عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

زندگينامه شهيد مهدي زين الدين

زندگينامه شهيد مهدي زين الدين
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:43 ب.ظ

نحوه شهادت

در آبان سال 1363 شهيد زين الدين به همراه برادرش مجيد (که مسئول اطلاعات و عمليات تيپ 2 لشکر علي بن ابيطالب(ع) بود) جهت شناسايي منطقه عملياتي از باختران به سمت سردشت حرکت مي کنند. در آنجا به برادران مي گويد: من چند ساعت پيش خواب ديدم که خودم و برادرم شهيد شديم!

موقعي که عازم منطقه مي شوند، راننده شان را پياده کرده و مي گويند: خودمان مي رويم. حتي در مقابل درخواست يکي از برادران، مبني بر همراه شدن با آنها، برادر مهدي به او مي گويد: تو اگر شهيد بشوي، جواب عمويت را نمي توانيم بدهيم، اما ما دو برادر اگر شهيد بشويم جواب پدرمان را مي توانيم بدهيم.

فرمانده محبوب بسيجيها، سرانجام پس از ساليان طولاني دفاع در جبهه ها و شرکت در عمليات و صحنه هاي افتخارآفرين، در درگيري با ضدانقلاب شربت شهادت نوشيد و روح بلندش را از اين جسم خاکي به پرواز درآمد تا در نزد پروردگارش ماوي گزيند

به سال 1338 ه.ش در کانون گرم خانواده اي مذهبي، متدين و از پيروان مکتب سرخ تشيع، در تهران ديده به جهان گشود. مادرش که بانويي مانوس با قرآن و آشناي با دين و مذهب بود براي تربيت فرزندش کوشش فراواني نمود. داشتن وضو، مخصوصاً هنگام شيردادن فرزندانش برايش فريضه بود و با مهر و محبت مادري، مسائل اسلامي را به آنها تعليم مي داد.

amuzesh2005

amuzesh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1387 
تعداد پست ها : 6524
محل سکونت : آذربایجانشرقی
دسترسی سریع به انجمن ها