عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

احزاب مخالف يمن: اگر نظام براي گفت‌وگو جدي باشد بي‌شك مذاكره مي‌كنيم

احزاب مخالف يمن: اگر نظام براي گفت‌وگو جدي باشد بي‌شك مذاكره مي‌كنيم
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:48 ب.ظ

احزاب مخالف يمن اعلام كردند كه به تلاش‌هاي خود جهت تغيير مسالمت‌آميز نظام ادامه خواهند داد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، محمد عبدالملك المتوكل، رئيس دوره‌اي احزاب لقاء مشترك، بزرگترين تجمع احزاب مخالف دولت يمن، در تماس تلفني با خبرگزاري آلمان با تاكيد بر ضرورت احساس جوانان به مسئوليت خود به عنوان سازندگان و صاحبان آينده اظهار كرد: مشاركت سران احزاب لقاء مشترك در تظاهرات به معني اينست كه جنبش جوانان زير سلطه خود درآورده‌ايم و ما اين كار را رد مي‌كنيم.

المتوكل با اشاره به تجربه انقلاب مصر، تصريح كرد: تجربه مصر، يك تجربه زيبا و ارزشمند است چرا كه جوانان مسئوليت فعاليت‌ها را خود در دست داشتند و بر عدم تسلط هيچ حزب و فرماندهي بر اين انقلاب تاكيد كردند.

رئيس دوره‌اي احزاب لقاء مشترك افزود: فعاليت سياسي نياز به گفت‌وگو دارد و اگر جدي بودن نظام در گفت‌وگو‌ها با ما به عنوان احزاب مخالف ثابت شود بدون شك به گفت‌وگو مي‌پردازيم. ما به صورت سازماندهي فعاليت مي‌كنيم و جوانان نيز به صورت خودجوش و بدون سازماندهي به خيابان‌ها مي‌آيند اما فعاليت آنها نيز داراي اهميت زيادي است.

المتوكل اظهار كرد: جوانان در آينده مجبور به گفت‌وگو هستند، بنابراين ما مي‌توانيم روابط خود را براي گفت‌وگو حفظ كنيم تا نمايندگان آنها در گفت‌وگو‌ها باشيم و ديدگاه‌ها و نظرات آنها را به طرف مقابل برسانيم.

وي تاكيد كرد كه احزاب مخالف، جوانان و مردم با وجود اختلاف در ديدگاه‌ها و اقدامات، همگي خواستار تغيير هستند و افزود: ما به عنوان احزاب مخالف ابتدا خواستار تغيير روش حكمراني و بوجود آمدن روش حكمراني دموكراتيك هستيم و اگر به دليل مانع‌هايي كه برخي اشخاص ايجاد مي‌كنند اين خواسته بر آورده نشود، سرنگوني اين اشخاص را خواستار مي‌شويم.

اين سخنان رئيس دوره‌اي احزاب لقاء مشترك در حالي است كه اين گروه چند روز قبل با پيشنهاد علي عبدالله صالح، رئيس جمهور يمن براي ازسرگيري گفت‌وگو ميان دولت و احزاب مخالف موافقت كرده است.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها