عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

در تحصن اعتراضي دانشجويان بسيجي و طلاب تهران مطرح شد؛ سكوت كردن نشانه بصيرت نيست

در تحصن اعتراضي دانشجويان بسيجي و طلاب تهران مطرح شد؛ سكوت كردن نشانه بصيرت نيست
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:48 ب.ظ

تحصن اعتراض‌آميز دانشجويان بسيجي و طلاب تهران در جهت محاكمه سران فتنه در ميدان ارك تهران ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بوري نماينده حوزه علميه امام جواد (ع)، با حضور در جمع متحصنين طي سخناني اظهارداشت: وظيفه داريم خواسته‌هايمان را اعلام كنيم و يكي از خواسته‌هاي ما محاكمه سران فتنه است.

وي با بيان اين‌كه سران غربي خواسته‌هايشان را به سران ملعون فتنه تلقين مي‌كنند، تصريح كرد: شيعيان ما سه ويژگي بارز دارند كه اديان ديگر ندارند و دشمنان قصد دارند كه اين سه ويژگي را تضعيف كنند.

بوري ادامه داد: دشمنان قصد دارند شيعيان را نسبت به ظهور حضرت حجت نااميد كنند و شاهديم كه غرب‌نشين‌ها در رسانه‌هاي غربي در رابطه با حضور حضرت مهدي (عج) شك وارد مي‌كنند. همچنين دشمنان مي‌گويند كه شيعيان در ارتباط با امام حسين و شهادت‌طلبي بسيار قوي هستند و بايد آنها را در اين زمينه تضعيف كنيم و در همين رابطه تلاش مي‌كنند تا بگويند شهادت‌طلبي يعني خشونت و مبارزه منفي.

نماينده حوزه علميه امام جواد (ع)، ادامه داد: دشمنان مي‌گويند شيعيان كسي را دارد كه مديريت‌شان مي‌كند مي‌خواهد انقلاب مهدي و حسين را بهم پيوند بزند كه آن شخصيت ولي فقيه‌شان است. براي همين بسيار در راه انقلاب مشكل و آشوب و اغتشاش وارد مي‌كنند.

وي در ادامه با بيان اينكه احمدي‌نژاد پنج – شش سال است كه سپر رهبري شده و جلوي بي‌ادبي‌هاي اينها به رهبر را گرفته است، گفت: جمع با بصيرتي كه در اينجا حاضر است ، در كل ايران اجازه نمي‌دهد هر كسي هر كاري كه مي‌خواهد انجام بدهد.

بوري در پايان افزود: شاهديم همانطور كه غربي‌ها اعلام كردند بيست و پنجم تجمع شود آقايان اطلاعيه و بيانيه دادند كه در همان روز راهپيمايي شود اما بايد بدانند كه اين دست و پا زدن آخرشان بود چرا كه بصيرت مردم ما روز به روز بالاتر مي‌رود همانطور كه مقام معظم رهبري فرمودند فتنه سال قبل نظام ما را واكسينه كرد.

به گزارش ايسنا، در ادامه اين تحصن عباسپور نماينده طلاب مدرسه علميه مشكات، گفت: جمع شدن ما از روي احساسات صرف نيست و اينطور نيست كه پشتوانه نداشته باشد؛ چرا كه ما خاطرات 1400 سال پيش را داريم كه سكوت آن ايام غربتي را بر اهل بيت اعمال كرد و تبعات آن را مشاهده كرديم.

وي تصريح كرد: امتي كه اساس ظلم و جور را بر اهل بيت گذاشتند كساني بودند كه مقابل خانه حضرت زهرا (س) ايستادند و با سكوت خود فضايي را مهيا كردند كه چنين جسارت‌هايي اتفاق افتد.

نماينده طلاب مدرسه علميه مشكات، با تاكيد بر اين‌كه سكوت كردن نشانه بصيرت نيست، گفت: هميشه سكوت كردن علامت تعقل و تفكر نيست.

عباسپور گفت: امروز ديگر سكوت نشانه بزدلي و ترس است و نبايد تصور شود كه سكوت كردن نشانه بصيرت و روشنفكري است و ما به آنها اجازه نمي‌دهيم كه پا روي خون جوانان ما بگذارند و تصور نكنند كه ما ساكت مي‌نشينيم كه بار ديگر حسين به مقتل رود و جام و زهرها داده شود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها