عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

هدف از سفر فرستاده آمريكا به پاكستان آزادي "ديويس " است

هدف از سفر فرستاده آمريكا به پاكستان آزادي "ديويس " است
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:08 ب.ظ

89/11/27 - 14:46
شماره:8911270797
هدف از سفر فرستاده آمريكا به پاكستان آزادي "ديويس " است

خبرگزاري فارس: وزير خارجه سابق پاكستان گفت كه "جان كري " در تماس با وي خواستار آزادي ديپلمات آمريكايي شده، كه سه شهروند پاكستاني را به قتل رسانده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در اسلام آباد، "شاه محمود قريشي " وزير خارجه سابق پاكستان در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: جان كري رئيس كميته روابط خارجي سناي آمريكا در سفر به اسلام‌آباد، با وي تماس گرفته و تصريح كرده است كه ديويس از مصونيت ديپلماتيك برخوردار بوده و بايد از زندان آزاد شود.
قريشي گفت: جان كري تأكيد كرده است كه مايل است وقتي به پاكستان سفر مي‌كند با ديويس ملاقات داشته باشد.
وزير خارجه سابق پاكستان گفت: زماني كه وزير خارجه بوده است بطور مستمر با جان كري ارتباط داشته است و به همين دليل فرستاده ويژه آمريكا با وي تماس گرفته است.
قريشي افزود: يكبار ديگر با قاطعيت به جان كري گفته است كه موضوع ديويس بستگي به رأي دادگاه دارد و دادگاه درباره اين تبعه آمريكايي متهم به قتل 2 شهروند پاكستاني تصميم خواهد گرفت.
پنجشنبه هفتم بهمن، 2 تن از اتباع پاكستان در يكي از نقاط پر رفت و آمد شهر لاهور با شليك گلوله ريموند ديويس كارمند سفارت آمريكا در اسلام‌آباد به قتل رسيدند.
دولت آمريكا قصد دارد با هر وسيله‌اي اين قاتل آمريكايي را كه در خاك پاكستان مرتكب قتل شده، آزاد كند.
همين امر بر روابط واشنگتن – اسلام‌آباد اثر گذاشته و مناسبات 2 كشور را به حالت ركود درآورده است.
پاكستان يك متحد آمريكا در طرح به اصطلاح مبارزه با تروريسم بوده و هم‌پيمان اين كشور در جنگ افغانستان به شمار مي‌رود. از اين رو از دست دادن همكاري اسلام‌آباد هزينه‌هاي گزافي را بر آمريكا تحميل خواهد كرد.
جان كري در سال‌هاي اخير عامل تقويت روابط آمريكا با حاكمان پاكستان بوده است و كمكي 7 ميليارد و 500 ميليون دلاري براي مدت پنج سال را براي اين كشور فراهم كرده است.
انتهاي پيام/م

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286867
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها