عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دشمن براي رسيدن به اهدافش از خرافات استفاده مي‌كند

دشمن براي رسيدن به اهدافش از خرافات استفاده مي‌كند
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:51 ب.ظ

 گروه استانها / حوزه همدان

89/11/27 - 15:49
شماره:8911271198
 
امام جمعه موقت ملاير:
دشمن براي رسيدن به اهدافش از خرافات استفاده مي‌كند

خبرگزاري فارس: امام جمعه موقت ملاير گفت: ترويج خرافات از ترفندهاي اصلي دشمنان براي مقابله و رسيدن به اهداف شوم خود در جوامع اسلامي است.

به گزارش خبرگزاري فارس از ملاير، حجت‌الاسلام سيدحسن فاضليان ظهر امروز در شوراي فرهنگ عمومي شهرستان ملاير اظهار داشت: دشمنان براي رسيدن به اهداف خود يك سري عوامل خرافاتي را با دين تلفيق مي‌كنند تا از اين طريق زمينه را براي سلطه بر كشورهاي مسلمان به دست آورند. 
وي به رواج 10 نوع خرافه‌پرستي در فرهنگ عامه مردم اشاره كرد و گفت: مورادي كه اصل و ريشه درست عقلاني، شرعي، ديني و منطقي در زمينه فرهنگ يك منطقه ندارند به عنوان خرافه مطرح هستند. 
امام جمعه موقت ملاير با بيان اينكه خرافه و خرافه‌پرستي از ابتدا وجود داشته و بزرگترين رسالت پيامبران نيز مبارزه با اين امر بوده است، افزود: بايد در تمام مراكز دانشگاهي، خطبه‌هاي نماز جمعه، نهادها و ادارات و ساير مكان‌ها به بحث مبارزه با خرافه‌پرستي پرداخته شود. 
وي اضافه كرد: منكرات، نحله‌هاي باطل، عرفان‌هاي منفي، فرقه‌هاي باطل، خرافات و... بايد تفكيك شده و هر كدام به طور جداگانه در شوراي فرهنگ عمومي مورد بحث و بررسي قرار گيرد. 
فرماندار ملاير نيز ابراز داشت: خرافات در حوزه‌هاي ديني و عمومي بايد شناسايي شود و راهكارهاي مناسب ارائه و برنامه‌هاي اجرايي در اين مورد مشخص شود. 
حسن خيريانپور افزود: برخي رفتارها و بروز خرافات از روي عناد، تقابل و بعضاً با نگاه سياسي در جامعه رخ مي‌دهد كه بايد در اين مورد تفكيك قائل شد و آنها را مورد بررسي قرار داد. 
وي تأكيد كرد: براي از بين بردن اعتقادات خرافي مردم، ريشه و موارد خرافه‌پرستي بايد تجزيه و تحليل شود و در شوراي فرهنگ عمومي براي آن راهكار ارائه كرد. 
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ملاير نيز از فعاليت 34 كانون فرهنگي و هنري مساجد در شهرستان خبر داد و ابراز داشت: اين كانون‌ها مكان مناسبي براي مبارزه با خرافه‌پرستي و بدعت‌ها به شمار مي‌روند. 
نصرت‌الله رمضاني افزود: 38 هزار جلد كتاب در اين كانون‌ها وجود دارد و در سال جاري 450 ميليون ريال براي تجهيز اين كانون‌ها هزينه شده است. 
فرمانده سپاه ناحيه ملاير نيز از فعاليت 129 پايگاه مقاومت بسيج محلات در سطح شهرستان خبر داد و اضافه كرد: از ابتداي انقلاب اسلامي تاكنون 35 پايگاه در شهرستان ايجاد شده است. 
مراد اسماعيلي خاطرنشان كرد: از اين تعداد 85 پايگاه مربوط به برادران و تعداد 44 پايگاه نيز مختص خواهران است. 
وي ابراز داشت: 18 پايگاه مقاومت در سال جاري احداث شده كه براي 16 پايگاه از اعتبارات استاني اختصاص يافته است. 
فرمانده سپاه ناحيه ملاير تصريح كرد: 400 ميليون تومان نيز در سال جاري به صورت نقدي و غير نقدي به پايگاه‌هاي مقاومت شهرستان اختصاص يافته است. 
وي به اجراي طرح صالحين در پايگاه‌هاي مقاومت شهرستان اشاره كرد و گفت: 300 مربي، طلبه، فرهنگي، استاد و ساير اقشار در اين طرح آموزش ديده‌اند و شبكه وسيع تقويتي و آموزشي در سطح كل مساجد ايجاد شد. 
اسماعيلي در پايان بيان داشت: 5 هزار نفر در قالب اين تيم‌ها سازماندهي شدند كه بر مباحث سياسي، اعتقادي، اخلاقي و تربيتي مي‌پردازند. 
انتهاي پيام/غ20/ح

 

 
بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا«16»  وَالْآخِرَةُ خَیرٌ وَأَبْقَى«17» 
 
ولی شما زندگی دنیا را مقدم می‌دارید،  در حالی که آخرت بهتر و پایدارتر است!
 
الأعلی (16 -17)
 
 
 
 

 

mosaferakherat

mosaferakherat
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 2182
محل سکونت : گیلان
دسترسی سریع به انجمن ها