عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فضاهاي آموزشي نيازمند بهينه‌سازي است

فضاهاي آموزشي نيازمند بهينه‌سازي است
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:53 ب.ظ

 گروه استانها / حوزه شمال خوزستان

89/11/27 - 15:53
شماره:8911271147
 
معاون استاندار خوزستان:
فضاهاي آموزشي نيازمند بهينه‌سازي است

خبرگزاري فارس: معاون عمراني استاندار خوزستان گفت: بهينه‌سازي و متناسب‌سازي مدارس و فضاهاي آموزشي بايد براساس اولويت‌بندي در استان صورت گيرد تا مناطق محروم نيز از امكانات خوب آموزشي بهره‌مند شوند.

به گزارش خبرگزاري فارس از اهواز، خيرالله خادمي ظهر امروز در آيين توديع و معارفه مدير كل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان خوزستان در محل تالار مهتاب اظهار داشت: در خوزستان سالانه به طور متوسط 200 كلاس درس به آموزش و پرورش تحويل داده مي‌شود. 
وي با بيان اينكه مبناي توسعه كشورهاي پيشرفته افكار منابع انساني است، اضافه كرد: آموزش و پرورش در كشور ما به عنوان بخشي اساسي و پايه براي ساير بخش‌هاي كشور قلمداد مي‌شود. 
معاون عمراني استاندار خوزستان گفت: تربيت انسان‌ها سرمايه اوليه هر منطقه و كشور است و پيشرفت هر كشور از طريق منابع انساني آن مورد ارزيابي قرار مي‌گيرد. 
وي با اشاره به اينكه وضعيت آموزشي و علمي امروزه كشور با گذشته قابل قياس نيست، گفت: در گذشته ساخت و سازها غيرفني، غير استاندارد و سنتي بود و افراد متخصص در اين زمينه كم بودند، اما امروزه با ارتقاي بخش ساخت و ساز، سالانه حدود 100 ميليارد تومان از منابع دولتي به اين بخش اختصاص داده مي‌شود. 
خادمي با تاكيد بر به‌روز رساني سازه‌ها بيان داشت: در ساخت و سازهاي جديد همه بخش‌هاي آموزشي اعم از آزمايشگاه‌ها و نمازخانه‌ها و سالن‌هاي ورزشي در نظر گرفته مي‌شود، كه اين بيانگر ارتقاي اصول فني و وضعيت مهندسي كشور است. 
همچنين قدرت‌الله نياكان مديركل سابق نوسازي مدارس استان گفت: از سال 85 تاكنون 670 ميليارد تومان اعتبار به سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان خوزستان اختصاص يافت كه 470 ميليارد تومان آن تخصيص يافت و هزينه شد و در اين مدت يكهزار و 400 پروژه در قالب 7 هزار كلاس درس ساخته شده است. 
وي ادامه داد: در سال 84، با 102 ميليارد تومان اعتبار كارهاي بسيار بزرگ و خوبي در استان انجام شد. 
نياكان گفت: بيش از 300 سالن ورزشي و 400 باب نمازخانه مستقل در چهار سال اخير ساخته شد. 
وي افزود: نوع ساخت و ساز در استان در دو سال گذشته به سمت ساخت و ساز اسكلت‌هاي بتن‌آرمه تغيير كرد؛ اين تغيير راهگشاي مناسبي از لحاظ كيفيت و كميت پروژه‌هاي استان شد. 
نياكان بيان كرد: صرفه‌جويي در مصرف انرژي و افزايش طول عمر و توجه به ساخت و ساز در حاشيه خليج فارس از جمله مواردي است كه در حوزه ساخت و ساز مدارس بايد در استان مورد توجه قرار گيرد. 
قدرت الله نياكان پس از چهارسال مديريت در اداره كل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان، از اين پس به عنوان مشاور فني در سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس مشغول به كار خواهد شد. 
انتهاي پيام/خ20/ح

 

 
بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا«16»  وَالْآخِرَةُ خَیرٌ وَأَبْقَى«17» 
 
ولی شما زندگی دنیا را مقدم می‌دارید،  در حالی که آخرت بهتر و پایدارتر است!
 
الأعلی (16 -17)
 
 
 
 

 

mosaferakherat

mosaferakherat
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 2182
محل سکونت : گیلان
دسترسی سریع به انجمن ها