عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

شاغلان در خانه از مزاياي بيمه تأمين اجتماعي بهرمند مي‏شوند

شاغلان در خانه از مزاياي بيمه تأمين اجتماعي بهرمند مي‏شوند
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:54 ب.ظ

 گروه استانها / حوزه چهارمحال و بختياري

89/11/27 - 15:47
شماره:8911271210
 
مديركل كار و امور اجتماعي چهارمحال و بختياري:
شاغلان در خانه از مزاياي بيمه تأمين اجتماعي بهرمند مي‏شوند

خبرگزاري فارس: مديركل كار و امور اجتماعي چهارمحال و بختياري گفت: شاغلان در بخش مشاغل خانگي نيز همانند حقوق‎بگيران از مزاياي بيمه تأمين اجتماعي و بازنشستگي بهرمند مي‏شوند.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، پرويز سلطاني ظهر امروز در جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه‎گذاري اين استان اظهار داشت: طرح مشاغل خانگي خردادماه امسال در راستاي بسط و توسعه اشتغال و استفاده از ظرفيت شغلي خانواده‏ها و با شعار هر خانواده يك كارخانه در مجلس شوراي اسلامي به تصويب رسيد و شهريورماه امسال به منظور اجرا و بهره‎مندي جامعه از مزاياي آن ابلاغ شدد. 
وي تاكيد كرد: ايجاد و رونق مشاغل خانگي نيازمند تسهيلات ارزان و سريع‏الوصول است كه در اين زمينه صندوق مهر امام رضا(ع) متعهد به به تامين 20 درصد از منابع مورد نياز شده و بانك مركزي نيز تامين درصدي از اعتبار مورد نياز را بر عهده گرفته است. 
وي تصريح كرد: با عملي شدن اين تعهدات و اجراي صحيح قانون، درصد بالايي از نرخ بيكاري در اين استان كاسته خواهد شد. 
دبير كارگروه اشتغال و سرمايه‎گذاري چهارمحال و بختياري با اشاره به به برخي مزايا و شرايط پيش‌بيني شده براي شاغلين در بخش مشاغل خانگي گفت: شاغلان در خانه نيز بايد همانند حقوق بگيران از مزاياي بيمه تامين اجتماعي و بازنشستگي بهره‎مند مي‎شوند. 
سلطاني عدم وجود بازار فروش يا فروش با قيمت پايين را از عمده‏ترين مشكل توليدات خانگي در گذشته دانست و افزود: براي حل اين مشكل تمهيداتي انديشيده شده است كه از مهم‎ترين آنها بازاريابي و مشخص كردن قيمت‎ها توسط سازمان بازرگاني است. 
وي افزود: براي اعطاي تسهيلات ارزان و راحت به خانواده‎ها، بانك مركزي مكلف به مشخص كردن سهم بانك‎هاي عامل شده است. 
مديركل كار و امور اجتماعي چهارمحال و بختياري خاطرنشان كرد: با توجه به نياز و شرايط استان از 240 شغل خانگي شناسايي شده در سطح كشور، حدود 50 شغل در اين استان ما قابل اجراست و البته در استان ما مشاغلي و صنوفي وجود دارد كه جزو مشاغل شناسايي شده در كشور نيست. 
وي ادامه داد: در چهارمحال و بختياري مشاغل ناشناخته زيادي وجود دارد و اين مشاغل نيز مي‏تواند در حد استاندارد و نيز توليد و عرضه محصول در بازار باشد كه در اين زمينه دستگاهها براي شناسايي اين مشاغل ناشناخته بايد تمام توان و نيروي خود را بسيج كنند. 
سلطاني افزود: براي انجام مشاغل خانگي بايد ابتدا مشاغلي كه مشكل همسايه‏آزاري و زيست محيطي ندارد، احصا و سپس براي انجام اين امور به كساني كه مايل به انجام كار در خانه هستند، با اعطاي تسهيلات حمابت لازم صورت گيرد. 
انتهاي پيام/صا20/ح

 

 
بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا«16»  وَالْآخِرَةُ خَیرٌ وَأَبْقَى«17» 
 
ولی شما زندگی دنیا را مقدم می‌دارید،  در حالی که آخرت بهتر و پایدارتر است!
 
الأعلی (16 -17)
 
 
 
 

 

mosaferakherat

mosaferakherat
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 2182
محل سکونت : گیلان
دسترسی سریع به انجمن ها