عضویت العربیة English
امام صادق علیه‌السلام: صله رحم و نیکى، حساب (قیامت) را آسان و از گناهان جلوگیرى مى‌کند. کافى، ج2، ص157

امام‌جمعه خوي: شوراي نگهبان از سوابق ميرحسين موسوي باخبر بود اما به وي ميدان داد

امام‌جمعه خوي: شوراي نگهبان از سوابق ميرحسين موسوي باخبر بود اما به وي ميدان داد
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:55 ب.ظ

امام جمعه شهرستان خوي گفت:‌ فتنه‌گران مي‌خواهند با دستگيري موسوي و كروبي از سوي نظام، نوعي اسطوره‌سازي براي خود انجام دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، حجت‌الاسلام‌والمسلمين "سيد رضي شكوري"، در جلسه شوراي اداري خوي، افزود: شعار "موسوي و كروبي اعدام بايد گردند"، موردنظر من نيست بلكه معتقدم اين دو نفر آنقدر بايد بمانند تا آبرويشان بريزد و مانند موش مرده با آنها برخورد شود.

وي تصريح كرد: خدا از تقصيرات شوراي نگهبان بگذرد كه در انتخابات دهم با اينكه از سوابق ميرحسين موسوي باخبر بود، به وي ميدان داد.

امام جمعه خوي با بيان اينكه "در تعجبم كه چرا پس از فتنه 88، كسي مطلبي در رابطه با سوابق ميرحسين موسوي جهت آشنايي نسل جوان با وي بيان نكرد"، گفت:‌ من با ميرحسين موسوي از قبل انقلاب آشنا هستم و مي‌دانم كه وي پيش از انقلاب با گروه خداپرستان سوسياليست همكاري مي‌كرد و پس از آن نيز مدتي با اللهيار صالح و نهضت آزادي فعاليت كرد و در نهايت با حبيب‌الله پيمان جنبش مسلمانان مبارز را بنيان نهادند.

وي يادآور شد: ‌اين جنبش قبل از انقلاب با شناسايي جوانان نخبه در سراسر كشور آنها را براي اقدامات خود ساماندهي مي‌كردند و زماني كه رهبران اين جنبش، انقلاب اسلامي را در آستانه پيروزي ديدند خود را به امام خميني(ره) نزديك كردند.

وي اضافه كرد:‌ با توجه به اين كه برخي از اعضاي اين جنبش توسط نيروهاي انقلابي قبلا شناسايي شده بودند، از صحنه انقلاب حذف شدند. اما برخي ديگر از آنها مثل ميرحسين موسوي با حفظ ظاهر همچنان در بدنه نظام باقي ماندند.

وي در ادامه ابراز كرد:‌ در خصوص كروبي نيز اين را مي‌دانم كه وي فردي بيسواد است و جناح چپ و روحانيون وابسته به آن، چوب بيسوادي او را بارها خورده‌اند و البته معلوم نيست كه كروبي در طول 14 سالي كه در راس امور بنياد شهيد قرار داشت، چه اقداماتي انجام داد كه خون شهدا دامن او را گرفت.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها