عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آنچه در مصر رخ داد يك كار تاريخي است

آنچه در مصر رخ داد يك كار تاريخي است
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:51 ب.ظ

دبيركل حزب‌الله لبنان در ادامه اظهارات خود تاكيد كرد: در سايه اين عدالت است كه منطقه به آرامش خواهد رسيد، اما گفتگو در مورد صلحي كه براساس گفتگوها و مذاكرات تقلبي كه امتيازهاي بيشتري به رژيم صهيونيستي مي‌دهد، هيچ معني ندارد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، به نقل از شبكه خبري المنار، سيد حسن نصرالله افزود: بحث دوم من مشكل منطقه، مجموعه گروه‌هاي آمريكايي و اروپايي برخي نظام‌هاي ديكتاتوري است كه سال‌ها است بر ملت خود به زور حكم مي‌كند. مسئوليت اين نظام‌ها حمايت از منافع آمريكا در منطقه است كه اسراييل در راس منافع آمريكا است. هرقدر كه نظام حاكم بر هر كدام از كشورهاي عربي و اسلامي به اسرائيل نزديكتر باشد و بيشتر حامي منافع اسرائيل باشد، همان قدر نزديكتر به آمريكا خواهد بود.

دبيركل حزب‌الله لبنانتاكيد كرد: مقياس نزديكي به آمريكا رعايت حقوق انسان نيست، بلكه حمايت از اسرائيل است؛ نظام حاكم با ملتش هر كاري كه مي خواهد انجام دهد اما بايد حامي منافع اسرائيل باشد كه قلب پروژه آمريكا در منطقه است ؛اما اگر يك نظام مقاوم در كشورهاي عربي و اسلامي وجود داشته باشد هرچند كه با اسرائيل هم نجنگند اما تسليم آنها نشود دچار همه مشكلات از جمله محاصره و تحريم خواهد شد. در آغاز جنبش امام خميني رضوان الله عليه برخي خطبه‌ها را ايراد كرد و تظاهرات ايجاد شد ساواك به امام خميني گفت هرچه مي خواهي بگو ولي سه خط قرمز وجود دارد كه در مورد آنها نبايد صحبت كني؛ يك آمريكا؛ دو اسرائيل، سه شخص شاه. اما به نخست وزير شاه ايران گفتند هر كاري مي خواهي انجام بده وزيران، استاندارها ، هر كاري مي خواهي انجام بده؛ اما چند خط قرمز وجود دارد. نظام حاكم بر ايران نظام آمريكا بود؛ نظام اسرائيل بود نه هم پيمان اسرائيل بلكه نظام اسرائيل بود؛ اما امام در سخنانش اعلام كرد اين انقلاب به معني بيرون كردن آمريكا و اسرائيل از ايران است به همين خاطر وي را زنداني كردند و مي خواستند اعدامش كنند.

وي افزود: در تقسيم بندي آمريكا اگر با اسرائيل باشي در طرف خير و خوبان هستي، اما اگر شرط‌هاي اسرائيل را قبول نكني هرچند كه با آنها نجنگي در محور شرق قرار مي‌گيري. در ادامه اين مبحث بايد بگويم كه واقعيت اين است از يك طرف اسرائيل ملت هاي منطقه و مسلمانان را به نااميدي براي دستيابي به پيروزي رساند، يعني ملت‌ها به اين نتيجه رسيدند كه نمي‌توانند در برابر آمريكا و اسرائيل بايستند. بزرگترين ضربه‌اي كه جهان عرب خورد امضاي پيمان كمپ ديويد توسط نظام مصر بود، اما پس از آن بزرگترين زلزله منطقه روي داد كه همان انقلاب اسلامي ايران بود كه آمريكا را از اين كشور خارج كرد؛ با اسرائيل روابط خود را ترك كرد، سفارت اسرائيل را به سفارت فلسطين تغيير داد و از يك هم پيماني كامل با اسرائيل به مركز اصلي مقاومت و مبارزه با اسرائيل تبديل شد.

دبير كل حزب‌الله لبنان گفت:30 سال درگيري در منطقه وجود داشت ملت فلسطين به جهاد و مقاومت خود ادامه داد مقاومت لبنان همين طور بود؛ در دهه اخير تحولات بزرگي در عراق و افغانستان روي داد در ماه اخير در تونس و در چند روز اخير بزرگترين تحول در مصر روي داد. امروزه در بقيه كشورها از جمله بحرين، يمن و اردن دچار اين تحولات مي‌شوند. ملت مصر با اراده خود نظام هم پيمان آمريكا يعني نظام مبارك را سرنگون كردند. اينجا بايد به ملت مصر درود بفرستيم براي همه آنچه كه به ملت عرب تقديم كردند، از طرف مقاومت و حزب الله از ملت مصر تشكر مي‌كنم، چرا كه آنها دليل اصلي آزادي مفيد شهاب بودند. آنها شهاب را به اقدام براي سرنگوني نظام و ايجاد اغتشاشات در مصر و شيعه كردن مصر متهم كردند.

شكي در اين نيست كه آنچه در مصر روي داد يك كار تاريخي است.

هر چيزي كه در مصر پيش بيايد پس از حسني مبارك تحولات بزرگي به وجود خواهد آمد كه از آنچه در دوره وي وجود داشت اساسا فرق خواهد داشت.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها