عضویت العربیة English
امام جواد علیه‌السلام: عزّت مؤمن در بى نیازى او از مردم است. بحارالأنوار، ج 75، ص 109

وصیتنامه شهید ماشاءالله باقری

وصیتنامه شهید ماشاءالله باقری
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:49 ب.ظ

بسیجی لشگر ۸ نجف
محل تولد: نصرآباد (از توابع شهرستان کاشان) | تحصیلات: حوزوی | سن: ۲۰ سال
تاریخ شهادت: ۱۳۶۵/۱۱/۱۱ | محل شهادت: شلمچه | عملیات: خیبر

وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاء عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ (آل عمران/۱۶۹)
آنان که در راه خدا کشته شده اند مپندارید که مرده اند, بلکه زنده اند و نزد خدای خود روزی می خورند.
خداوندا! مرا به درجه رفیع شهادت نائل بگردان، چون چشم و جانم و روح و روانم خمینی بت شکن می فرماید: شهید از همه افضل است.
من با توجه به وظیفه ای که به عهدهء خود داشتم پای به دانشگاه عشق و شهادت نهادم و از خداوند می خواهم که توفیق شهادت در راه خودش را نصیبم کند. خونم در رگهایم سنگینی می کند و باید هرچه زود تر این سنگینی را از تن خود بر طرف کنم.
به کلیه جوانان عزیز توصیه می کنم که راه شهیدان را با تمام وجود ادامه دهند و از مرگ سرخ استقبال کنند که مرگ سرخ به مراتب بهتر از زندگی ننگین است و جهاد در راه خدا کنید و به گفته امیر المومنین علی –علیه السلام- هر چیزی زکاتی دارد و زکات بدن جهاد است.
پس ای جوانان! جهاد کنید و اسلام را – که اینک به کمک شما نیاز دارد و از طرف جهانخواران شرق و غرب مورد حمله قرار گرفته است – یاری کنید که هر کس ساکت بماند و خدمتی به این انقلاب نکند، فردای قیامت در پیش شهیدان هیچ عذری نخواهد داشت و در کنار جهاد اصغر که جنگ با دشمنان خداست، جهاد اکبر را – که جهاد و مبارزه با نفس و هوای شیطانی است – فراموش نکنید و در این مبارزه از امام عزیزمان – که مجسمهء تقوا است – پیروی کنید و قدر امام عزیز را بدانید و خدای را شکر کنید که چنین نعمتی را به ما ارزانی داشته است و از خدای متعال طول عمر و عزت ایشان را بخواهید و تا زمانی که از دستورات امام عزیز پیروی کنید و وحدت خود را حفظ کنید هیچ قدرتی یارای مقابله با شما را نخواهد داشت.
امروز روز امتحان ملت ایران است که خداوند می فرماید: ما مومنان را به انبوه سختی ها و دشواری ها امتحان می کنیم. و این جنگ امتحانی است بس بزرگ و سعی کنیم که از این امتحان سربلند و پیروز به در آییم.
ای پدران و ای مادران گرامی! فرزندان خود را با افتخار و سربلندی روانه میدان کنید تا ان شاء الله فردای قیامت در پیش پیغمبر گرامی –صلی الله و علیه و آله- و ائمه –علیهم السلام- رو سفید باشیم و اکنون تو ای مادرم و ای مادران شهدا! از این که فرزندانتان در راه خدا کشته شده اند. ناراحت نباشید بلکه افتخار کنید لیکن مبادا یک وقت “من” در کار بیاید که بگوییم: “من” فرزندم را در راه خدا دادم، که اگر “من” در کار بیاید تمام زحمات به هدر می رود. مادرم و ای مادران شهدا! مثل کوه در برابر ناملایمات مقاومت کنید و صبری را که زینب – سلام الله علیها- بعد از شهادت عزیزانش نشان داد داشته باشید و به گفتهء قرآن صبر و توکل داشته باشید. 

پدرم ، مادرم و ای خواهران و برادرانم و ای خانواده های شهدا! شما به عنوان یک خانواده شهید و به عنوان نور چشمان این ملت، وظیفه دارید رسالتی را که یک خانوادهء شهید باید انجام دهد به نحو احسن انجام دهید. برای پدرم و مادرم و برای پدران و مادرانی که مانند حضرت ابراهیم فرزندان خود را به جبهه نبرد می فرستند آرزوی دنیایی نیک و آخرتی سعادتمند دارم. در آخر از کلیه اهالی محترم “نصرآباد” تقاضا دارم که مرا ببخشند و حلال کنند و اگر حقی بر گردن من دارند حقوق خود را از خانواده ام دریافت دارند.
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار
والسلام
۶۲/۱/۱۷

amuzesh2005

amuzesh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 6524
دسترسی سریع به انجمن ها