عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

اعتصاب كاركنان بخش‌ حمل‌ونقل يونان را فلج كرد

اعتصاب كاركنان بخش‌ حمل‌ونقل يونان را فلج كرد
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:03 ب.ظ

89/11/27 - 12:53
شماره:8911270695
اعتصاب كاركنان بخش‌ حمل‌ونقل يونان را فلج كرد

خبرگزاري فارس: كاركنان بخش حمل‌ونقل عمومي يونان روز گذشته در اعتراض به طرح اصلاحي دولت در زمينه خصوصي‌سازي اين بخش‌، اعتصاب گسترده ضددولتي برگزار كردند.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرانسوي "چلنج "، در پي اعتصاب كاركنان بخش حمل‌ونقل عمومي يونان در اعتراض به خصوصي‌سازي اين بخش، اين كاركنان اقدام به اعتصاب گسترده كردند كه اين امر موجب بروز اختلال ترافيكي شديد در آتن پايتخت يونان شد.

بر اساس اين گزارش، اعتصاب 24 ساعته كاركنان باعث توقف خدمات سيستم‌هاي حمل و نقل عمومي در آتن از قبيل‌ اتوبوس‌، مترو و قطارهاي شهري شد و تظاهرات‌ كنندگان عصر ديروز بمنظور اعلام اعتراض خود به سوي پارلمان يونان يعني جايي كه قرار بود اين لايحه در آن به رأي گذارده شود، ‌حركت كردند.

طبق اين گزارش، كاركنان اين بخش كه تقريبا هر روزه اقدام به برگزاري اعتصاب مي‌كنند، روز گذشته از عزم راسخ خود براي ادامه تظاهرات و جنبش خود خبر دادند.

طرح اصلاحي دولت يونان در بخش حمل‌ونقل اين كشور، كاهش هزينه‌ها را شامل مي‌شود و دولت قصد دارد بمنظور كاهش هزينه‌ها حدود يكهزار و 500 نفر از 11 هزار نيروي كار اين بخش را به ديگر بخش‌هاي عمومي منتقل كند.

دولت يونان همچنين در بخش ديگري از اصلاحات خود، با هدف جبران خسارت شركت‌هاي وابسته، قيمت بليط در بخش حمل‌ونقل عمومي را تا 80 درصد افزايش داد.

دولت يونان قرار است اصلاحات اقتصادي گسترده‌اي را براي كاهش هزينه‌هاي عمومي در قبال بسته كمكي 110 ميليارد يورويي كه از سوي اتحاديه اروپا‌، بانك مركزي اروپا و صندوق بين المللي پول دريافت كرده است‌، انجام دهد.

دولت سوسياليست يونان مجبور شده است براي مقابله با كسري بودجه اين كشور كه باعث كاهش توليد ناخالص ملي يونان از 15/4 در سال 2009 به حدود شش درصد در پايان سال 2010 شده است‌، حقوق‌هاي بازنشستگي و دستمزدها را كاهش داده و ماليات‌ها و سن بازنشستگي را افزايش دهد كه اين امر اعتصاب‌ها و تظاهرات‌هاي چند ماهه را به دنبال داشته است.

انتهاي پيام/ص

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286862
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها