عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مشاغل خانگي متناسب با شرايط منطقه‎اي ساماندهي شود

مشاغل خانگي متناسب با شرايط منطقه‎اي ساماندهي شود
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:42 ب.ظ

 گروه استانها / حوزه چهارمحال و بختياري

89/11/27 - 15:40
شماره:8911271153
 
معاون استاندار چهارمحال و بختياري:
مشاغل خانگي متناسب با شرايط منطقه‎اي ساماندهي شود

خبرگزاري فارس: معاون برنامه‎ريزي استاندار چهارمحال و بختياري كفت: مشاغل خانگي مورد حمايت بايد متناسب با شرايط اين استان و نياز بازار باشد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، حميدرضا فروزنده ظهر امروز در جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري اين استان اظهار داشت: در سطح كشور فرصت‎هاي شغلي و مشاغل زيادي وجود دارد اما به دليل هزينه بالاي برخي از آنان و عدم تمكن مالي برخي افراد جامعه امكان بهره‎گيري و استفاده از اين ظرفيت وجود ندارد. 
وي خاطر نشان كرد: تاكنون در سطح كشور 240 شغل خانگي شناسايي شده كه انجام تمام اين مشاغل در استان ما به دلايل گوناگوني امكان‎پذير نيست. 
فروزنده ادامه داد: از سوي ديگر برخي فرصت‎ها و ظرفيت‎ها در اين استان وجود دارد كه در 240 شغل خانگي شناسايي شده گنجانده نشده است كه بايد در اين راستا اقدام لازم بع منظور حمايت از ايجاد اين مشاغل و صنوف و رونق‎دهي به آنان صورت گيرد. 
وي با اشاره به طراحي سامانه‎اي در راستاي شناسايي و ساماندهي مشاغل خانگي گفت: در راستاي تكميل و راه‎اندازي اين سامانه وظايف و تعهدات دستگاه‎ها، شرايط ايمني، بهداشتي، زيست محيطي و نيز تعهدات پشتيبان نسبت به توليدكنندگان خانگي بر اساس آيين‎نامه كاملا مشخص شده است. 
معاون برنامه‎ريزي استاندار چهارمحال و بختياري به پتانسيل بسيار بالاي روستاهاي استان در اين راستا اشاره كرد و افزود: در روستاهاي اين استان پتانسيل انجام مشاغل خانگي بيش از شهرهاست و از اين رو لازم است تا دستگاه‎هاي اجرايي در راستاي توسعه مشاغل خانگي و ايجاد فرصت شغلي مناسب براي افراد جامعه توجه خاصي به روستاها داشته باشند. 
فروزنده در ادامه نقش دهياران را در اين باره مهم و تعيين كننده دانست و گفت: دهياران تمامي مشاغل خانگي قابل اجرا در روستاي خود را با هماهنگي و همكاري دستگاه‎هاي اجرايي ذيربط شناسايي كنند تا اقدام و برنامه‎ريزي لازم به منظور حمايت از ايجاد و توسعه آن صورت گيرد. 
وي اضافه كرد: مشاغل خانگي برنامه جديد دولت است كه در راستاي توسعه فرهنگ كار و تلاش، اشتغال و توليد با سرمايه اندك با تصويب دستورالعمل آن در شوراي عالي اشتغال و ابلاغ توسط وزير كار و امور اجتماعي در اين استان اجرايي و عملياتي مي‏‎شود. 
فروزنده تصريح كرد: از ديرباز در فرهنگ كاري استان ما زنان در مشاغل خانگي و صنايع دستي نقش اساسي را ايفا مي‏كردند و اكنون بايد با تلفيق تجربه و آموزش‌ها با فناوري ساده و حمايت با ارائه تسهيلات پيش‌بيني شده، اين مشاغل احيا و رونق داده شود. 
انتهاي پيام/صا10/ع

 

 
بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا«16»  وَالْآخِرَةُ خَیرٌ وَأَبْقَى«17» 
 
ولی شما زندگی دنیا را مقدم می‌دارید،  در حالی که آخرت بهتر و پایدارتر است!
 
الأعلی (16 -17)
 
 
 
 

 

mosaferakherat

mosaferakherat
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 2182
محل سکونت : گیلان
دسترسی سریع به انجمن ها