عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

مراسم تشييع شهروند بحريني به راهپيمايي ضددولتي تبديل شد

مراسم تشييع شهروند بحريني به راهپيمايي ضددولتي تبديل شد
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:05 ب.ظ

89/11/27 - 13:03
شماره:8911270800
مراسم تشييع شهروند بحريني به راهپيمايي ضددولتي تبديل شد

خبرگزاري فارس: مراسم تشييع پيكر شهروند بحريني كه ديروز به ضرب گلوله نيروهاي امنيتي بحرين كشته شده بود با شعارهاي بيش از دو هزار شركت كننده در اين مراسم به راهپيمايي عظيم ضددولتي مبدل شد.

به گزارش فارس، صدها بحريني صبح امروز پيكر "فاضل المتروك " جوان بحريني را كه ديروز به ضرب گلوله نيروهاي امنيتي منامه كشته شد تشييع كردند.

اين مراسم تشييع با شعارهاي مردمي عليه حكومت پادشاهي بحرين و حمل پرچم‌هاي بحرين و تصاويري از فرد كشته شده به راهپيمايي عظيم ضددولتي مبدل شد و از سوي ديگر تحصن مردم در مركز منامه نيز امروز براي دومين روز متوالي ادامه دارد.

مردم بحرين پيكر اين جوان را كه در پرچم سفيد و قرمز اين كشور پيچيده شده بود بر روي دست حمل مي‌كردند و شعار مي‌دادند: " الشعب يريد اسقاط النظام "، "مردم خواستار سرنگوني نظام هستند ".

مردم بحرين همزمان با برگزاري تظاهرات در شهرهاي مختلف از ديروز در ميدان "لؤلؤ "[مرواريد] منامه چادر زدند و تاكيد كردند كه تا دستيابي به خواسته‌هايشان عقب نشني نخواهند كرد . انتظار مي‌رود كه شركت كنندگان در تشييع جنازه فرد كشته شده نيز به تحصن كنندگان ميدان لولو ملحق شوند.

"حسين عطيه "‌ يك كارمند بحريني كه در جمع تحصن كنندگان منامه است، گفت كه شب گذشته را در اين ميدان به سر برده‌اند و تا زمان تحقق خواسته‌هايشان در آنجا خواهند ماند.

وي افزود: آزادي زندانيان و استعفاي نخست‌وزير از اصلي‌ترين خواسته‌هايشان است.

شبكه الجزيره نيز اعلام كرد اعمال خشونت دولت منامه موجب نگراني‌هايي داخلي و خارجي شده است.

الجزيره تاكيد كرد كه تظاهركنندگان خواستار آزادي زندانيان سياسي و اجراي گسترده اصلاحات سياسي و اقتصادي در اين كشور هستند.

اين شبكه با پخش تصاويري از درگيري‌ها در بحرين اعلام كرد كه نيروهاي امنيتي از گلوله‌هاي جنگي عليه مردم استفاده كرده‌اند.

انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 263662
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها