عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

استاكس‌نت بر توليد اورانيوم غني‌شده ايران تأثيري نداشته است

استاكس‌نت بر توليد اورانيوم غني‌شده ايران تأثيري نداشته است
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:08 ب.ظ

89/11/27 - 14:49
شماره:8911271071
مؤسسه علوم و امنيت بين‌الملل واشنگتن:
استاكس‌نت بر توليد اورانيوم غني‌شده ايران تأثيري نداشته است

خبرگزاري فارس: مؤسسه علوم و امنيت بين‌الملل آمريكا در واشنگتن تأكيد كرد كه كرم رايانه‌اي "استاكس‌نت " به هيچ عنوان بر برنامه هسته‌اي ايران تأثيري نگذاشته و توليد اورانيوم غني‌شده با درصد غناي پايين ايران را متوقف نكرده و حتي آن را به تأخير نيز نيانداخته است.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه آمريكايي "واشنگتن‌پست "، كارشناسان آمريكايي معتقدند كه "حمله سايبري از طريق كرم رايانه‌اي "استاكس نت " توليد مستمر اورانيوم با درصد غناي پايين ايران را متوقف نكرده و حتي آن را به تأخير نيز نيانداخته است.

موسسه علوم و امنيت بين‌الملل واشنگتن در پيش‌نويس گزارشي كه يك نسخه از آن در اختيار روزنامه واشنگتن‌پست قرار گرفته است، تأكيد كرد: كرم استاكس‌نت به هيچ عنوان توليد اورانيوم غني‌شده با درصد غناي پايين را در نيروگاه نطنز در سال 2010 ميلادي متوقف نكرده است و هيچ وقفه‌اي نيز در توليد آن بوجود نياورده است.

يك ديپلمات غربي كه به گزارش‌هاي محرمانه آژانس بين‌المللي انرژي اتمي دسترسي دارد و خواست نامش فاش نشود، اعلام كرد: با وجود استاكس نت، به نظر مي‌رسد ايراني‌ها سخت تلاش خود را به كار گرفته‌اند تا توليد اورانيوم غني‌شده با درصد غناي پايين خود را ثابت نگه دارند.

بنا بر اين گزارش، انتظار مي‌رود گزارش آژانس بين‌المللي انرژي اتمي درباره برنامه هسته‌اي ايران كه قرار است اين ماه منتشر شود، توليد ثابت اورانيوم غني‌شده در تأسيسات غني‌سازي نطنز را طي يكسال گذشته به تصوير بكشد.

"يوكيو آمانو " مدير كل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي نيز اخيرا در گفت‌وگو با روزنامه آمريكايي "واشنگتن پست " درباره برنامه هسته‌اي ايران تأكيد كرد كه كرم رايانه‌اي "استاكس‌نت " هيچ تأثيري بر تأسيسات هسته‌اي ايران نداشته و توليد اورانيوم غني‌شده ايران همچنان به طور ثابت ادامه دارد. وي چندي پيش در گفت‌وگو با خبرگزاري رويترز نيز تأثير استاكس‌نت را بر تأسيسات غني‌سازي ايران رد كرده بود.
انتهاي پيام/ي

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 284709
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها