عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اشتون: به حمايت از تشكيلات خودگردان ادامه مي‌دهيم

اشتون: به حمايت از تشكيلات خودگردان ادامه مي‌دهيم
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:05 ب.ظ

89/11/27 - 13:01
شماره:8911270686
در ديدار با عباس،
اشتون: به حمايت از تشكيلات خودگردان ادامه مي‌دهيم

خبرگزاري فارس: مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا در ديدار با رئيس تشكيلات خودگردان تاكيد كرد كه موضع اتحاديه اروپا در قبال روند سازش ثابت است و اين اتحاديه به حمايت از تشكيلات خودگردان ادامه مي‌دهد.

به گزارش فارس به نقل از شبكه تلويزيوني "الجزيره "، "كاترين اشتون " كه به سرزمين اشغالي سفر كرده است، ديروز در رام‌الله با "محمود عباس " ديدار و گفت‌وگو كرد.

عباس در اين ديدار خواستار ايفاي نقش سياسي بيشتر اتحاديه اروپا در روند سازش شد و تاكيد كرد كه ازسرگيري مذاكرات سازش با رژيم صهيونيستي نيازمند توقف كامل شهرك‌سازي بويژه در قدس شرقي است.

در بيانيه صادره از دفتر عباس آمده است كه عباس در اين ديدار اشتون را در جريان آخرين تحولات روند سازش قرار داد و بر موضع ثابت فلسطينيان در خصوص ازسرگيري مذاكرات، تعيين مرجعيت روشن روند سازش و توقف كامل فعاليت‌هاي شهرك‌سازي در اراضي فلسطيني بويژه قدس اشغالي تاكيد كرد.

در اين بيانيه آمده است كه اشتون نيز تاكيد كرد كه موضع اتحاديه اروپا در قبال روند سازش ثابت است و اتحاديه به حمايت خود از تشكيلات خودگردان براي احداث موسسات دولت فلسطين ادامه خواهد داد.

اشتون همچنين با "سلام فياض " نخست‌وزير مامور تشكيل دولت تشكيلات خودگردان ديدار و گفت‌وگو كرد.
فياض در اين ديدار خواستار آن شد كه جامعه جهاني به مسئوليت مستقيم خود در پايان دادن به اشغالگري اسرائيل در تمامي اراضي فلسطين و تشكيل دولت مستقل فلسطين در مرزهاي 67 به پايتختي قدس شرقي، عمل كند.
انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها