عضویت العربیة English
امام جواد علیه‌السلام: عزّت مؤمن در بى نیازى او از مردم است. بحارالأنوار، ج 75، ص 109

وصیتنامه شهید علیرضا رمضانی

وصیتنامه شهید علیرضا رمضانی
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:53 ب.ظ

پاسدار تیپ قمر بنی هاشم (ع)
محل تولد: کاشان| تحصیلات: دیپلم| سن: ۲۰  سال
تاریخ شهادت: ۲۱/۱۲/۱۳۶۳ | محل شهادت: جزیره مجنون | عملیات: بدر

إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ فَیَقْتُلُونَ وَیُقْتَلُونَ وَعْداً عَلَیْهِ حَقّاً فِی التَّوْرَاةِ وَالْأِنْجِیلِ وَالْقُرْآنِ وَمَنْ أَوْفَى بِعَهْدِهِ مِنَ اللَّهِ فَاسْتَبْشِرُوا بِبَیْعِکُمُ الَّذِی بَایَعْتُمْ بِهِ وَذَلِکَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِیمُ

خداوند جانها و مالهای مومنین را به بهای بهشت خریداری کرده است. آنها که در راه خدا جهاد می کنند و دشمنان دین را به قتل می رسانند و یا خود کشته می شوند این وعدهء حقی است بر خدا که در سه دفتر آسمانی تورات و انجیل و قرآن ذکر کرده است و کیست  با وفاتر از خدا به عهد خود.ای اهل ایمان اکنون بشارت باد بر شما به این داد و ستدی که با خدا کردید و به حقیقت سعادت و پیروزی بزرگی است برای شما

با سلام و درود بیکران به حجة ابن الحسن المهدی که با انقلابش دنیا را پر از عدل و داد می کند و ریشه ظلم را بر چیده و ظالمان را نابود می کند و حکومت عدل را در سراسر گیتی خواهد گستراند. و با سلام و درود بر رهبر کبیر انقلاب خمینی عزیز که با قیامش ملت ایران را از بند رها ساخته و ما را از خواب غفلت بیدار نمود و با رهبری علی گونه اش انقلاب را به پیش برد. و با سلام به خونین کفنان اسلام این وارثان خون حسین از صدر اسلام تا شهدای کربلای ایران که عاشقانه به دنبال معشوق خویش رفتند و چراغ هدایت را بر بشر روشن نمودند.
با درود بر رزمندگان اسلام این یاوران امام امت و این همرزمان و همسنگران شهیدان و این ادامه دهندگان انقلاب خونین کربلا و تداوم بخشان انقلاب اسلامی و این استقبال کنندگان انقلاب جهانی نهایی مهدی موعود (عج) و این عارفان شب و سلحشوران روز که با خون و مناجات خویش فضای جبهه ها را عطرآگین می کنند. خدا را شکر و سپاسگذارم که چراغ هدایت را بر من روشن نمود و ذره ای نور ایمان در قلبم بوجود آورد و در سر راهم رهبری همچون حضرت علی (ع) قرار داد تا مرا راهنما باشد و من این راه را به جزء سعادت و پیروزی چیز دیگری نمی بینم. و اینک مسیولیت ملت در قبال این همه خون ریخته شده و مصیبتها و سختیهای به جا مانده و ما باید خود را برای تحمل این سختیها و رنجها آماده سازیم و قلبهای خود را قوی نگه دارید که خداوند متعال پشتیبان و یاور شماست. این وصایا برای کسانی که دلشون برای دین و امام می طپه

ای ملت عزیز از شما می خواهم که هرگز امام را تنها نگذارید و از پشتیبانی و همکاری با روحانیت و ولایت فقیه دست برمدارید به خاطر اینکه این روحانیت عزیز و شریف بود که انقلاب را راهنمایی کرد و به پیش برد. در تمام کارهایتان به یاد خدا باشید و همیشه رضای او را در نظر بگیرید که رضای او بالاتر از همه چیزها است و به هیچ وجهی نباید از جنگ که یک نعمت بسیار بزرگی برای ما است خسته شوید و تا آنجا که توان دارید هم با مال و حتی با جان خود کوشش کنید و از کارهایی که به نفع جنگ است دریغ نورزید که پیروزی نزدیک است (ان شاءالله) 

من یقین دارم که بر حقیم و بر هدایت و دشمن در ذلالت است. ما ملت قیام کردیم تا فساد و تباهی نباشد قیام کردیم که مستضعفین جهان را از زیر سلطه مستکبرین رها سازیم قیام کردیم تا فساد و آمریکا و اسراییل را از میان بر داشته و راه کربلا را باز کنیم و قدس را از زیر سلطه اسراییل غاصب آزاد کنیم و اسلامی را که می رفت فنا شود دوباره زنده اش کنیم (ان شاءالله) من با آگاهی این راه را انتخاب کردم و ندای رهبرم را لبیک گفتم و ای کاش صدها بار جان می داشتم و فدای رهبر و قرآن و اسلام می کردم.

و تو ای مادر مهربانم و تو ای پدر مهربانم
مادر عزیزم می دانم بعد از من به تو چه می گذرد و این خواست خداست. مادرم این امکان دارد که دیگر پیکرم را نبینی و امکان دارد که اسیر شوم و امکان دارد که جسدم بسوزد و بدستت نرسد و شاید بدنم قطعه قطعه گردد و شاید معدوم شوم و شاید نقص عضوی داشته باشم و (الهی ارضاً به رضایی) من راضیم به رضای او و (رضوان من الله اکبر) رضای او بالاتر از همه چیزهاست و هر چه که او صلاح بداند همان می شود. بالاخره جنگ است و مبارزه و جهاد در راه خدا. مادرم سرنوشت من اینچنین طرح ریزی شده بود شما هم باید با سرنوشتی که خدا برای من معین کرده موافق بوده و رهروی راهم باشی و در عزایم گریه نکنی و هر وقت خواستی گریه کنی به یاد حسین (ع) و ابوالفضل (ع) و علی اکبر (ع) و دیگر شهدای کربلا اشک بریز. مادر افتخار تو این است که تنها فرزندت علیرضا را به میدان جهاد و نبرد فرستادی تا راه امام حسین (ع) را ادامه بدهد و تو برای زنده نگه داشتن آپین محمد (ص) و اسلام این کار را کردی خدا به شما اجر دهد.

و اما شما پدر بزرگوارم
مرا می بخشید که برای شما فرزند خوبی نبودم و آنطور که شما می خواستید من عمل نمی کردم ولی برای شما بسی افتخار است که فرزندت را در راه خدا هدیه کردی و پدرم این را بدانید که من برای شما امانتی بیش نبودم و خدا را شکر کنید که توانستید این امانت را به خوبی به صاحبش برگردانی. خدا به شما اجر دهد.

و شما خواهرانم زینب گونه باشید و به آنهایی که در گوشه ای نشسته و زمزمه های مایوسانه سر می دهند جواب دندان شکن بدهید و در تبلیغات اسلامی شرکت کنید که ان شاءالله می خواهیم انقلاب را به تمام جهان صادر کنیم. در مراسم راهپیمایی و تشیع جنازه ها و نمازجماعت و نماز جمعه و مراسم دیگر شرکت کنید و بالاخره آخر رفتن است پس چه بهتر که انسان در راه معبودش کشته شود. پدرم حدود دو ماه روزه قضایی دارم و تقریبا همین مقدار نماز قضایی. سلام تمام خویشاوندان و همسایگان و دوستان را برسانید و به آنها بگویید که اگر از من نارضایتی و بدی ای دیده اند مرا ببخشند و حلالم کنند.

والسلام
التماس دعا داریم

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار
علیرضا رمضانی ۱۴/۸/۶۱

amuzesh2005

amuzesh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 6524
دسترسی سریع به انجمن ها