عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مقاومت به تنهايي ضامن تحقق عدالت و صلح در منطقه بوده و خواهد بود

مقاومت به تنهايي ضامن تحقق عدالت و صلح در منطقه بوده و خواهد بود
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:46 ب.ظ

دبيركل حزب الله لبنان اظهار كرد: ما در اين روز از آنها (فرماندهان شهيد) ياد مي‌گيريم و از روح آنها الهام گرفته و همچنين با آنها تجديد ميثاق مي‌كنيم كه راه آنها را ادامه دهيم.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سيد حسن نصرالله دبيركل حزب‌الله لبنان افزود: سال گذشته در مورد برخي اشتراكات اين فرماندهان گفته‌ام. امروز نيز از برخي صفت‌هاي مشترك اين سه فرمانده خواهم گفت كه سه نفر از بنيان‌گذاران مقاومت لبنان هستند. آنها از روز اول و تا روز شهادت نه خسته شدند و نه ميدان را ترك كردند و نه نااميد شدند، بلكه هميشه حضوري فعال و مهم داشتند. آنها جواني و زندگي خود را براي مقاومت گذاشتند. آنها نماد 30 سال مقاومت لبنان هستند، چرا كه ما سال آينده به 30 سال مقاومت خواهيم رسيد.

وي گفت: هر كدام نماد و الگويي در مرحله‌اي از مراحل مقاومت بودند. خون آنها هميشه نيرو و باور به آينده، به ما مي‌دهد. ما هرگز به فرماندهان و مقاومت به عنوان يك مساله جدا از تحولات لبنان و منطقه نگاه نمي‌كنيم. هدف ما ادامه راه فرماندهان مقاومت لبنان از جمله امام موسي صدر است. شهداي ما جزئي از حركت بيداري در منطقه هستند همانطور كه لبنان از تحولات منطقه تاثير مي‌گيرد و بر آن تاثير مي‌گذارد.

دبيركل حزب‌الله لبنان تصريح كرد: ما به جنبش‌هاي مقاومتي كه خود نيز جزو آنها هستيم، افتخار مي‌كنيم. اين جنبش‌ها يك واكنش طبيعي از مردم منطقه در برابر استبداد،‌ ظلم و استعمار بوده‌اند. جنبش‌هاي مقاومت به هيچ كسي تجاوز نكردند و با هيچ كسي درگيري پيدا نكردند، بلكه به آنها تجاوز شد و مقدسات و سرزمين‌هايشان را اشغال كردند؛ به كرامت و شرف آنها تجاوز كردند و حق راي را از آنها گرفتند. اين جنبش‌هاي مقاومت به تنهايي ضمانت تحقق عدالت و صلح در منطقه بوده و خواهد بود. مي‌خواهم امروز در مورد عدالت حرف بزنم؛ امروز حمله سياسي‌ آمريكايي‌ها در لبنان شكست خورده؛ مي‌خواهم در مورد اسرائيل، مقاومت و لبنان حرف بزنم، جنبش‌هاي مقاومت، عدالت و ثبات در منطقه را به وجود مي‌آورند. ما بر اين باور هستيم كه صلح و ثبات در هر جاي منطقه و در لبنان نياز به عدالت دارد؛ صلح و ثبات مبني بر ظلم و سوء استفاده از حق مردم صلح و ثبات واقعي و دائمي نيست، بلكه از بين خواهد رفت. بر اين اساس ما ديدگاه خود را بنا خواهيم كرد و راه خود را ادامه خواهيم داد.

سيد حسن نصرالله در ادامه افزود: بگذاريد به ريشه مسائل برگرديم حال كه امروز دوره بازگشت به ريشه‌ها است. مشكل اين منطقه به 60 سال قبل برمي‌گردد كه دو قسمت دارد؛ قسمت اول، وجود رژيم اشغالگر قدس و اين جنبش صهيونيسم بود كه جنگ را در منطقه آغاز كرد؛ هيچ كدام از ملت‌هاي منطقه اين كار را انجام ندادند كاري به كار يهوديان نداشتند اگر به صدها سال قبل برگرديم مي بينيم كه يهوديان در سرزمين هاي عربي و مسلمانان زندگي خوبي داشتند و در خيلي مراحل بهتر از مسلمان‌ها زندگي مي‌كردند، آنها بودند كه به فلسطين آمدند و تجاوز كردند و كشتند و قتل عام كردند زمين هاي كشاورزي را به آتش كشيدند و با پشتيباني غرب جنگ را آغاز كردند. آنها جنگ‌هاي توسعه طلبي خود را به طرف اردن، مصر و لبنان كشيدند. دبيركل حزب‌الله لبنان افزود: جنبش‌هاي مقاومت و آزاد سازي و مقابله با آنها واكنشي منطقي و واقعي و قانوني بود. عدالت امري ضروري است، اما نياز به چه چيزهايي دارد؛ امروز مي‌خواهم حرف هايم را به اوباما و كلينتون كه هر روز ادعاي عدالت دارند بگويم؛عدالت بدين معنا است كه حق بايد به صاحبان اصلي خود بازگردد. عدالت يعني ميليون ها فلسطيني آواره به سرزمين‌هاي خود بازگردند؛ عدالت يعني مقدسات اسلامي و مسيحي به دست صاحبان خود بازگردند. عدالت يعني اينكه ملت فلسطين دولت خود را بر سرزمين اصلي خود از رود تا دريا تشكيل دهد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها