عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ابو‌ظبي حضور اقتصادي خود را در عشق‌آباد گسترش مي‌دهد

ابو‌ظبي حضور اقتصادي خود را در عشق‌آباد گسترش مي‌دهد
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:06 ب.ظ

مقام ارشد دولت امارات در سفر به تركمنستان:
ابو‌ظبي حضور اقتصادي خود را در عشق‌آباد گسترش مي‌دهد

خبرگزاري فارس: مقام عالي‌رتبه دولت امارات متحده عربي تاكيد كرد كه ابو‌ظبي قصد دارد حضور اقتصادي در تركمنستان افزايش دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در عشق‌آباد، "شيخ‌منصور بن زايد آل نهيان " وزير مشاور در امور رياست‌جمهوري دولت امارات كه در راس يك هيئت عالي‌رتبه به عشق‌آباد سفر كرده‌ است، شب گذشته با رئيس‌جمهور تركمنستان ديدار و گفت‌و‌گو كرد.
تلويزيون ملي تركمنستان امروز با انتشار گزارش مصوري به نقل از مقام اماراتي، تصريح كرد: محافل تجاري، اقتصادي و سرمايه‌گذاري امارات، علاقه زيادي به تقويت حضور خود در بازار تركمنستان دارند، زيرا ظرفيت‌ها و امكانات مناسبي براي سرمايه‌گذاري در اين كشور وجود دارد.
وزير مشاور در امور رياست جمهوري دولت امارات، با ابلاغ سلام گرم رئيس جمهور‌، معاون رئيس جمهور، نخست وزير و حاكم دبي به "قربان‌قلي بردي محمداف " رئيس جمهور تركمنستان، گفت: دولت مطبوعش قصد دارد همكاري‌هاي خود را در بخش‌هاي سوخت و انرژي،‌ حمل و نقل، صنعت گردشگري، آموزش و فناوري نوين و امور فرهنگي با تركمنستان گسترش دهد و فعاليت موفقيت‌آميز تعدادي از شركت‌هاي اماراتي در تركمنستان گواه بر اين گفته‌ها است.
اين گزارش حاكيست: رئيس جمهور تركمنستان نيز در اين ملاقات با اظهار خرسندي از سطح مناسبات كشورش با امارات و استقبال از عزم و اراده دولت ابوظبي براي گسترش مناسبات اقتصادي‌، سرمايه‌گذاري و فرهنگي در عشق‌آباد، آمادگي كشورش را براي تعامل گسترده 2 جانبه با شركت‌هاي اماراتي اعلام كرد.
همچنين در جريان ديدار رئيس جمهور تركمنستان و وزير مشاور در امور رياست جمهوري دولت امارات، طيف وسيعي از مناسبات 2 جانبه بين2 كشور و نيز دورنماي مراودات سياسي، اقتصادي و فرهنگي بين عشق‌آباد و ابوظبي، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
رئيس جمهور تركمنستان، در فوريه سال 2010 ميلادي با سفر به امارات متحده عربي، با سران و مقامات عالي رتبه اين كشور ديدار و گفت‌وگو كرد.
رئيس جمهور تركمنستان همچنين در ديدار فوق، با اشاره به همكاري‌هاي اقتصادي و تجاري 2 جانبه، حجم مبادلات بازرگاني 2 كشور در سال 2009 ميلادي را حدود 676 ميليون دلار اعلام كرده بود.
انتهاي پيام/م

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها