عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آغاز ساخت مجتمع پتروشيمي مرجان در عسلويه

آغاز ساخت مجتمع پتروشيمي مرجان در عسلويه
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:53 ب.ظ

 گروه استانها / حوزه عسلويه

89/11/27 - 15:52
شماره:8911271221
 
در مراسمي با حضور وزير دفاع انجام شد؛
آغاز ساخت مجتمع پتروشيمي مرجان در عسلويه

خبرگزاري فارس: در مراسمي با حضور وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران، عمليات ساخت مجتمع پتروشيمي مرجان در عسلويه آغاز شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه، مديرعامل پتروشيمي مرجان بعد از ظهر امروز در مراسم كلنگ‌زني اين طرح عظيم در منطقه ويژه پارس جنوبي اظهار داشت: صنعت نفت كشور امروز در مسير رشد قرار دارد و با توان بالاي متخصصان داخلي شاهد راه‌اندازي و كلنگ‌زني طرح‌هاي مختلفي در حوزه نفت و گاز و پتروشيمي هستيم. 
حسن بيگي افزود: ايران اسلامي با تلاش مضاعف و با همت مضاعف و با استفاده از همه ظرفيت‌هاي موجود بر تحريم‌ها غلبه كرده و دشمنان از اين امر نگران هستند. 
وي با اشاره به كلنگ‌زني پتروشيمي مرجان خاطرنشان كرد: پتروشيمي مرجان، مجري طرح متانول ششم با ظرفيت سالانه يك ميليون و 650 هزار تن متانول است و بر اساس طرح توجيهي شركت ملي صنايع پتروشيمي، سرمايه‌گذاري ارزي و ريالي در اين طرح 342 ميليون يورو و 212 ميليارد تومان برآورد شده كه در مجموع معادل 700 ميليارد تومان سرمايه‌گذاري ريالي است. 
مديرعامل پتروشيمي مرجان اضافه كرد: زمان اجراي اين پروژه حدود چهار سال پيش‌بيني شده و اين طرح، سرمايه صرف شده را در طول پنج سال مستهلك مي‌كند. 
بيگي عنوان داشت: طرح پتروشيمي مرجان با انعقاد قرارداد با يك شركت خارجي شامل خريد ليسانس، انجام مهندسي اصولي و ارائه خدمات فني اجرا مي‌شود و تمام توان و ظرفيت خود را براي اجراي اين طرح در موعد مقرر به كار بسته‌ايم. 
وي خوراك اين طرح را 1.5 ميليارد نرمال مترمكعب در سال گاز طبيعي ذكر كرد و گفت: همه سرويس‌هاي جانبي آن اعم از آب، برق، بخار و اكسيژن از پتروشيمي دماوند تامين مي‌شود. 
مديرعامل پتروشيمي مرجان خاطرنشان كرد: انتقال كامل دانش فني و اعطاي ليسانس، ارائه خدمات مهندسي تفصيلي و در صورت نياز ارائه خدمات فني لازم در طول مراحل تداركات، ساخت، پيش‌راه‌اندازي و راه‌اندازي، انجام تست عملكرد نهايي واحد و آموزش كارآموزان توسط پيمانكار خارجي تعهد شده است. 
بيگي عنوان داشت: سهامداران پتروشيمي مرجان شامل شركت سرمايه‌گذاري ساتا ‌49 درصد‌، شركت سرمايه‌گذاري صنايع پتروشيمي ‌17 درصد‌، شركت سرمايه‌گذاري غدير ‌17 درصد‌ و شركت سرمايه‌گذاري مدبر ‌17 درصد است. 
وي تصريح كرد: صنعت پروشيمي با تلاش وزير ارزشي و پرتلاش و با پشتكار بالاي معاون وزير در امور پتروشيمي، روز‌به‌روز رشد بيشتري داشته و انتظار داريم كه بتوانيم به نتايج مورد نظر برسيم. 
بر اساس اين گزارش، بعد از ظهر امروز مراحل ساخت طرح پتروشيمي مرجان با حضور عبدالحسين بيات، معاون وزير نفت در امور پتروشيمي و احمد وحيدي، وزير دفاع در منطقه ويژه پارس جنوبي در عسلويه آغاز شد. 
انتهاي پيام/ج10/ح

 

 
بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا«16»  وَالْآخِرَةُ خَیرٌ وَأَبْقَى«17» 
 
ولی شما زندگی دنیا را مقدم می‌دارید،  در حالی که آخرت بهتر و پایدارتر است!
 
الأعلی (16 -17)
 
 
 
 

 

mosaferakherat

mosaferakherat
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 2182
محل سکونت : گیلان
دسترسی سریع به انجمن ها