عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

ابو‌ظبي حضور اقتصادي خود را در عشق‌آباد گسترش مي‌دهد

ابو‌ظبي حضور اقتصادي خود را در عشق‌آباد گسترش مي‌دهد
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:06 ب.ظ

مقام ارشد دولت امارات در سفر به تركمنستان:
ابو‌ظبي حضور اقتصادي خود را در عشق‌آباد گسترش مي‌دهد

خبرگزاري فارس: مقام عالي‌رتبه دولت امارات متحده عربي تاكيد كرد كه ابو‌ظبي قصد دارد حضور اقتصادي در تركمنستان افزايش دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در عشق‌آباد، "شيخ‌منصور بن زايد آل نهيان " وزير مشاور در امور رياست‌جمهوري دولت امارات كه در راس يك هيئت عالي‌رتبه به عشق‌آباد سفر كرده‌ است، شب گذشته با رئيس‌جمهور تركمنستان ديدار و گفت‌و‌گو كرد.
تلويزيون ملي تركمنستان امروز با انتشار گزارش مصوري به نقل از مقام اماراتي، تصريح كرد: محافل تجاري، اقتصادي و سرمايه‌گذاري امارات، علاقه زيادي به تقويت حضور خود در بازار تركمنستان دارند، زيرا ظرفيت‌ها و امكانات مناسبي براي سرمايه‌گذاري در اين كشور وجود دارد.
وزير مشاور در امور رياست جمهوري دولت امارات، با ابلاغ سلام گرم رئيس جمهور‌، معاون رئيس جمهور، نخست وزير و حاكم دبي به "قربان‌قلي بردي محمداف " رئيس جمهور تركمنستان، گفت: دولت مطبوعش قصد دارد همكاري‌هاي خود را در بخش‌هاي سوخت و انرژي،‌ حمل و نقل، صنعت گردشگري، آموزش و فناوري نوين و امور فرهنگي با تركمنستان گسترش دهد و فعاليت موفقيت‌آميز تعدادي از شركت‌هاي اماراتي در تركمنستان گواه بر اين گفته‌ها است.
اين گزارش حاكيست: رئيس جمهور تركمنستان نيز در اين ملاقات با اظهار خرسندي از سطح مناسبات كشورش با امارات و استقبال از عزم و اراده دولت ابوظبي براي گسترش مناسبات اقتصادي‌، سرمايه‌گذاري و فرهنگي در عشق‌آباد، آمادگي كشورش را براي تعامل گسترده 2 جانبه با شركت‌هاي اماراتي اعلام كرد.
همچنين در جريان ديدار رئيس جمهور تركمنستان و وزير مشاور در امور رياست جمهوري دولت امارات، طيف وسيعي از مناسبات 2 جانبه بين2 كشور و نيز دورنماي مراودات سياسي، اقتصادي و فرهنگي بين عشق‌آباد و ابوظبي، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
رئيس جمهور تركمنستان، در فوريه سال 2010 ميلادي با سفر به امارات متحده عربي، با سران و مقامات عالي رتبه اين كشور ديدار و گفت‌وگو كرد.
رئيس جمهور تركمنستان همچنين در ديدار فوق، با اشاره به همكاري‌هاي اقتصادي و تجاري 2 جانبه، حجم مبادلات بازرگاني 2 كشور در سال 2009 ميلادي را حدود 676 ميليون دلار اعلام كرده بود.
انتهاي پيام/م

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 238779
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها