عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اسماعيلي: مفاد اساسنامه ستاد ديه بايد ملكه ذهن همه اعضا باشد

اسماعيلي: مفاد اساسنامه ستاد ديه بايد ملكه ذهن همه اعضا باشد
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:51 ب.ظ

رييس سازمان زندان‌ها و اقدامات تاميني و تربيتي كشور در خصوص تغيير آيين‌نامه اجرايي سازمان در بحث مرخصي زندانيان گفت: رويه جديد اعطاي مرخصي منوط به فعاليت‌ها و شاخص‌هاي فرهنگي، تربيتي، آموزشي و ... بوده كه اين تغيير را مي‌توان نوعي جراحي بزرگ تلقي كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اسماعيلي با بيان اين مطلب افزود: سازمان با كمبود نيرو مواجه است كه با رايزني‌هاي اعلام شده با مسئولان امر توانسته‌ايم مجوز استخدام 1000 نفر و همچنين انتقال 2000 نفر نيرو از ساير دستگاه‌ها به سازمان را كسب كنيم.

وي اظهار كرد: توصيه من به تمام زندانبانان اين است كه در كنار تمام اطلاعات روز، دانش قضايي و حقوقي خود را بالاببرند تا با ديدي تخصصي‌تر نسبت به امور زندانباني نگاه كنند و در برخي موارد در اعطاي تسهيلات به زندانيان راهگشا باشند.

رييس سازمان زندان‌ها همچنين طي سخناني در گردهمايي مديران عامل ستادهاي ديه سراسركشور در مشهد، اعضاي ستاد مردمي ديه را برگزيدگان خدا در امري خدايي برشمرد و تصريح كرد: با وجود اينكه امروز مردم ازشنيدن نام زندان وزنداني ابا دارند ولي اعضاي ستاد مردمي ديه، زنداني را در راه خدا دوست دارند و او را خداگونه ياري مي‌كنند و نگراني را از خانواده زنداني در راه خدا برطرف مي‌كنند.

وي تلاش اعضاي ستاد مردمي ديه را با هدف رضاي خدا و در راه خدا دانست و افزود: اين تفكر مي‌طلبد كه در لحظه لحظه و مصداق به مصداق اين حركت، پسوند «في الله» محور اقدامات خود قرار داده و رضايت خدا ملاك ارزيابي‌ها باشد.

رييس سازمان زندان‌ها ادامه داد: عملكرد ستاد ديه همان «في الله» است و اين را بايد هميشه يادآوري كرد كه مبادا در يك مورد حتي از اين محور خدايي غفلت كنيم.

اسماعيلي با بيان اينكه «مفاد اساسنامه ستاد ديه بايد ملكه ذهن همه اعضا باشد»، اظهار كرد: اين اساسنامه بايد بارها با دقت خوانده شود و به مباحثه گذاشته شود تا مورد بازبيني قرار گيرد، چراکه اين نقشه راه ماست.

وي اشراف كامل اعضاي ستاد ديه به مسائل قضايي مرتبط با ستاد مردمي ديه را ضروري دانست وخاطرنشان كرد: لازم است اعضاي ستاد ديه نسبت به جرايمي كه زيرمجموعه خدمات ستاد مردمي ديه قرارمي‌گيرند، اشراف كامل داشته باشند و اگر اين اشراف در تمام ستادهاي ديه سراسركشور وجود داشته باشد، بخشي از زماني كه در ستاد مركزي صرف پرداختن به پرونده‌هايي مي‌شود كه از اساس، با ضوابط ستاد ديه سازگار نيست وغيرقابل رسيدگي است، صرف رسيدگي به ساير پرونده‌ها مي‌شود.

رييس سازمان زندان‌ها با بيان اينكه «در حساب ستاد ديه نبايد هيچ ريالي باشد»، تاكيد كرد: من ستاد ديه‌اي را موفق مي‌دانم كه در حسابش ريالي نباشد و در جمع‌آوري بسيارخوب و حداكثري عمل كند و به‌سرعت نيزآن را هزينه آزادي كند.

اسماعيلي با اشاره به كمبود فضاي مناسب در زندان‌ها وجمعيت زياد زنداني، خاطرنشان كرد: ستاد ديه نسبت به موجودي حسابش مسئول است و بايد در امر هزينه كردن و آزادي زندانيان جرايم غيرعمد و محكوميت مالي و معسرين تسريع كند و اگر بتواند حتي يك شب جلوي اضافه ماندن يك زنداني در زندان را بگيرد و اين كاررا نكند، نسبت به ماندن پول درحساب ستاد مردمي ديه مسئوليت شرعي دارد.

به گزارش ايسنا، وي در بخش ابتدايي سخنان خود حوادث 25 بهمن‌ماه را مصداق عيني كفر توصيف كرد و افزود: در اين روز چهره فتنه از فضاهاي غبارآلود و ناشناخته در آمد.

رييس سازمان زندان‌ها بر لزوم بيداري و هوشياري مردم تاكيد كرد و ادامه داد: دراين زمان مي‌طلبد كه در برابر كفر و نفاق و استكبارجهاني متحدتر باشيم و در متابعت از رهبري و جامعه اسلامي بيدار و با بصيرت عمل كنيم.

اسماعيلي خاطرنشان كرد: گرچه اين حركت، تلاش مذبوحانه‌اي بود ولي اين حادثه در واقع اعلام جنگ جريان فتنه با نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران است.

وي همچنين هفته وحدت را هفته همبستگي مسلمانان خواند و افزود: محور وحدت «لا اله الا الله» است و قبل از اقرار به ربوبيت خدا بايد اول به منيت‌ها و غرورها و اسباب گمراهي بشريت، نه گفت و آن‌گاه به يگانگي خدا اقرار كرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها