عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ضرب‌الاجل ارتش مصر براي تغيير قانون اساسي

ضرب‌الاجل ارتش مصر براي تغيير قانون اساسي
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:01 ب.ظ

89/11/27 - 12:33
شماره:8911270566
ضرب‌الاجل ارتش مصر براي تغيير قانون اساسي

خبرگزاري فارس: كميته اصلاحات قانون اساسي مصر كه از ديروز تشكيل شده، موظف است تا ظرف 10 روز اصلاحات ضروري را براي تشكيل دولتي دموكراتيك انجام دهد.

به گزارش فارش به نقل از الجزيره، شوراي عالي فرماندهي نيروهاي مسلح مصر به رياست "محمد حسين طنطاوي " به كميته اصلاحات قانون اساسي ده روز مهلت داده است تا به كار خود در اصلاح قانون اين كشور پايان دهد. اين كميته در نظر دارد تا قانون اصلاح شده در مدت دو ماه به همه‌پرسي گذاشته شود تا مقدمات تشكيل دولتي دموكراتيك در اين كشور فراهم گردد.

كميته مأمور انجام اصلاحات در قانون اساسي به رياست "طارق بشري " بعد از نشست ديروز وي با اعضاي شوراي عالي نظامي مصر مأمور انجام برخي اصلاحات در قانون اساسي اين كشور شده است. اين كميته از برخي از حقوقدانان نظير "عاطف بنا " و "حسنين عبدالعال " از دانشگاه قاهره، "محمد باهي يونس " از دانشگاه اسكندريه، "صبحي سالم " وكيل دادگستري، "ماهي سامي " و "حسن البدراوي " معاونان رئيس دادگاه عالي قانون اساسي و "حاتم بجاتو " رئيس هيئت كميسارياي قانون اساسي تشكيل شده است و موظف است تا در ده روز آينده اصلاحات مورد نظر در قانون اساسي اين كشور را براي تشكيل دولتي دموكراتيك در اين كشور انجام دهد.

طارق البشري نيز ديروز به عنوان رئيس اين كميته انتخاب شده است، بر اساس تصميم شوراي عالي نظامي اين كميته بايد ماده 179 از قانون اساسي را لغو كرده و مواد 88 و 77 و 76 و 189 و 93 و بقيه موادي كه كميته ضرورت اصلاح آن را ضروري مي‌داند، اصلاح نمايد.
انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286870
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها