عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله: فرزند هفت سال سروَر، هفت سال فرمانبردار و هفت سال وزیر است. مکارم الاخلاق، ص222

ايران استفاده صلح‌آميز از انرژي هسته‌اي را حق همه ملت‌ها مي‌داند

ايران استفاده صلح‌آميز از انرژي هسته‌اي را حق همه ملت‌ها مي‌داند
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:06 ب.ظ

 گروه سياسي / حوزه مجلس

89/11/27 - 19:10
شماره:8911271461
 
فلاحت‌پيشه در ديدار با "زماگو يلنچيچ ":
ايران استفاده صلح‌آميز از انرژي هسته‌اي را حق همه ملت‌ها مي‌داند

خبرگزاري فارس: رئيس كميته روابط خارجي مجلس در ديدار با رئيس گروه دوستي-پارلماني اسلووني و ايران گفت: جمهوري اسلامي ايران استفاده صلح‌آميز از انرژي هسته‌اي را حق همه ملت‌ها مي‌داند.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، حشمت‌الله فلاحت‌پيشه رئيس كميته روابط خارجي كميسيون سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي ظهر امروز (چهارشنبه) در ديدار با "زماگو يلنچيچ " رئيس گروه دوستي پارلماني اسلووني-ايران با اشاره به اهميت توسعه و تعميق همكاري‌هاي پارلماني فيمابين، اظهار داشت: مجلس شوراي اسلامي از هر گونه اقدامي براي گسترش مناسبات و ارتباطات ميان جمهوري اسلامي ايران و اسلووني استقبال و حمايت مي‌كند. 

وي گسترش همكاري‌هاي فيمابين در عرصه‌هاي مختلف اقتصادي، علمي و تجاري را باعث آشنايي هر چه بيشتر مردم دو كشور از ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي يكديگر دانست و تصريح كرد: ايران و اسلووني از ظرفيت‌ها و فرصت‌هاي فراواني براي تحكيم مناسبات دوستانه به ويژه در عرصه‌هاي فناوري، صنايع و صنايع دارويي برخوردارند كه در راستاي منافع مشترك مي‌توان از آنها بهره برد. 

رئيس كميته روابط خارجي كميسيون سياست خارجي مجلس با تأكيد بر حقانيت جمهوري اسلامي ايران در استفاده صلح‌آميز از انرژي هسته‌اي، عنوان كرد: جمهوري اسلامي ايران استفاده صلح‌آميز از انرژي هسته‌اي را حق همه ملت‌ها مي‌داند كه بايستي كشورهاي مستقل با تبادل دانش و تجربيات خود با يكديگر زمينه استفاده آن را فراهم كنند. 

در ادامه اين ملاقات "زماگو يلنچيچ " رئيس گروه دوستي-پارلماني اسلووني و ايران با ابراز خرسندي از سفر خود و هيئت همراه به جمهوري اسلامي ايران، كشورمان را كشوري صاحب فرهنگ و تمدن چند هزار ساله دانست و بر گسترش ارتباطات علمي، اقتصادي و توريسم ميان اسلووني و جمهوري اسلامي ايران تأكيد كرد. 

وي در ادامه تشكيل گروه‌هاي دوستي-پارلماني در مجالس دو كشور را فرصتي مناسب براي آشنايي هر چه بيشتر مردم دو كشور دانست و عنوان كرد: رفت و آمد مقامات سياسي و پارلماني اسلووني و ايران مي‌تواند بستر مناسبي براي افزايش همكاري‌هاي دوجانبه در عرصه‌هاي مختلف را فراهم كند. 

به گزارش فارس، در اين جلسه لطفي، رحماني و طاهرپور نمايندگان اراك، اقليد و تويسركان در مجلس شوراي اسلامي و عضو گروه دوستي-پارلماني جمهوري اسلامي ايران و اسلووني حضور داشتند و با ارائه نقطه نظرات خود بر گسترش و تعميق روابط فيمابين تأكيد كردند. 
انتهاي پيام/

 

 
بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا«16»  وَالْآخِرَةُ خَیرٌ وَأَبْقَى«17» 
 
ولی شما زندگی دنیا را مقدم می‌دارید،  در حالی که آخرت بهتر و پایدارتر است!
 
الأعلی (16 -17)
 
 
 
 

 

mosaferakherat

mosaferakherat
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 2182
محل سکونت : گیلان
دسترسی سریع به انجمن ها