عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

خراسان رضوي رتبه نخست مطالعه مجازي كشور را داراست

خراسان رضوي رتبه نخست مطالعه مجازي كشور را داراست
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:50 ب.ظ

 گروه استانها / حوزه خراسان رضوي

89/11/27 - 15:49
شماره:8911271148
 
مديركل كتابخانه‌هاي خراسان رضوي:
خراسان رضوي رتبه نخست مطالعه مجازي كشور را داراست

خبرگزاري فارس: مديركل كتابخانه‌هاي خراسان رضوي گفت: خراسان رضوي رتبه نخست مطالعه مجازي كشور را داراست كه اين امر نيازمند توجه به زيرساخت‌هاي استان در اين حوزه است.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، نجمه خدادادي ظهر امروز در جلسه انجمن كتابخانه‌هاي استان در استانداري خراسان رضوي با اشاره به مصوبه جلسه گذشته انجمن در زمينه سهم نيم درصد شهرداري‌ها اظهار داشت: تمام وضعيت نيم درصد شهرداري‌ها محاسبه شده و از ادارات شهرستاني درخواست شده تا نيازهاي اوليه خود را مشخص كنند و شهرداري‌ها نيز بايد به نيازهاي كتابخانه‌هاي استان پاسخ دهند. 
مديركل كتابخانه‌هاي خراسان رضوي با اشاره به اين موضوع كه تا پايان سال 90-91 بايد 9 باب مجتمع فرهنگي روستايي ساخته شود، تاكيد كرد: اين مجتمع‌ها با محوريت كتابخانه ساخته مي‌شوند كه اقدامات اوليه از جمله شناسايي روستاهاي اوليه‌، برگزاري جلسات با فرمانداران و برگزاري جلسات توجيهي با فرمانداران صورت گرفته است. 
وي در باره دومين صورت جلسه با موضوعيت بررسي طرح حضور و ارائه گزارش عملكرد شهرستان‌ها در خصوص وضعيت كتابخانه‌ها در شهرستان‌ها توسط فرمانداران در جلسات انجمن بيان كرد: فرمانداران آمادگي حضور در جلسه انجمن كتابخانه هاي شهرستان‌ها را دارند و مي‌توانند مسائل و مشكلات شهرستان خود را به‌خوبي در جلسات انجمن منعكس كنند. 
وي افزود: هدف از اجراي اين طرح دخيل كردن فرمانداران در مسايل مربوط به كتابخانه‌ها است. 
خدادادي تاكيدكرد: خراسان رضوي در زمينه مطالعه مجازي رتبه نخست كشور را دارد و خدمات كتابخانه‌ها تغييرات حدي كرده كه بايد زير ساخت‌هاي اين موضوع نيز مورد بررسي قرار گيرد. 
وي با اشاره به سومين صورت جلسه مبني بر اجباري شدن حضور روساي ادارات كتابخانه‌ها در شوراي اداري استان بيان كرد: ادارات كتاب خانه‌ها از هنگامي كه از ادارات فرهنگ و ارشاد جدا شد در شهرستان‌ها زياد جدي گرفته نشد كه با تصويب اين طرح و ابلاغ آن به فرمانداران حضور روساي ادارت كتابخانه‌ها در شوراي اداري شهرستان خود الزامي است. 
در ادامه اين جلسه يك خير مدرسه‌ساز نيز حضور داشت و در زمينه مصوبه نخست جلسه به ارائه توضيحاتي پرداخت و تاكيد كرد: امام خميني (ره) در سال 63 جهاد مدرسه‌سازي را آغاز كردند و با اهداي 15هزار تومان اين امر مهم را در جامعه احيا كردند و از اين تجارب موفقيت‌آميز بايد براي احياي كتابخواني در جامعه استفاده شود. 
حيدري ادامه داد: با عنايت به طرح مسجد، مدرسه‌، كتابخانه بايد مساجد در زمينه حضور فعال‌تر در كتابخانه‌ها تشويق شوند. 
وي افزود: شهرداري‌ها بايد موظف شوند در تمام بوستان‌هاي شهر اين طرح را به اجرا در آورند و از اعتبارت قانوني پنج درصد نيز استفاده كنند. 
وي خاطر نشان كرد: تمام مسئولان ادارات و نهادها، ائمه جمعه‌، جماعات و رسانه‌هاي گروهي در اين نهضت تحول‌آفريني فعالانه شركت كنند. 
انتهاي پيام/م20/ح

 

 
بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا«16»  وَالْآخِرَةُ خَیرٌ وَأَبْقَى«17» 
 
ولی شما زندگی دنیا را مقدم می‌دارید،  در حالی که آخرت بهتر و پایدارتر است!
 
الأعلی (16 -17)
 
 
 
 

 

mosaferakherat

mosaferakherat
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 2182
محل سکونت : گیلان
دسترسی سریع به انجمن ها