عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تحصن طلاب و مردم قم در مسجد اعظم

تحصن طلاب و مردم قم در مسجد اعظم
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:41 ب.ظ

 گروه استانها / حوزه قم

89/11/27 - 15:40
شماره:8911271134
 
در اعتراض به اغتشاشات اخير فتنه‌گران در تهران صورت گرفت؛
تحصن طلاب و مردم قم در مسجد اعظم

خبرگزاري فارس: جمعي از مردم و طلاب حوزه علميه قم در اعتراض به اغتشاشات اخير فتنه‌گران در تهران در مسجد اعظم قم تحصن كردند.


 گزارش تصويري مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، به دنبال اعلام صورت گرفته مبني بر برگزاري تحصن گسترده طلاب و روحانيون حوزه علميه قم در محكوميت اقدامات اخير جريان فتنه، صدها نفر از طلاب با تحصن در مسجد اعظم اقدام به سر دادن شعارهايي در محكوميت حوادث 25 بهمن توسط فتنه‌گران كردند و خواهان دستگيري و اشد مجازات براي سران فتنه شدند و تحصن كنندگان همچنان در مسجد اعظم قم حضور دارند. 
جمعي از اساتيد و بزرگان حوزه علميه قم نيز در جمع تحصن كنندگان حضور يافته‌اند. 
بر اساس اين گزارش تجمع كنندگان با سر دادن شعارهاي «واي اگر خامنه‌اي حكم جهادم دهد، ارتش دنيا نتواند كه جوابم دهد»، «مرگ بر اسرائيل»، «مرگ بر آمريكا»، «مرگ بر فتنه‌گر»، «مرگ بر موسوي» و «مرگ بر كروبي» خشم و انزجار خود را از ادامه فتنه‌جويي‌هاي سران فتنه اعلام كردند. 
شركت كنندگان در اين مراسم همچنين با سر دادن شعار «قوه قضائيه، اقدام انقلابي» محاكمه هرچه سريع‌‌تر سران فتنه را خواستار شدند. 
در حالي كه هم‌اكنون اين تحصن در مسجد اعظم قم ادامه دارد، پيش‌بيني مي‌شود همچنان بر خيل جمعيت متحصنان افزوده ‌شود. 
حجت‌الاسلام كعبي عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم نيز قرار است عصر امروز (چهارشنبه) در جمع تحصن كنندگان سخنراني كند. 

* سران فتنه بايد به اشد مجازات برسند 
همچنين متحصنين مسجد اعظم قم با انتشار بيانيه‌اي خواستار دستگيري و اشد مجازات براي سران فتنه از سوي مسئولين قضايي شدند. 
در بيانيه تحصن‌كنندگان آمده است: بيش از يك سال از فتنه 88 مي‌گذرد، فتنه‌اي كه در سايه سكوت خواص بي‌بصيرت و با پشتوانه استكبار به سركردگي آمريكا و انگليس شكل گرفت و به حيثيت انقلاب اسلامي و اعتبار آن آسيب وارد كرد. با اينكه ملت ايران در راهپيمايي‌هاي عظيم خود در 9 دي و 22 بهمن سال گذشته و جاري از مسئولان قضايي خواهان دستگيري سران فتنه شده‌اند، تا‌كنون هيچ اقدامي در اين زمينه صورت نگرفته است. 
در ادامه اين بيانيه آمده است: اين خائنان به دين و ملت در اين مدت طولاني نه‎تنها متنبه نشده بلكه دائما با همكاري شيطان بزرگ و ضدانقلاب خارج و داخل به دسيسه و توطئه مشغول بوده‌اند. 
در بخش ديگري از اين بيانيه آمده است: آخرين حلقه خيانت فتنه‌گران، فتنه ناكام 25 بهمن بود كه پس از راهپيمايي ده‌ها ميليوني ملت بزرگ ايران و در شرايطي كه ملت‌هاي منطقه عمود خيمه آمريكا و اسرائيل را نشانه رفته‌اند، با حمايت مستقيم شيطان بزرگ در خيابان‌هاي تهران رقم خورد. 
در قسمت ديگري از اين بيانيه چنين آمده است: اين فتنه كه به شهادت و مجروح شدن جمعي از فرزندان بسيجي انقلاب منجر شد، درياي صبر ملت را در سراسر كشور به خروش آورد. 
در پايان اين بيانيه آمده است: ما طلاب، فضلا و دانشجويان در پايگاه انقلاب و اسلام، مسجد اعظم قم تحصن كرده و از مسئولان قضايي مي‌خواهيم هرچه زودتر اين عناصر خودفروخته را دستگير كرده به اشد مجازات برسانند. 
انتهاي پيام/آ20/ح*

 

 
بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا«16»  وَالْآخِرَةُ خَیرٌ وَأَبْقَى«17» 
 
ولی شما زندگی دنیا را مقدم می‌دارید،  در حالی که آخرت بهتر و پایدارتر است!
 
الأعلی (16 -17)
 
 
 
 

 

mosaferakherat

mosaferakherat
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 2182
محل سکونت : گیلان
دسترسی سریع به انجمن ها