عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اعتصاب در پرتغال در اعتراض به طرح رياضت اقتصادي دولت

اعتصاب در پرتغال در اعتراض به طرح رياضت اقتصادي دولت
چهارشنبه 27 بهمن 1389  07:59 ب.ظ

89/11/27 - 12:07
شماره:8911270614
اعتصاب در پرتغال در اعتراض به طرح رياضت اقتصادي دولت

خبرگزاري فارس: رانندگان قطار در پرتغال روز گذشته در اعتراض به طرح‌هاي رياضت اقتصادي دولت اين كشور اعتصاب كردند.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرانسوي "چلنچ "، رانندگان قطار در پرتغال روز گذشته در اعتراض به طرح‌هاي رياضت اقتصادي دولت اين كشور اقدام به اعتصاب كردند كه اين امر اختلالات ترافيكي شديد در بخش حمل‌ونقل پرتغال را به دنبال داشت.

بر اساس اين گزارش، هزاران مسافر به سبب اعتصاب روز گذشته رانندگان قطار بر روي سكوها سرگردان مانده بودند و تنها كمتر از 10 درصد از قطارها به تردد عادي مشغول بودند.

دولت پرتغال پس از مواجهه با بدهي زياد و كاهش رشد اقتصادي،بمنظور كاهش كسري بودجه و بدهي‌ها اجراي برنامه رياضت اقتصادي را در دستور كار خود قرار داده است كه اين برنامه با مخالفت‌هاي وسيع داخلي روبرو شده است.

بر اساس اين گزارش، كسري بودجه پرتغال در پايان سال 2010 ميلادي 7.3 درصد توليد ناخالص داخلي بوده است و دولت اين كشور قصد دارد اين رقم را به 4.6 درصد كاهش دهد.

در همين راستا دولت پرتغال براي سامان بخشيدن به هزينه‌هاي عمومي در سال 2010 يك رشته تدابير رياضت اقتصادي به اجرا گذاشت كه افزايش ماليات‌ها و كاهش حقوق كاركنان از مهمترين آنها بود.

دولت پرتغال براي سال 2011 نيز يك برنامه رياضت اقتصادي سختگيرانه تهيه كرده است كه در آن كاهش بيشتر حقوق و درآمدها،‌ حذف كمك‌هاي اجتماعي و افزايش مجدد ماليات‌ها پيش‌بيني شده است.

پس از آنكه يونان و ايرلند براي مقابله با مشكلات مالي خود مجبور شدند از اتحاديه اروپا و صندوق بين‌المللي پول وام بگيرند، اكنون بسياري از كارشناسان امور اقتصادي اروپا بر اين عقيده‌اند كه پرتغال عضو بعدي منطقه يورو خواهد بود كه مجبور مي‌شود دست كمك به طرف اين دو نهاد دراز كند.

انتهاي پيام/ص

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها