عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رهبر حوثي‌ها: رژيم صنعاء دست‌نشانده آمريكاست

رهبر حوثي‌ها: رژيم صنعاء دست‌نشانده آمريكاست
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:06 ب.ظ

89/11/27 - 14:32
شماره:8911270656
با تاكيد بر ضرورت قيام مردم يمن؛
رهبر حوثي‌ها: رژيم صنعاء دست‌نشانده آمريكاست

خبرگزاري فارس: رهبر حوثي‌هاي يمن رژيم علي‌عبدالله صالح را دست‌نشانده آمريكا دانست و از مردم كشورش خواست تا با الهام از انقلابهاي تونس و مصر براي سرنگوني آن قيام كنند.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌اي "القدس العربي "، "عبد الملك الحوثي " رهبر حوثي‌ها در يمن با صدور بيانيه‌اي در سالروز تولد پيامبر اكرم (ص) [به روايت اهل تسنن] اعلام كرد: پرواز جنگنده‌هاي آمريكايي در آسمان يمن براي تفريح نيست بلكه به منظور قتل‌عام يمني‌ها صورت مي‌گيرد. همان‌طور كه در طول جنگ ششم در صعده و سپس استانهاي "أبين "، "شبوة " و "مأرب " صورت گرفت.

وي افزود: سيطره آمريكا بر وضعيت موجود در يمن كاملا ملموس است، [گويي كه يمن] داراي حاكميت، مرزها يا حريم هوايي مشخص نيست و تمام فضاي آن براي استفاده ‍[بيگانه] مباح است. دولت يمن آمريكايي است و "علي عبدالله صالح " در كاخ رياست‌جمهوري همواره در خدمت سفير آمريكاست بطوري كه او هر وقت بخواهد مي‌‌تواند وارد يا خارج شود.

در ادامه اين بيانيه‌ آمده است: موسساتي كه موسسات امنيتي ناميده مي‌شوند، مانند امنيت ملي، امنيت سياسي و اطلاعات نظامي همه با آمريكايي‌ها همكاري مي‌كنند. هر كسي كه در اين موسسات كار مي‌كند بايد بداند هر كاري كه مي‌كند براي آمريكايي‌هاست. آنها اين چنين در هر زمينه‌اي فعاليت مي‌كنند و سيطره خود را بر نهادهاي نظامي يمن گسترش داده‌اند و به اين‌ ترتيب نهادهاي نظامي يمن به ابزاري در دست آمريكايي‌ها تبديل شده‌اند.

عبدالملك الحوثي در ادامه از مردم يمن خواست تا با الهام از دو انقلاب مصر و تونس عليه رژيم صنعاء قيام كنند و گفت: در صورتي كه مردم يمن عليه رژيم حاكم قيام كنند، ما خود در صف مقدم آنها قرار خواهيم گرفت..اما اگر مردم خروج عليه دولت را به تاخير بياندازند، پشيمان خواهند شد و مجبور به تحمل ظلم و ستم و غارت بيشتري خواهند بود.

وي در ادامه در خطاب به كساني كه آنها را "بزرگترين جنايتكاران " در رژيم حاكم يمن توصيف كرد، گفت: نصيحت من به شما اين است؛ هركاري كه تا كنون كرده‌ايد كافي است. سيطره بيش از 30 سال شما بر مردم يمن و همكاري‌ با آمريكا، اسرائيل و سعودي‌ها براي كشتار مردم يمن كافي است.بهتر است برويد و اين ملت را رها كنيد تا آنها خود براي خود تصميم بگيرند و هر چيزي را كه شما تباه كرده‌ايد، بسازند و خرابي‌ها و ويراني‌هاي شما را ترميم كنند.

وي درباره تهديد القاعده كه اعلام كرده‌اند، حوثي‌ها را بدليل شيعه بودن هدف قرار خواهد داد گفت: القاعده يك دروغ اطلاعاتي آمريكا است كه براي فريب امت و گمراه كردن آن مطرح شده است. در القاعده يمن عناصر مزدور يمني هستند كه در راستاي منافع آمريكا فعاليت مي‌كنند و آمريكايي‌ها به اين امر كه طي چند ماه گذشته فعاليتهاي اطلاعاتي خود در يمن را افزايش داده‌اند، افتخار مي‌كنند. هزاران نفر در راستاي منافع اطلاعاتي آمريكا فعاليت مي‌كنند و يمني‌ها را مي‌كشند.

انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها