خردسالش و در جلوي منزلش در بيست و هفتمين روز از ماه بهمن به شهادت رساندند. 
وي افزود: سياهي و ننگ اين حركت منافقين براي همميشه بر آنها باقي ماند و بركات خون اين شهيد بزرگوار هر روز بيش از پيش در جامعه اسلامي نمود مي‌يابد. 
وي خاطرنشان كرد: ساخت تنديس‌ها، سرديس‌ها، تصاوير و نقاشي‌هاي شهدا در شهر كرمان در راستاي اشاعه فرهنگ ايثار و شهادت است و با اجراي چنين حركت‌هايي جوانان اين منطقه بيش از پيش با شهدا و راه آنها آشنا مي‌شوند. 
رئيس سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران استان كرمان گفت: شهيد ايرانمنش در روزي به شهادت رسيد كه قرار بود، براي رزمندگان دانش‌آموز سخنراني كند و منافقان با ترور وي در اين فكر بودند، از گسترش فكر و راه او در جامعه جلوگيري كنند. 
وي بيان داشت: اما آنان غافل از اين بودند كه نام و ياد و راه شهيد ماندني‌تر است و راه شهدا استمرار دارد و پرچم اين نظام تقديم به صاحب اصلي آن امام زمان (عج) ارائه مي‌شود. 
شهردار كرمان در اين آيين گفت: اجراي چنين فعاليت‌هايي چون ساخت تنديس‌ها، تابلوهاي كاشي و نامگذاري خيابان‌ها به نام شهدا در راستاي گراميداشت ياد و خاطره آن بزرگواران است. 
ابوالقاسم سيف‌اللهي افزود: اگر چه منافقان همواره با به شهادت رساندن بزرگواراني چون شهيد ايرانمنش، شهيد باهنر و شهيد مطهري سعي در نابودي انقلاب را داشتند، اما فكر، راه و انديشه اين بزرگواران كه برگرفته از انديشه امام خميني (ره) بود، از دست نرفت و روزبه‌روز بالنده‌تر شد. 
وي به فتنه ايجاد شده در 25 بهمن امسال و شهادت يكي از دانشجويان بسيجي اشاره كرد و بيان داشت: همه ما موظف هستيم، راه شهداي بزرگوار را ادامه دهيم و اجازه ندهيم كه اين گوهر ارزشمند انقلاب اسلامي به سادگي به تاراج رود. 
سرديس حجت‌الاسلام شهيد علي ايرانمنش مديركل سابق آموزش و پرورش استان كرمان كه در سال 65 به همراه شهيد نصرالله خاندان به دست منافقان به شهادت رسيد، در سالروز شهادت اين شهيد بزرگوار با حضور رئيس سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران استان، شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر كرمان و خانواده اين شهيد بزرگوار رونمايي شد. 
اين سرديس برنزي در پارك چهار راه شهيد باهنر شهر كرمان رونمايي شد.
انتهاي پيام/ي20/ع

 

 
بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا«16»  وَالْآخِرَةُ خَیرٌ وَأَبْقَى«17» 
 
ولی شما زندگی دنیا را مقدم می‌دارید،  در حالی که آخرت بهتر و پایدارتر است!
 
الأعلی (16 -17)
 
 
 
 

 

mosaferakherat

mosaferakherat
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 2182
محل سکونت : گیلان
دسترسی سریع به انجمن ها