عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

دروغ‌هاي يك مهندس فراري دستاويزي براي تهاجم به عراق شد

چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:58 ب.ظ

89/11/27 - 11:51
شماره:8911270587
فراري عراقي در گفت‌وگو با گاردين؛

خبرگزاري فارس: يك فراري كه در زمان حكومت ديكتاتور عراق كاخ سفيد را با دروغ‌هايش مجاب كرده بود صدام سلاح‌هاي كشتار جمعي دارد، اعتراف كرد كه اين دروغ‌ها باعث به راه افتادن جنگ عراق شد.

به گزارش فارس، "رافد احمد الوان الجنابي " مهندس مواد شيميايي عراقي كه از سوي مقامات جاسوسي آلمان و آمريكا به "كِروبال " معروف شده بود با روزنامه انگليسي گاردين درباره داستان‌هاي جعلي خود درباره كاميون‌هاي سلاح‌هاي بيولوژيك و كارخانه‌هاي مخفيانه به منظور سرنگون ساختن رژيم صدام صحبت كرد.

وي كه در سال 1995 از عراق فرار كرده است گفت: شايد حق با من بود شايد هم نه. آنها اين فرصت را به من دادند. من فرصت داشتم تا چيزهايي را براي سرنگوني صدام جعل كنم. من و پسرانم به آن افتخار مي‌كنيم و ما مفتخريم كه ما دليلي بوديم كه به عراق اندكي دموكراسي داده شود.

وي كه اين اطلاعات جعلي را به مقامات آلمان داده بود تاكيد كرده بود كه نبايد اين اطلاعات به كشور ديگري داده شود اما "كالين پاول " وزير امور خارجه وقت آمريكا در زمان جرج بوش اطلاعات ساختگي وي را براي گرفتن مجوز حمله به عراق در سازمان ملل مطرح كرد.

الجنابي در مصاحبه اختصاصي خود با گاردين كه به زبان آلماني انجام شد مدعي است هنگامي كه متوجه شد از دروغ‌هاي وي براي توجيه تهاجم به عراق استفاده مي‌شود، شوكه شده است.

اين در شرايطي است كه هفته گذشته كتاب خاطرات "دونالد رامسفلد " وزير دفاع سابق منتشر شد و وي در آن اذعان كرد كه عراق هيچ گونه سلاح كشتار جمعي نداشته است.

آنچه جالب توجه است اين است كه مقامات انگليسي و آمريكايي با توجه به آنكه اطلاعات دقيقي از ميزان تسليحات موجود در عراق داشتند اما براي توجيه تهاجم به عراق دروغ‌هاي الجنابي را دستاويزي براي حمله به اين كشور نفت خيز منطقه خاورميانه قرار دادند.

انتهاي پيام/ص

mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 238779
دسترسی سریع به انجمن ها