عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

سازمان ملل از پارلمان افغانستان حمايت كرد

سازمان ملل از پارلمان افغانستان حمايت كرد
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:04 ب.ظ

89/11/27 - 13:00
شماره:8911270599
سازمان ملل از پارلمان افغانستان حمايت كرد

خبرگزاري فارس: دفتر نمايندگي سازمان ملل متحد در كابل، ضمن حمايت از پارلمان افغانستان، هر گونه اقدامي را كه مشروعيت انتخابات و نهادهاي انتخاباتي اين كشور را به چالش بكشد محكوم كرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس، دفتر نمايندگي سازمان ملل (يوناما) در كابل با انتشار اطلاعيه‌اي، نسبت به حركت‌هايي كه روند انتخابات و نهادهاي انتخاباتي افغانستان را به چالش بكشاند، اظهار نگراني كرد.
بر اساس اين اطلاعيه، سازمان ملل و جامعه بين‌المللي بر تعهد خود مبني بر همكاري با دولت افغانستان و مردم اين كشور در ارتقاء اصول و ارزش‌هاي دولت دمواكرتيك، نقش نهادهاي دولتي و غير دولتي، جامعه مدني و حقوق بشر در افغانستان تاكيد كرد.
دفتر سازمان ملل در كابل حركت‌هاي اخير در اين كشور را نگران كننده دانسته و افزوده است: از اقداماتي كه سلامت پارلمان جديد را با مشكل مواجه كند، حمايت نمي‌كند.
اين اطلاعيه افزوده است: پارلمان افغانستان و تمامي اعضاي آن نزد سازمان ملل و جامعه جهاني از مشروعيت كافي برخوردار هستند و اعضاي آن نيز نمايندگان قانوني مردم اين كشور به شمار مي‌روند.
روز گذشته دادستاني كل افغانستان از ممنوع الخروج بودن بيش از 20 عضو كميسيون انتخابات و رئيس اين كميسيون خبر داد.
گفتني است سازمان ملل در اطلاعيه خود از عملكرد دادستان كل افغانستان مبني بر مهر و موم مركز شمارش آراء و ممنوع الخروج اعلام كردن اعضاي كميسيون انتخابات، ابراز نگراني كرده است.
پارلمان افغانستان 2 روز قبل به اتفاق آراء از رئيس جمهور اين كشور خواستند كه دادگاه ويژه را منحل كند، اما دولت افغانستان به اين درخواست پاسخني نداده است.
بنا به گفته "محمدسرور عثماني " رئيس موقت پارلمان افغانستان، بيش از 80 تن از اعضاي پارلمان از سوي اين كميسيون احضار شده‌اند.
تاكنون هيچ يك از اعضاي پارلمان حاضر به پاسخگويي نسبت به اتهامات خود نشده‌اند.
انتهاي پيام/م

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 263882
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها